Skocz do zawartości

ile czeka się na B2?


Rekomendowane odpowiedzi

20 minutes ago, mati.cfc said:

a co w tym dziwnego że na wizie pracowniczej poznało się kulturę kraju i chce się go zwiedzać w formie turystycznej za oszczędzone pieniądze?

Czemu po prostu nie wrocisz normalnie i potem nie przyjedziesz jako turysta na ESTA chociazby? Za I-539, ktorym sobie bardziej zaszkodzisz niz pomozesz, dales $455. Ile kosztuje przelot w dwie strony teraz? $600?

Quote

generalnie jedyne co mnie przeraża to rok czekania na decyzję przecież to jest jakieś nieporozumienie bo jak wspomniałem chciałbym być tylko pól roku, bilet powrotny mam ostatniego dnia października i jak polecę w październiku i wciąż nie dostanę odpowiedzi o przyznaniu zmiany statusu to na granicy dostanę ten "overstay"? Czy to jest nieuniknione?

Jezeli opuscisz US przed pozytywnym rozpatrzeniem Twojej petycji, zostanie ona uznana za porzucona. Overstay bedzie naliczony od konca Twojego obecnego statusu (30 kwietnia) do dnia w ktorym opusciles US.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mati.cfc said:

a co w tym dziwnego że na wizie pracowniczej poznało się kulturę kraju i chce się go zwiedzać w formie turystycznej za oszczędzone pieniądze?

 

generalnie jedyne co mnie przeraża to rok czekania na decyzję przecież to jest jakieś nieporozumienie bo jak wspomniałem chciałbym być tylko pól roku, bilet powrotny mam ostatniego dnia października i jak polecę w październiku i wciąż nie dostanę odpowiedzi o przyznaniu zmiany statusu to na granicy dostanę ten "overstay"? Czy to jest nieuniknione?

nie chciałbym dostać bana na wjazd do usa bo może mi to przeszkodzić w otrzymaniu zielonej karty

W tym scenariuszu raczej nie doczekasz decyzji. Czyli Twoja petycja o zmianę statusu będzie uznana za abandoned. Czyli będą Ciebie obowiązywał termin wyjazdu: 30 kwiecień 2023. Czyli każdy dzień od 1 maja będzie traktowany jako overstay. Jak przesiedzisz tych dni 180 to dostaniesz bana w systemie na 3 lata. Jak mniej to tylko zostaniesz zamarkowany, że przesiedziałeś wizę. Praktycznie w obu przypadkach dożywotnio wykluczysz się z systemu bezwizowego (nigdy albo bardzo długo nie dostaniesz autoryzacji ESTA) i przez najbliższe kilkanaście / kilka lat nie dostaniesz też żadnej wizy nieimigracyjnej. Jeśli zrezlizujesz plan: wylot 31 października bez czekania na decyzję to naliczysz sobie 184 dni overstayu.

Jak nie chcesz dostać bana to wyjedź 30 kwietnia :)

Edytowane przez mcpear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Xarthisius said:

Czemu po prostu nie wrocisz normalnie i potem nie przyjedziesz jako turysta na ESTA chociazby? Za I-539, ktorym sobie bardziej zaszkodzisz niz pomozesz, dales $455. Ile kosztuje przelot w dwie strony teraz? $600?

nie miałem pojęcia że czeka się aż rok przecież w Europie podobne rzeczy robi się w maks miesiąc

 

z czego to wynika? tylu chętnych? czy nie ma komu pracowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem zrobię tak że czekam na pozytywne rozpatrzenie mojej petycji do 25 października i jak nie będzie do tego czasu to wylecę z US 25 października bo najważniejszą rzeczą jest dla mnie żeby nie przekroczyć overstay 180 dni bo wtedy nie dostanę bana i wrócę do US na zielonej karcie pod koniec 2024 roku bo takie są prognozy otrzymania green card

 

i wg tego co pisze @mcpear jeśli nie zdarze dostac odpowiedzi ws mojej petycji  o B2 będe widniał w systemie jako ktoś kto przesiedział wizę i to nie przeszkadza w otrzymaniu zielonej karty przez sponsoring pracodawcy?

Edytowane przez mati.cfc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się. Nie będziesz miał bana o ile w tym czasie pomiędzy 1 majem a 25 październikiem nie będziesz pracował.

Aczkolwiek jeśli zielonej karty nie dostaniesz to na nową wizę nieimigracyjną (w tym wizę pracowniczą) masz mikroskopijne szanse w najbliższym dziesięcioleciu.

Osobiście uważam ten plan za ryzykowny i niepotrzebnie narażający na ryzyko proces otrzymania zielonej karty, która ma być zasponsorowana wkrótce. W procesie uzyskania zielonej karty rekomenduje się wszelkich zatargów z prawem. Nielegalne pozostanie w USA zapala na 100% niepotrzebnie czerwone lampki i niepotrzebnie zapewne naraża Twoją petycję a także twój proces wizowyna na dodatkowe "sprawdzanie" - a jak się długo i dokładnie sprawdza to różne rzeczy mogą "wyjść". Nie mówiąc już o tym że dyrektywa o 180 dniach i 3 latach bana może w każdym momencie być zmieniona na bardziej restrykcyjną.
Np taki scenariusz:
1. twój proces o zieloną kartę przesuwa się na pierwszą połowę 2025
2. wybory w 2024 wygrywa PDT, który głosi "bezwzględną walkę z nielegalnymi imigrantami"
3. w pierwszym dniu urzędowania (20 stycznia 2025) podpisuje dziesiątki "Executive orders" usztywniających politykę imigracyjną
4. jednym z nich jest zmiana dyrektywy o "180 dniach i 3 latach" na "1 dzień i 5 lat"
wydaje mi się conajmniej prawdopodobny
Wówczas z tymi 178 dniami overstay zostałbyś jak Himilsbach z angielskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo kombinujesz. 

Ja bym odpuscil na Twoim miejscu i wrocil do PL przed 30 kwietnia. Jak masz green card w toku to tylko skomplikujesz sobie sprawe. 

BTW

Zmiana H2B na B2 i proba przedluzenia statusu o kolejne 6msc nie wrozy dobrze i ryzyko odmowy jest wysokie moim zdaniem. Just saying

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam kolegi, byl niedawno. Wjechal do USA, po kilku dniach pojechal na 10 dni do Meksyku i znow wjechal do USA. Oczekiwanie na jego odpowiedz moze potrwac.

 

update: Juz odpowiedzial!

Przy drugim wjedzie dostal nowa pieczatke ale date pobytu "until: " wpisali mu taka sama jak przy pierwszym wjezdzie.

 

update 1.1: Dopisal mi ze mial jeszcze wize B1/2, nie ESTA.

 

update 1.2: wjezdzal w styczniu a pobyt dostal tylko do 4 kwietnia, nawet nie trzy miesiace. Byl nie pierwszy raz i nigdy nie byl dluzej jak 2-3 tygodnie i nigdy nic nie "przesiedzial".

 

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...