Skocz do zawartości

Wiza turystyczna a freelancing


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Zastanawiamy się z żoną na wyjazd do USA w celach turystycznych na okres czasu do 6 miesięcy. Chcielibyśmy pozwiedzać różne części stanów.

Jestem freelancerem (wolnym strzelcem), programistą (praca zdalna), mam własną firmę w polsce, mam podpisana umowę z firmą Toptal od której dostaje wynagrodzenie za moją pracę. Firma ma główna siedzibę w USA.

Czy jeżeli chcielibyśmy wyjechać do stanów na czas do 6 miesięcy żeby pozwiedzać to czy moge pracowac podczas tego pobytu? Pracowałbym dokładnie tak samo jak dotychczas, z tą różnicą ze z innego miejsca na świecie. Czy wiza turystyczna pozwoli mi na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, majkelpl said:

Witam wszystkich

Zastanawiamy się z żoną na wyjazd do USA w celach turystycznych na okres czasu do 6 miesięcy. Chcielibyśmy pozwiedzać różne części stanów.

Jestem freelancerem (wolnym strzelcem), programistą (praca zdalna), mam własną firmę w polsce, mam podpisana umowę z firmą Toptal od której dostaje wynagrodzenie za moją pracę. Firma ma główna siedzibę w USA.

Czy jeżeli chcielibyśmy wyjechać do stanów na czas do 6 miesięcy żeby pozwiedzać to czy moge pracowac podczas tego pobytu? Pracowałbym dokładnie tak samo jak dotychczas, z tą różnicą ze z innego miejsca na świecie. Czy wiza turystyczna pozwoli mi na to?

Formalnie - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej. Ale jest to nie do wykrycia.

Przygotuj się jednak, że urzędnik na granicy będzie bardzo zainteresowany jak się utrzymasz przez te 6 miesięcy i który pracodawca pozwala ci na 6 miesięcy urlopu. W dyskusji z nim raczej nie używaj argumentu, że planujesz pracoawać z terenu USA zdalnie.

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Formalnie nie, ale to tylko teoria. Od kilku miesięcy tak właśnie robię, jestem w USA, działalność mam w Polsce i pracuję zdalnie. Praktycznie jestem idealnym mieszkańcem, pracuję, zarabiam, nie zabieram pracy tubylcom, a pieniądze wydaję w USA.

To prawo było ustanawiane w czasach gdy nie było pracy zdalnej, teraz się dużo zmieniło i ono po prostu nie nadąża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...