Skocz do zawartości

ile czeka się na B2?


Rekomendowane odpowiedzi

jestem już w USA złożyłem papiery na B2 w piątek mam złożenie odcisków palców w uscis i dostałem już taki dokument że mój wniosek jest "in processing" i ponoć ten dokument jest moim potwierdzeniem legalnego pobytu natomiast moje pytanie jest kiedy oficjalnie dostane potwierdzenie lub odrzucenie mojego wniosku o B2?

 

dodam ze wnioskuje o pół roczne B2 i czy po przyznaniu B2 mogę polecieć do Polski na około miesiąc i normalnie wrócić bez problemów (bez maglowania) do USA aby dokończyć wizę B2?

Edytowane przez mati.cfc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, mati.cfc said:

jestem już w USA złożyłem papiery na B2 w piątek mam złożenie odcisków palców w uscis i dostałem już taki dokument że mój wniosek jest "in processing" i ponoć ten dokument jest moim potwierdzeniem legalnego pobytu natomiast moje pytanie jest kiedy oficjalnie dostane potwierdzenie lub odrzucenie mojego wniosku o B2?

Wedle USCIS 80% spraw (I-539 change to B ) jest rozpatrywana juz w ciagu 12 do 31 miesiecy! Tu sobie mozesz sprawdzic: https://egov.uscis.gov/processing-times/ Przez ten czas oczywiscie nie mozesz pracowac, wiec mam nadzieje ze zdazyles uzbierac sporo oszczednosci na swojej H2b.

12 minutes ago, mati.cfc said:

dodam ze wnioskuje o pół roczne B2 i czy po przyznaniu B2 mogę polecieć do Polski na około miesiąc i normalnie wrócić bez problemów (bez maglowania) do USA aby dokończyć wizę B2?

Nie. Zlozyles wniosek o zmiane statusu w USA, a nie o wize. Nic Ci nie wbija do paszportu nawet jezeli Twoj wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie. Jezeli opuscisz stany to status sie automatycznie skonczy.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim jesteś statusie? Do kiedy był on ci dany?

Jesteś legalnie na czas rozpatrywania wniosku. Aczkolwiek jak dostaniesz odmowę wniosku a w międzyczasie minął ci czas legalnego statusu to masz wstecznie naliczony "overstay" i jeśli np przekroczył on 180 dni to masz od razu 3 letniego bana. Tak czy tak w przypadku "overstay" będziesz miał zakaz wjazdu do USA na wizach nieimigracyjnych przez jakiś czas. Jeśli wyjedziesz z USA przed finalną decyzją a już po skończeniu ważności obecnego statusu to i tak nabywasz "overstay".

Jeśli zmienisz status i dostaniesz go (jak założyłeś, co niekoniecznie musi być prawdą) to status wygaśnie w dniu wylotu z USA - nie będziesz mógł jej "dokończyć".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coo?? 12 miesięcy na decyzję czy mogę zostać czy nie? Przecież to są jaja

zatem na pewno nie zdąrzą rozpatrzyć mojego wniosku przed końcem mojej wizy h2b bo wygasa ona 30 kwietnia.

a czy jak odrzucą mi moje b2 i będę musiał opuścić USA i na granicy dostanę ten overstay to wyklucza mnie to z otrzymania zielonej karty przez sponsoring pracodawcy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, mati.cfc said:

a czy jak odrzucą mi moje b2 i będę musiał opuścić USA i na granicy dostanę ten overstay to wyklucza mnie to z otrzymania zielonej karty przez sponsoring pracodawcy?

Jak przekroczysz 180 dni to przez 3 lata tej zielonej karty nie dostaniesz. Jak przekroczysz 365 dni to masz zakaz na 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie mam szanse na dostanie b2? od czego to zależy? tylko od oszczędności? bo jeśli chodzi o oszczędności to we wniosku wykazałem równowartość około 70.000 zł w różnych walutach z różnych banków, większość w £ z angielskiego banku

 

czy to jest wystarczająco dużo żeby przyznali B2?

Edytowane przez mati.cfc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz... jestes teraz w US na wizie pracowniczej ktora wlasnie ci sie konczy? Wystapiles do ambasady w PL z wnioskiem o wize B2...? Czyli bedziesz jechal do PL po wize zeby wrocic do US? Czy raczej wystapiles wystapiles o zmiane statusu na turystyczny (czyli nie wiza)? Troche to sie kupy nie trzyma.

Podejrzewam ze to ile masz kasy bedzie drugorzednym pytaniem. W pierwszej kolejnosci urzednikow bedzie interesowalo po chcesz siedziec w US kolejne 6 miesiecy...? No i czemu nie mozesz wrocic do PL po zakonczeniu wizy pracowniczej i normalnie wrocic na krotkie wakacje na ESTA? Wnioskowanie o "polroczna" wize B2 to tez tak nie dziala. 6 miesiecy to max czas pobytu jaki mozesz otrzymac na granicy. Ale urzednik moze tez ci dac 1 miesiac. To nie koniecznie byloby 6 miesiecy.

Wedlug mnie troche jest to dziwna sytuacja. Moim pierwszym podejrzeniem byloby ze chcesz zostac w US zeby nielegalnie dluzej popracowac... ale zobaczymy jaka odpowiedz dostaniesz na te zmiane statusu (albo wize, chyba sam nie wiesz dokladnie co robisz). Daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Roelka v.2 said:

Zaraz... jestes teraz w US na wizie pracowniczej ktora wlasnie ci sie konczy? Wystapiles do ambasady w PL z wnioskiem o wize B2...? Czyli bedziesz jechal do PL po wize zeby wrocic do US? Czy raczej wystapiles wystapiles o zmiane statusu na turystyczny (czyli nie wiza)? Troche to sie kupy nie trzyma.

