Skocz do zawartości

DV 2023 - wylosowany / nie wylosowany


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Kora83 napisał:

To przykre tyle razy byc niewylosowanym z dobrym zawodem. Ja tez mieszkam w Anglii,ale to nie jest miejsce dla mnie.
Tak w Anglii jest latwirj przezyc niz w Poksce,chociaz tu tez sa duze podwyzki cen,zwlaszcza rachunkiw.

Moze znasz jakies strony po angielsku poswiecone emigracji do USA,oprocz Britsimon,strony ambasady w Polsce i amerykanskiej strony rzadowej USA?

Pozdrawiam emoji846.png



Sent from my SM-A415F using Tapatalk
 

Też masz studia zrobione a pracujesz fizycznie i nie wylosowali cię. Także chyba przykre. 

W administracji cię raczej nie zatrudnią, ponoć trzeba być obywatelem. Takze szlifuj te robote w 

Anglii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też masz studia zrobione a pracujesz fizycznie i nie wylosowali cię. Także chyba przykre. 
W administracji cię raczej nie zatrudnią, ponoć trzeba być obywatelem. Takze szlifuj te robote w 
Anglii.
Nie trzeba miec obywatelstwa brytyjskiego,ale byc tu po studiach i miec zaawansowany j.angielski. Poza tym ja juz nie jestem taka mloda,wiec w sumie co bedzie to bedzie.
Ciezko jest tutaj pogodzic prace z nauka,a zeby isc na studia,to trzeba sie starac o kredyt studencki,bo studia w Uk sa platne i drogie. A studiujac dziennie nie pojdzie sie do pracy,jedynie co w weekendy. Wiec takiej doroslej osobie,bez wlasnego mieszkania nie jest latwo sie utrzymac.
Ale mimo wszystko bede probowac imorove my skills. Bozie czasem juz nie wiem jak napisac po polsku

Sent from my SM-A415F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii, to co zaprezentowales powyzej oznacza, ze KCC aktywnie probuje ustalic date spotkania z ambasada dla danego case'u. Again w teorii, jest to "nastepny" krok w procesowaniu i po tym konretnym komunikacie juz mozna tylko czekac na 2NL.
Hej,moze Ty podasz mi jakies dobre strony do czytania w jez.angielsku o emigracji z roznych dziedzi np ekonomii czy prawa dot glownie emigrantow.
Dziekuje

Sent from my SM-A415F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Kora83 said:

Hej,moze Ty podasz mi jakies dobre strony do czytania w jez.angielsku o emigracji z roznych dziedzi np ekonomii czy prawa dot glownie emigrantow.
Dziekuje

Nie bardzo rozumiem jakiej literatury szukasz.. Masz jakies konkretne pytanie?

Also please nie zasmiecaj watku dla wylosowanych, ten (badz inne nowe) jest dobry na takie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2022 o 08:37, BD6 napisał:

Moje 9 zgłoszenie :) 
PS. Spoko symulator: https://dvtry.com/ czasami jak klikam na 10 lat to się trafia :lol:


image.thumb.png.7fdcb4733eb313051439ba11896b85ef.png
 

No cóż, pozostaje chyba tylko cofnąć sie w czasie :)

Edytowane przez Wielorybnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2022 o 13:26, Kora83 napisał:

Ja mam wyksztalcenie wyzsze magisterskie z administracji,ale nie udalo mi sie przez 2 czy 3 lata dostac sie do administracji,wiec zaczelam pracowac fizycznie w Polsce. Na razie mieszkam w Anglii. Gdyby mnie wylosowali to chcialabym zrobic kursy na programiste.

Od 3 lat sledze glownie facebook,ale tez widzialam na youtube dosyc dawno,jak chlopaczek po studium technicznym,wprawdzie o kierunku informatycznym,zostal wylosowany za pierwszym razem i znalazl prace chyba w Google w USA.
Na facebooku inny chlopak zostal wylosowany za 3 razem i mial rozmowe w Londynie,i mowil,ze dobrze jest powiedziec,ze sie ma doswiadczenie w amerykanskich firmach,a pracuje w Anglii fizycznie.W sierpniu wyjezdza do USA.
Czytalam artykul o takiej pani,ktora wygrala zielona karte,wyjechala do USA bez jezyka,a potem zaczela pracowac dla wielkich
projektantow,robiac jakies ciuchy na drutach dla nich. Babka byla grubo po 30-tce jak wyjechala.
Takze jestem dobrej mysli i nie bede rezygnowac.

Sent from my SM-A415F using Tapatalk


 

Prawde mówiąc, jako programista z kilkuletnim doświadczeniem raczej nie oczekiwałbym cudów. Relatywnie - z punktu widzenia finansowego - w Polsce żyje się lepiej i USA (podobnie jak kraje skandynawskie, szwajcaria) już dawno przestała byc jakimś złotym grallem dla IT. Zarobki oczywiście w USA są bardzo dobre i dużo wyższe nominalnie, zwłaszcza w SF i ogólnie całej SV, ale zanim się tam przeniesiesz, sprawdź koszty życia - bo niejednokrotnie wyjdzie, że lepiej pracować w Polsce za 20kPLN niż w USA za 10k$. Zwłaszcza jeżeli Twój małżonek nie ma możliwości pracować w swoim wyuczonym zawodzie, a za wami kroczy potomstwo.

Oczywiście idealną sytuacją jest pracować zdalnie dla firmy z SV, ale nie będąc BARDZO dobrym specjalistą raczej to nie wchodzi w grę. A biorąc pod uwagę różnice czasowe i fakt, że podobnie dobre stawki oferują europejskie firmy - praktycznie mija się to z celem.

Oczywiście bierzemy pod uwagę jedynie finansowy punkcie widzenia, jeżeli masz dość wiecznie smutnych i narzekających gęb albo po prostu to Twoje marzenie, bez względu na aspekt finansowy, to śmiało. Chociaż radziłbym jak najszybciej programować, bo obawiam się że szybciej zostaniesz programistą, znajdziesz prace w firmie która ma oddział w US i załatwi Ci wize pracowniczą niż wygrasz w loterii :)

BTW. To moja 4 próba B)

Edytowane przez Wielorybnik
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...