Skocz do zawartości

ESTA a trwająca sprawa karna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sytuacja jest taka, że aktualnie toczy się przeciwko mnie sprawa karna o posiadanie marihuany, ostatnia rozprawa ma odbyć się za 2 miesiące i najpewniej zapadnie tam wyrok 2 lata w zawieszeniu ( maksymalnie, inne opcje to grzywna lub umorzenie sprawy ).

Chce złożyć wniosek o ESTE, wyjechać chciałbym w przeciągu miesiąca, ale nie wiem czy zaznaczać opcje że byłem karany, skoro teoretycznie nie byłem, boje się sytuacji w której zostanę zawrócony już na lotnisku w stanach.

Może ktoś miał podobny problem albo orientuje się lepiej w temacie i ma coś na ten temat do powiedzenia? 

Z góry dziękuję, pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skazanym jest się po uprawomocnieniu wyroku. Do tego czasu jesteś człowiekiem niewinnym. 

Patrz casus Adriana  z początku pierwszej kadencji. "Uniewinnil" dwóch ludzi którzy nie zostali skazani prawomocnym wyrokiem, czyli uniewinnił ludzi w świetle prawa niewinnych.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubingo napisał:

Okej, to już coś znaczy. A co w momencie gdy złoże wniosek jako osoba niewinna, esta przejdzie a w momencie wylotu będę już miał wyrok na karku? Jest zagrożenie ze mogą mnie cofnąć na lotnisku?

Jesli im opowiesz o swoich sądowych przygodach to napewno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kubingo napisał:

Czyli co, straż graniczna na lotnisku nie ma wglądu w to czy jestem karany czy nie? Jakoś muszą weryfikować poprawność podawania takich informacji w ESTA

Masz na myśli amerykańską "straż graniczną"? Wbrew powszechnym legendom nie mają co nie oznacza że jeśli będą chcieli to nie zdobędą. Napewno jednak nie "na poczekaniu". 

edit: jesteś kolejną ofiarą sovietyzacji gdzie to obywatel zawsze był podejrzany. Zapewniam Cię że są kraje na świecie gdzie wierzy sie obywatelom. Dlatego obywatele nie kłamią a ewentualne kłamstwa są karane dotkliwie. :D

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, kubingo said:

Czyli co, straż graniczna na lotnisku nie ma wglądu w to czy jestem karany czy nie? Jakoś muszą weryfikować poprawność podawania takich informacji w ESTA

Wg mnie nie mają prostego dostępu. A chyba też jeśli tej marihuany nie było więcej niż 30g to Polska proaktywnie nie wysyła takich danych do USA (nawet nie wiem czy czyni to powyżej 30g ale mogę sobie wyobrazić, że takie protokoły moga mieć miejsce). O ile nie skierują Ciebie na "secondary" to raczej oficer CBP się tego nie dopatrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2022 o 09:04, kubingo napisał:

Okej, to już coś znaczy. A co w momencie gdy złoże wniosek jako osoba niewinna, esta przejdzie a w momencie wylotu będę już miał wyrok na karku? Jest zagrożenie ze mogą mnie cofnąć na lotnisku?

Zawsze mozesz apelowac, sprawa sie przeciagnie.  ...    :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...