Skocz do zawartości

Wiza turystyczna a freelancing


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, kzielu said:

Musisz wypelnic tax return bo jestes rezydentem "for tax purposes", bez wzgledu na wize czy pozwolenie na prace lub jego brak.

Nie do konca. Jtki sa specyficzne, a OP z tego co pisze jest na J2. W zaleznosci od desygnacji jest sie 2 albo nawet 5 lat nonresident for tax purposes.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 hour ago, Cloe997 said:

Zainteresował mnie ten wątek. Czyli co, przyjeżdżając do Stanów nie mogę pracować zdalnie ? Bo tak to zrozumiałam teraz .... 

Nie, nie mozesz. Praca zdalna ze stanow podpada pod definicje "employment", ktora mozna znalezc tu: 8 CFR 274a.1(h) (https://www.law.cornell.edu/cfr/text/8/274a.1). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, MiL999 said:

To idiotyzm ale na szczęście niewykrywalny.

Dlaczego idiotyzm? Jesli jedziesz do USA na ESTA albo B2, to jedziesz w celach turystycznych a nie zeby pracowac. :)

Na granicy moga cie poprosic o pokazanie zawartosci telefonu albo laptopa i w ten sposob wykryc twoj zamiar pracy zdalnej. Czy czesto sie to zdarza, nie wiem. Ale generalnie w ten sposob na granicy moga wykryc twoje zamiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, MiL999 said:

To idiotyzm ale na szczęście niewykrywalny.

Zachecasz ludzi do lamania prawa, zdajesz sobe z tego sprawe? Szkoda ze potwierdzasz stereotyp ze Polak to kombinator ktory klamie i siedzi tu nielegalnie. Kiedys sie tak o Polakach mowilo czesto, potem ten stereotyp troche zniknal - ale najwyrazniej - do dzisiejszego dnia sa powody dlaczego on zaistnial. Wszystkim Polakom psujesz opinie. But what do you care. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam bardzo, ale gdzie tu kombinowanie, łamanie prawa czy działanie na czyjąś szkodę? Czy wyjeżdżając do USA turystycznie nie wolno nawet sprawdzić służbowego maila lub zadzwonić z jakąś sprawą do swojej firmy? Jeżeli ktoś ma firmę w Polsce to nie wolno mu nic zrobić bo to już praca? 
Pozwolenie na pracę w USA ma chronić ten rynek przed napływem dużej ilości ludzi, którzy zabieraliby pracę obywatelom USA.  Można przyjechać turystycznie do USA i w wolnym czasie zrobić projekt klientowi z Japonii, czy to taka zbrodnia?
Nie popadajmy w paranoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...