OP wystąpił o zmianę statusu z H2B na B2.

3 hours ago, mati.cfc said:

a jakie mam szanse na dostanie b2? od czego to zależy? tylko od oszczędności? bo jeśli chodzi o oszczędności to we wniosku wykazałem równowartość około 70.000 zł w różnych walutach z różnych banków, większość w £ z angielskiego banku

Głównie myślę to zależy od tego jak dobrze i przekonywująco umotywowałeś tę prośbę. Jeśli tylko na zasadzie: "chcę zostać turystycznie" to zgadzam się z opinią Roelki, że to raczej brzmi jak "chcę zostać dłużej aby nielegalnie pracować". Jeśli zaś umotywowałeś to, że masz bilety na finały NBA, które odbywają się w maju, do tego planujesz odwiedzić wszystkie parki narodowe kontynentalnych USA a nie mogłeś tego zrobić jak pracowałeś i do tego w czerwcu jest jakiś unikalny koncert o którym marzyłeś całe życie i odkładałeś każdego dolara swojej pracy aby na niego pójść i do tego twój najlepszy przyjaciel żeni się w sierpniu i nie możesz tego przegapić to pewnie jako urzędnik spojrzałbym przychylnie na Twoją prośbę. Pamiętaj to czyta człowiek i to człowiek często w ooparciu o swoje odczucia decyduje. Ja z tego co "odczuwam" to mam podobne pierwsze wrażenie jak Roelka - chcesz zostać dłużej aby nielegalnie pracować, czyli dla mnie na pierwsze wrażenie raczej masz szansę na odmowę.

70 tys zł to ile to dzisiaj jest? Niecałe 15 tysięcy dolarów czyli niecałe 2500 na miesiąc? 80 dolcy na dzień? To jak na turystyczne zwiedzanie USA to jednak nie za wiele - motel dzisiaj trudno za tę kasę znaleźć nie mowiąc o aucie / atrakcjach turystycznych / paliwie i jedzeniu. Nie wykazałeś jakoś przekonywująco żę posiadasz dostatecznie wiele środków na 6cio miesięczne zwiedzanie turystyczne USA, które jak dobrze wiesz są obecnie drogie. Do tego urzędnik wie, że będziesz czekał na tę decyzję około 12 miesięcy zjadając swoje oszczędności. Czyli tak na serio masz zaplanowane 15 tysięcy na 12+6 miesięcy = czyli 830 dolcy na miesiąc???? To brzmi na bank, że planujesz nielegalnie pracować.

Sam jestem ciekaw jak to się zakończy. Jeśli się zdecydujesz czekać na decyzję to pamiętaj, że praca po 30 kwietnia na terenie USA jest dla w Twoim przypadku nielegalna (chyba, chociaż na 100% nie jestem tutaj pewien swojej opinii - bo chyba nie spotkałem się z przypadkiem zmiany z H na B). To że masz legalny pobyt to nie znaczy, że status na którym będziesz pozwala Tobie kontynuować pracę. Skonsultowałbym się zapewne z prawnikiem w Twoim przypadku. Jeśli rzeczywiście masz szansę na zieloną kartę sponsorowaną pracowniczo to pamiętaj aby nie dać jakiś głupich powodów do bana - złapanie i udowodnienie nielegalnej pracy może ci "popsuć życiorys" i utrudnić uzyskanie owej zielonej karty

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, mati.cfc said:

 

dodam ze wnioskuje o pół roczne B2 i czy po przyznaniu B2 mogę polecieć do Polski na około miesiąc i normalnie wrócić bez problemów (bez maglowania) do USA aby dokończyć wizę B2?

@mcpear OP mogl to troche lepiej wyjasnic lol.

OP - dodatkowo, nawet jak uda ci sie zmienic status na turystyczny i wrocisz do PL na miesiac... to nie ma zadnych gwarancji ze wrocisz do US bez problemow. Wedlug mnie bedziesz mial spore szanse na bycie zawroconym na granicy i odeslanym do Polski.

Mam wrazenie ze traktujesz swoje zycie w USA (spojrzmy prawdzie w oczy, nie byles i nie bedziesz turysta) jak cos co ci sie nalezy. Ale tak naprawde w kazdym momencie ten przywilej mozesz stracic. Juz samo kombinowanie ze zmiana statusu zeby sobie mieszkac w US przez kolejne pol roku to jest spora red flag wedlug mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w tym dziwnego że na wizie pracowniczej poznało się kulturę kraju i chce się go zwiedzać w formie turystycznej za oszczędzone pieniądze?

 

generalnie jedyne co mnie przeraża to rok czekania na decyzję przecież to jest jakieś nieporozumienie bo jak wspomniałem chciałbym być tylko pól roku, bilet powrotny mam ostatniego dnia października i jak polecę w październiku i wciąż nie dostanę odpowiedzi o przyznaniu zmiany statusu to na granicy dostanę ten "overstay"? Czy to jest nieuniknione?

nie chciałbym dostać bana na wjazd do usa bo może mi to przeszkodzić w otrzymaniu zielonej karty

Edytowane przez mati.cfc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...