Jump to content

Jak starać się o emigrację będąc kierowca ciężarówki?


Grubby

Recommended Posts

Witam, mam 21 lat i jestem kierowcą ciężarówki, posiadam wszystkie uprawnienia (C,C+E,ADR). Jak w ogóle zacząć temat chcąc wyjechać do Stanów? Słyszałem że jest coś takiego jak sponsoring przez firmy. Jak to wygląda i czy w ogóle jest to możliwe do ogarnięcia.  Chciałbym tam wyemigrować w niedalekiej przyszłości, a znając moje szczęście to przez loterie nigdy mi się nie uda :D Z góry dzięki za wszystkie rady i odpowiedzi. Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Generalnie tak. Kierwocy są poszukiwani. Musisz pogooglować. Przed pandemią było na tym forum kilku, którzy opowiadali, że są na różnych etapach sponsorowania pracowniczego. Aczkolwiek po zakończeniu procesu nie pamiętam aby którykolwiek pojawił się na forum i potwierdził, że ukończył proces i przeniósł się do Stanów. Z tego co pamiętam oferowano im zieloną kartę w kategorii proacowniczej. Jak pamiętam firmy były posadowione w Teksasie albo Arizonie. Nie oferowały one specjalnych kokosów jako uposażenie, ale generalnie płace kierowców nie są najwyższe. I chyba wymagały 3 letniej lojalki. Po trzech latach mogłeś się zwolnić a zielona karta pozwalała Tobie legalnie żyć i pracować w USA.

Jak zacząć? Szukać ogłoszeń na sieci  o sposnorowanie pracownicze na zieloną kartę dla doświadczonych kierowców ciężarówek.

Ci co chwalili się na forum te 2-3 lata temu wspominali, że cały proces przeniesienia to około 18-24 miesiące

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...