Skocz do zawartości

Bank i otwarcie 1szego konta na Florydzie


Damo

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Przylecialem na Floryde jako LPR z loterii wizowej i w krótce rozpoczynam tutaj legalna prace. Postaram dokumenty typu GC, SSN, Prawo jazdy (USA) i oczywiscie meldunek.

Czy możecie prosze poradzic, w którym banku na Florydzie najlepiej otworzyc konto checking account? 
Dodam tylko, że chodzi mi o najtańsze prowadzenie konta, które umożliwi mi 2-3 razy w tygodniu wyciagnac $ z ATM/ zapłacic za zakupy, ale także do 2 razy w miesiacu wysłanie $ na konto dolarowe Alior w Polsce.

Z góry dziekuje za wszelkie informacje

Edytowane przez Damo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Damo said:

Hejka,

Przylecialem na Floryde jako LPR z loterii wizowej i w krótce rozpoczynam tutaj legalna prace. Postaram dokumenty typu GC, SSN, Prawo jazdy (USA) i oczywiscie meldunek.

Czy możecie prosze poradzic, w którym banku na Florydzie najlepiej otworzyc konto checking account? 
Dodam tylko, że chodzi mi o najtańsze prowadzenie konta, które umożliwi mi 2-3 razy w tygodniu wyciagnac $ z ATM/ zapłacic za zakupy, ale także do 2 razy w miesiacu wysłanie $ na konto dolarowe Alior w Polsce.

Z góry dziekuje za wszelkie informacje

Floryda jest duza. Zalezy w ktorej czesci Florydy sie znalazlez(Miami, Orlando,Jacksonville,Sarasota)masz kilka lokalnych bankow jak rowniez kilka centralnych jak Bank of Ameryka, TD. Najlepiej udac sie do banku i dowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Damo said:

A jak z wysyłaniem środków do Polski??

Jaka jest opłata, orientujesz sie moze?

Lepiej to robić przez serwisy typu "wise" a nie przez transfery bankowe. Wells Fargo jest generalnie OK. Jeśli się nie mylę aby mieć darmowe konto chyba wystarczy jakiś ruch generować + otrzymywać pensję. Ale bank to najlepiej wybrać na zasadzie - ten co najbliżej mojego miejsca zamiekszania - na wypadek gdybyś potrzebowała ich odwiedzić.

Ja gotówki od 7 lat nie używam wcale. Karta starcza + Venmo + Zelle. Ogrodnik chce czeki - więc możesz się zdziwić ale gdzieś mogą chcieć od ciebie opłaty w formie czeku - tak więc jeśli bank oferuje do iluś czeków w miesiącu za darmo to może to być benefit, który się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...