Skocz do zawartości

Ślub a sponsorowanie


Marcindz

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, katlia napisał:

Aha, wiec planujecie visa fraud...  

Nie do końca, bo ja chętnie poznam kogoś z kim mógłbym się związać i mieć dziecko. Jestem kawalerem bez bagażu, ale nie chce wiązać się z Polska do końca życia. To, że z Polski bym przyjechał to nie znaczy tez, że na utrzymanie bogatej amerykanki, bo mam swój wystarczający majątek w Polsce i jeszcze kiedyś dostanę spory po rodzicach, dlatego nie uważam się za jakiegoś gołodu... ca z Polski, który przyjedzie wykorzystywać bogata naiwna amerykankę. Ja już mam majątek dla swojego dziecka, które chciałbym mieć dobrze zainwestowany w Polsce. A w USA planuje skupić się przez parę lat na swoim rozwoju. No ale bez zielonej karty moje plany się nie zrealizują. Proszę mnie nie oceniać, ponieważ nie wiesz co ja przeszedłem w Polsce, były czasy, że musiałem pracować za 2 tysiące zlotych, a szef traktował swoich pracowników niemal jak psy i nie było gdzie odejść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Marcindz said:

Jest bardzi dobrze płatny, jeśli jeździ się jako owner  jako przedsiębiorca jednoosobowy.

Zarobki sa czesto wyzsze w Europie, bo w USA jako przedsiebiorca jodnoosobowy placisz 100% ubezpieczenia medycznego, nikt ci nie doplaca do emerytury, plus pokrywasz wszystkie koszta utrzymania truck'a. A to moga byc wysokie sumy. 

https://www.freightwaves.com/news/10-countries-where-truckers-make-the-most-money





 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Marcindz said:

Proszę mnie nie oceniać, ponieważ nie wiesz co ja przeszedłem w Polsce,

Nie oceniam. Ale znam tutejsze realia. A Ty, jako Polak, nalezysz to najeksklusywnego klubu na swiecie: UE. Gdzie  sprzet, drogi i prawa pracownikow sa znacznie lepsze niz w USA.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, katlia napisał:

Zarobki sa czesto wyzsze w Europie, bo w USA jako przedsiebiorca jodnoosobowy placisz 100% ubezpieczenia medycznego, nikt ci nie doplaca do emerytury, plus pokrywasz wszystkie koszta utrzymania truck'a. A to moga byc wysokie sumy. 

https://www.freightwaves.com/news/10-countries-where-truckers-make-the-most-money





 

To są dane nieprawdziwe dane. Tak jak piszą, że w Polsce zarabia lekarz na etacie 6 tys, a tak naprawdę zarabiają 30. Ja sie niestety nie wyksztalcilem w tym zawodzie, a w innym, w którym tak różowo nie ma. Mi się udaje raptem zarobić 7 tys zł. A kierowca tira w Polsce zarabia 8 tys zł a w Niemczech 2,4 euro. Natomiast w USA 7 tys $ a owner operator 20 tys $. Także nie wiem, czy w Europie jest lepiej, przynajmniej jeśli chodzi o zawód kierowcy. Mi strofowanie moich planow na nic się zda, już się przyzwyczaiłem, że nikt nigdy Ci ręki nie poda, trudno będę siedział w Polsce do końca życia. Jak sobie sam wygram zielona kartę to wtedy sobie pojadę (2% szans).  A jak nie to będę siedział zgorzkniały w Polsce i wieku 50 lat zacznę trwonić majątek bo komu miałbym go zostawić jak nie chce zakładać rodziny w Polsce... kuzynom co mają mnie gdzieś i nie potrafią się odezwać przez 5 lat. Już się przyzwaczailem do realiów, że nikt Ci ręki nie poda, a przychodzi tylko jak może coś skorzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, katlia napisał:

Nie oceniam. Ale znam tutejsze realia. A Ty, jako Polak, nalezysz to najeksklusywnego klubu na swiecie: UE. Gdzie  sprzet, drogi i prawa pracownikow sa znacznie lepsze niz w USA.  

Tylko ta ekskluzywna benzyna w Polsce jest droższa 2 razy niż w USA, a przeciętny Polak zarabia 4 razy mniej niż przeciętny amerykanin. Dzięki za wsparcie duchowe:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, katlia napisał:

Co nie zmienia faktu ze slub z kolezanka z ktora nic cie nie wiaze to visa fraud. 

To tak jak Orban nazwał Żeleńskiego klaunem bo ten prosi o wsparcie bo ludzie giną i nic nie pomógł. Takie zakłamanie. Tak samo wiem, że nikt mi ręki nie poda, bo nikt nie ma w tym interesu. Nikogo nie obchodzi, że chybilem ze studiami po których nie mam perspektyw na dobre życie w Polsce oraz na rozwój. Każdy tylko strofuje i poucza ze swojej wygodnej perspektywy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pelasia napisał:

A tak z innej beczki, jak dziewczyna mieszka w CA, nie ma nikogo i nie lapie sie aby cie sponsorowac? Chyba obecnie na minimalnej pracy, sponsoring jednej osoby chyba nie az tak ciężko. Limit jest niski. No ale kto wie....

Ona wychowuje samotnie dziecko i zarabia sprzątając, nie wykazuje całego dochodu. Nie kwalifikuje się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kzielu zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...