Skocz do zawartości

ile czeka się na B2?


Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, andyopole napisał:

Zapytam kolegi, byl niedawno. Wjechal do USA, po kilku dniach pojechal na 10 dni do Meksyku i znow wjechal do USA. Oczekiwanie na jego odpowiedz moze potrwac.

 

update: Juz odpowiedzial!

Przy drugim wjedzie dostal nowa pieczatke ale date pobytu "until: " wpisali mu taka sama jak przy pierwszym wjezdzie.

to jednak trochę inna sytuacja jest. OP wygasa status, Twojemu koledze pewnie nie. Jak się uda do Meksyku w ostatni dzień statusu, w międzyczasie zaaplikuje o ESTA i po otrzymaniu ESTA będzie wjeżdżał już na innym statusie, jako turysta.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ilon said:

Niech mnie ktos poprawi, ale jak chce wjechac spowrotem od razu na ESTA to chyba nie musi leciec az do Polski ale gdziekolwiek za granice? 

Wylot do bliskiej zagranicy chyba nie zmienia statusu ani daty ważności. (Meksyk, Kanada). Mógłby wylecieć do nieco dalszej zagranicy - nie wiem Bahama, albo jakaś Panama (nie wiem jak dokładnie ta "bliska zagranica" jest defniowana), wystąpić tam o ESTA i wrócić na tym ESTA na 90 dni. Niestety wystąpił o zmianę statusu - nie wiem czy to wpłynie na automatyczne przyznanie ESTA czy nie (może wpłynąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie będę więcej kombinował bo przecież też nie ma pewności że esta zostanie przyznana

może poszczęści mi się i będę akurat w tych 20 procentach ludzi którzy dostaną decyzję przed średnim czasem 12 miesięcy

 

wydaje mi się że bezpiecznie założyłem wylot z USA by nie dostać overstay a jednocześnie mieć czas na zwiedzanie Stanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, mati.cfc said:

już nie będę więcej kombinował bo przecież też nie ma pewności że esta zostanie przyznana

może poszczęści mi się i będę akurat w tych 20 procentach ludzi którzy dostaną decyzję przed średnim czasem 12 miesięcy

 

wydaje mi się że bezpiecznie założyłem wylot z USA by nie dostać overstay a jednocześnie mieć czas na zwiedzanie Stanów

OMG

Czytanie ze zrozumieniem to nie jest Twoja najmocniejszą strona

Po pierwsze jak jest napisane, że 80% podań rozpatrywane jest w 12 miesiącach, to jak chcesz być "w tych 20%" to znaczy, że koniecznie chcesz aby rozpatrzyli dłużej niż 12 miesięcy.

Po drugie "nie chcesz dostać overstay". Overstay dostaniesz jak wyjedziesz po 30 kwietnia, a nie jak jak wyjedziesz po mniej niż 180 dniach. Overstay oznacza: "wyjechałeś po terminie".

Komentarz o "nie kombinowaniu" przyjąłem za dobry żart

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Pozostaje nam chyba tylko życzyć udanych wakacji. Rób dużo zdjęć, postuj często i gęsto na Social Media, koniecznie na profilu publicznym. Zachowaj wszelkie rachunki za hotele, wynajem auta, bilety, wejściówki, nawet rachunek ze stacji benzynowej gdzieś przy Grand Canyon. Będzie co wspominać podczas rozmowy o zieloną kartę! Konsul będzie ciekawy wrażeń z każdego dnia na overstayu! 

  • Haha 2
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, mcpear said:

OMG

Czytanie ze zrozumieniem to nie jest Twoja najmocniejszą strona

Po pierwsze jak jest napisane, że 80% podań rozpatrywane jest w 12 miesiącach, to jak chcesz być "w tych 20%" to znaczy, że koniecznie chcesz aby rozpatrzyli dłużej niż 12 miesięcy.

Po drugie "nie chcesz dostać overstay". Overstay dostaniesz jak wyjedziesz po 30 kwietnia, a nie jak jak wyjedziesz po mniej niż 180 dniach. Overstay oznacza: "wyjechałeś po terminie".

Komentarz o "nie kombinowaniu" przyjąłem za dobry żart

 

ohh źle się wyraziłem późno pisałem ten post zmęczony po pracy zresztą

oczywiście chodziło o dostanie bana na 3 lata a nie overstay bo to oczywista oczywistość


@mola

nawiązałaś do rozmowy z konsulem o zieloną kartę to tak btw wiesz/wiecie może jak wygląda taka rozmowa o zieloną kartę z konsulem? Jak się do takiej rozmowy przygotować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...