Skocz do zawartości

Ile kasy na początek


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mamy wyemigrować do USA dzięki sponsorowaniu pracowniczemu na zielona kartę. Mąż jest kierowca tira.

Cały procesu związany z formalnościami ma kosztować około 12000 USD.

Dajcie znać jaką kwotą należy dysponować na początek oprócz tych wspomnianych 12000?? Na start??

Firma z która ma współpracować mąż podobno oferuje zarobki dla kierowców w wysokości około 100000 USD brutto rocznie. Czy to realne? Czy za taka kwotę będziemy w stanie się utrzymać w Chicago? Mamy 2 małych dzieci( 1 rok i 2 lata), ja póki co miałabym nie pracować, a zajmować się dziećmi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, katlia napisał:

Czyli myślisz, ze oprócz tych 12000 na formalności trzeba mieć jeszcze jakieś 15000 na star na miejscu? Mąż będzie miał prace od razu, ale najpierw musi zrobić prawo jazdy, pewnie jakieś szkolenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Iwona03 said:

Czyli myślisz, ze oprócz tych 12000 na formalności trzeba mieć jeszcze jakieś 15000 na star na miejscu? Mąż będzie miał prace od razu, ale najpierw musi zrobić prawo jazdy, pewnie jakieś szkolenie. 

Na zdrowy rozum... 12k wydajecie na formalnosci (jakie formalnosci? Proces wizowy?) ale poza tym musicie znalezc mieszkanie, miec kase na deposit, zapewne kupic samochod, ubezpieczenie na samochod, benzyna, telefony,  kupic meble i akcesoria do domu, etc. Do tego jedzenie (bardzo zdrozalo ostatnio). Dla rodziny z dziecmi $15k to ja bym traktowala jak minimum. Nie wiem ile bedzie czekasz na pierwszy paycheck ale warto miec kase w zapasie. Przy jednej osobie pracujacej w rodzinie szczegolnie przy okolo 50k rocznie i mieszkaniu w duzym miescie  za bardzo nie ma co szalec z wydawaniem kasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Na zdrowy rozum... 12k wydajecie na formalnosci (jakie formalnosci? Proces wizowy?) ale poza tym musicie znalezc mieszkanie, miec kase na deposit, zapewne kupic samochod, ubezpieczenie na samochod, benzyna, telefony,  kupic meble i akcesoria do domu, etc. Do tego jedzenie (bardzo zdrozalo ostatnio). Dla rodziny z dziecmi $15k to ja bym traktowala jak minimum. Nie wiem ile bedzie czekasz na pierwszy paycheck ale warto miec kase w zapasie. Przy jednej osobie pracujacej w rodzinie szczegolnie przy okolo 50k rocznie i mieszkaniu w duzym miescie  za bardzo nie ma co szalec z wydawaniem kasy. 

Jasne, dzięki za odpowiedz. Zastanawiamy się właśnie nad przeprowadzka, czy w ogóle jest sens tak się meczyc na początku. Słyszałam, ze przedszkola są tak drogie, ze nie ma sensu, zebym pracowała. Zreszta dla dzieci to tez duża zmiana, wiec nie chciałabym od razu ich gdzieś oddawać. Pytam, bo mąż widzi to bardzo optymistycznie, mnie jednak przerażają te koszta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roelka v.2 napisał:

Na zdrowy rozum... 12k wydajecie na formalnosci (jakie formalnosci? Proces wizowy?) ale poza tym musicie znalezc mieszkanie, miec kase na deposit, zapewne kupic samochod, ubezpieczenie na samochod, benzyna, telefony,  kupic meble i akcesoria do domu, etc. Do tego jedzenie (bardzo zdrozalo ostatnio). Dla rodziny z dziecmi $15k to ja bym traktowala jak minimum. Nie wiem ile bedzie czekasz na pierwszy paycheck ale warto miec kase w zapasie. Przy jednej osobie pracujacej w rodzinie szczegolnie przy okolo 50k rocznie i mieszkaniu w duzym miescie  za bardzo nie ma co szalec z wydawaniem kasy. 

Napisz jeszcze proszę ile mniej więcej wynosi ten depozyt? Jest to uzależnione od scoringu, obywatelstwa czy jest to stała kwota dla wszystkich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Iwona03 said:

Czyli myślisz, ze oprócz tych 12000 na formalności trzeba mieć jeszcze jakieś 15000 na star na miejscu? Mąż będzie miał prace od razu, ale najpierw musi zrobić prawo jazdy, pewnie jakieś szkolenie. 

Nie wiem za co placicie te $12,000... $15,000 (mniej wiecej) to pieniadze potrzebne na wprowadzenie sie do mieszkania, wykupienie jakis mebli/wyposazenia do domu, samochodu, ubezpieczenia, jedzenia. Ja bym nalegala zeby maz dowiedzial sie o co chodzi z tym "szkoleniem" (czy jest platne?) ile, dokladnie, bedzie zarabial w momencie startu pracy, ile bedzie kosztowalo was ubezpieczenie medyczne, kiedy moze oczekiwac pierwsza wyplate, jaki kontrakt (jak dlugo musi byc z firma) itp. Poszukaj tez grup na Facebook - slyszalam ze sa grupy dla sponsorowanych polskich kierowcow ciezarowek. Sadze,ze tam znajdziesz duzo info od ludzi w tej samej sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...