Skocz do zawartości

Wymiana


jul

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie bo chciałabym wyjechać na cztery lata d o stanów czyli całe liceum ale czy jest możliwość np. Wynajmowania pokoju i chodzenie do zwyczajnego publicznego high school?

Mam jeszcze jedno pytanie czy kiedy mieszkam całe liceum w stanach mogę tam zrobić prawko?

Będę mieszkać na całe liceum bez rodzicow

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prawka" nie wyrobisz bez odpowiednich dokumentow ktore tobie jako studentowi zagranicznemu sie nie naleza (ead, green card, etc).

Z tego co wiem na takie wymiany mozna jechac na max 1 rok. @katlia bedzie pewnie wiedziala wiecej.

edit: Dodatkowo, nie mozesz mieszac "sam". https://j1visa.state.gov/programs/secondary-school-student/

Edytowane przez Roelka v.2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Roelka v.2 said:

"Prawka" nie wyrobisz bez odpowiednich dokumentow ktore tobie jako studentowi zagranicznemu sie nie naleza

Nie do konca. To jakie sa wymogi na prawko zalezy mocno od statusu. W wiekszosci wypadkow I-20 / DS-2019 (a wiec F1 i J1 respectively) wystarcza. Opcjonalnie trzeba miec SSN albo dostac pismo z SSA, ze SSN Ci sie nie nalezy.

Ktos na moim kampusie tymi Maserati i Bugati jednak jezdzi. Na pewno nie autochtoni, ani pracownicy... ;P

https://studyinthestates.dhs.gov/students/study/driving-in-the-united-states

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, jul said:

Mam pytanie bo chciałabym wyjechać na cztery lata d o stanów czyli całe liceum ale czy jest możliwość np. Wynajmowania pokoju i chodzenie do zwyczajnego publicznego high school?

Nie. Mozesz przyjechac na rok wymiany i mieszkac z rodzina. Organizacja wybiera gdzie jedziesz i z kim mieszkasz. Po roku konczy ci sie wiza, i wracasz do domu. Wymiany nie sa najtansze, i czesto konkurencyjne. Jedyny sposob na cale 4 lata to, jak mcpear napisal, prywatne szkoly z internatem - ktore sa i elitarne i szalenie drogie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...