Skocz do zawartości

DV 2023 - wylosowany / nie wylosowany


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, foladdd said:

Może i ty masz jakieś ssanie, ale to był i jest cytat z tego forum z któregoś wątku. Także radzę (do czego tak chętnie nakłaniacie nowo pytających na forum)  przeszukać forum, a potem ssać. 

Wow, na poziomie komentarz :D

Cytat czy nie cytat, chodziło mi o to, że naprawdę w USA jest teraz bardzo duży popyt na pracownika. Jestem pracodawca i pracownikiem i wierz mi, że mówię Ci prawdę - rynek w USA jest teraz rynkiem pracownika i nie ma się co martwić o pracę jak się coś umie i przyjeżdża z GC.

takze nie ma co się tak pienić i foszyć na komentarz na forum, relax ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze zastanawiało jedno: czemu zgłoszenia do loterii są przyjmowane w październiku/listopadzie, a wyniki dopiero na początku maja? Gdyby ta loteria była całkiem losowa, to wyniki mogłyby być już na drugi dzień po zamknięciu przyjmowania zgłoszeń. Tam musi się odbywać jakaś selekcja, background check...

Edytowane przez Mamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Xarthisius napisał:

Dobra, ugnę się pod presją i wyjawię Wam sekret. Pewnie nie pozwola mi się przez to naturalizować, ale trudno. Czegóż to się nie robi dla Rodaków w potrzebie...

A więc tak: na każdym forum internetowym (tym, grupach na fejsie, kanałach na telegramie, itp.) jest jakiś pracownik Department of State. Zawsze! Wszedzie! Siedzą sobie i mają dostęp do Waszych adresów IP, oraz oczywiście do baz danych ISP. Jeden rzut oka i są w stanie powiedzieć kto to napisał. Takie rzeczy jak RODO to są dla mieczaków z Komisji EU, a nie dla US DOS. Siedzą sobie te żuczki (dodajmy, że z moich podatków, no bo to budżetowka...) i czytają. Najpierw oczywiście wrzucają to co widzą w google translate. Czasem patrzą na tłumaczenie i nie są pewni, czy gtranslate daje radę. W takich wypadkach wysyłają zapytanie do moderatorów: Czy ten delikwent na prawdę napisał coś takiego? Bo to nie możliwe i nie ma żadnego sensu po angielsku... My wtedy odpowiadamy: Tak, to tłumaczenie mniej więcej oddaje myśl OPa. Pada tylko, krótkie: aha... No i tym sposobem z numerka 2023EU000001234, robi Ci się numerek 2023EU100001234, co po odcięciu daje przy sprawdzaniu wyników "Has NOT been selected..." Przykre, ale jest jak jest.

Oczywiście DOS zamyla strasznie żebyście nie poznali sekretu. Zasłania się jakimiś prawami, kodeksami itp. Np. że niby te wyniki po 6-7 miechach są po to, żeby można było użyć CSPA [1] i żeby dzieci sie nie age-outowały bez sensu czekając na rozpoczęcie roku fiskalnego. No, ale wiadomo to ściema dla lemingów. 

[1] https://www.uscis.gov/green-card/green-card-processes-and-procedures/child-status-protection-act-cspa

Wreszcie ktoś napisał prawdę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2022 o 16:31, foladdd napisał:

Tyle razy. Napisz jak udało ci się przeżyć tyle niewylosowań. Jakie masz podejście i  w ogóle. 

Pierwszy raz do USA poleciałem w 2015 roku, bardzo mi się spodobało życie w NY. Wszystko dzieje się szybko, dużo ludzi i dużo możliwości - mnie to kręci. Już wcześniej interesowałem się całą procedurą wiedziałem, że na wizie turystycznej nic więcej niż zwiedzanie to nie mogę. W 2015 skończyłem Liceum, chciałem iść na studia więc uznałem, że będę składał i w końcu kiedyś trafię. I tak z roku na rok składam i nic, pierwszy, drugi... piąty rok studiów. Pod koniec miałem największą nadzieję bo to był dobry czas, w którym mógłbym wyjechać no ale nic znowu się nie udało. Trzeba iść do pracy. Skończyłem Informatykę więc od razu zacząłem pracę w IT w Polsce. Przez ponad rok pracowałem w firmie z Santa Monica bo w sumie może mogliby mnie sponsorować. Jednak zrozumiałem dlaczego nas tutaj zatrudniają :) Teraz pracuje w już polskiej firmie z branży IT. Ale składam nadal, może akurat kiedyś się uda. Podsumowując, im bardziej chcesz i liczysz na to, tym gorzej dla Ciebie - tak miałem właśnie ja.

Edytowane przez BD6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...