Skocz do zawartości

Gdzie najlepiej zamieszkać w Kalifornii ?


Dominika86

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w PA to jest liniowa zależność od lokalnych podatków. Mój dystrykt ciągnie 90% dochodu z ludzi którzy w nim mieszkają. I z tego co rozumiem było tak wszedzie, tylko stany zaczęły się reformować i są na rożnym etapie tego. W CA uzyskali praktycznie parytet w wydatkach na ucznia, kosztem pogorszonych wyników. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, vlade said:

U mnie w PA to jest liniowa zależność od lokalnych podatków. 

Chyba nie wszedzie... z tego wyglada tylko 53% to local taxes. 

Who funds schools in Pennsylvania? Schools are funded with a combination of federal, state, and local government funds. In Pennsylvania, the federal share of education funding is approximately 11%; the state pays for nearly 36% and the balance of 53%, comes from local taxes, typically from property taxes.

https://www.childrenfirstpa.org/wp-content/uploads/2014/07/EdFundingFactSheet.pdf
https://www.commonwealthfoundation.org/research/the-truth-about-education-spending-in-pennsylvania/
 
 
Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2022 o 19:56, Dominika86 napisał:

Mieszkamy od roku w Texasie i zarazem w US, zastanawiamy, czy nie przenieść się do Kalifornii. Ale nie wiemy gdzie się przyjemnie mieszka. Gdzie najlepiej kupić domek do zamieszkania. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź  :).

Trzymaj sie z daleka od LA i SF. 

- np w SF jest ostatnio problem z "open drug use". Nie wyglada na to, aby mialo sie polepszyc w niedalekiej przyszlosci. Ceny nieruchomosci w SF przerazaja.

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...