Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, aspen said:

Znacie kogoś kto dostał H1B? Czy szanse są na tyle małe, że nie warto ryzykować?

Każdego roku jest inaczej, petycje rosną każdego roku, teraz było prawie 500k na 85k miejsc, rekord. Tylko na H1b mąż nie będzie mogl pracować. Jak ja byłem na H1b z 10 lat temu to nie mialem loterii, liczba dostępnych wiz wyczerpywała się stopniowo w ciagu roku, a nie tak jak teraz ze pół miliona w jeden dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2022 o 11:18, aspen napisał:

Dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi. Proponowałam tę opcje firmie, ale prawnicy twierdzą, że EB2/green card to przynajmniej 3-5 letni proces. I ze przewaznie o green card to aplikuja dopiero jak pracownik jest w US jak jest blisko wygaśnięcia wizy. Z perspektywy firmy to wiza kosztuje 6k USD a eb2/green card 12k USD wiec tez twierdza ze na 12k nie ma budzetu teraz. Do tego chyba podczas czekania na EB2 jesli to rzeczywiscie 3-5 lat musiałabym zostać te lata w Polsce aż dostanę approval?

szczerze - ja zrezygnowalem z pracy na h1b, ktora juz mialem wklejona w paszporcie dlatego ze pracodawca mial takie podejscie. Przypominam, ze w US mozna kogos zwolnic z dnia na dzien i jezeli szybko nie znajdzie sie innej roboty - sponsora h1b, to trzeba sie pakowac do Polski. Poczatkowo w moim przypadku tez miala byc l1b, pozniej jednak h1b (nikt mnie nie pytal o zdanie), jak wylosowalem h1b to jakos bez entuzjazmu mi to oznajmiono. Co do 3-5 lat na eb2 - jest chyba teraz wznowione premium processing, rozpatrzenie petycji w 14 dni zamiast w 6+ miesiecy i znaczaco skraca to procedure. Mysle ze ponizej roku daloby sie uwinac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...