Skocz do zawartości

Lukasz_S

Użytkownik
 • Zawartość

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

5

Ostatnie wizyty

1117 wyświetleń profilu
 1. Jeśli przesiedziałeś wizę dłużej niż 180 dni to masz 3 letniego bana. Musisz dokładnie sprawdzić do kiedy miałeś pobyt i o ile dokładnie go przekroczyłeś. Po przesiedzeniu wizy jest ona z automatu anulowana i musisz starać się o nową. Nie musi być przekreślona w paszporcie a jest na 100% nie ważna. Nie próbuj wlatywać na niej do USA bo albo Cię nie wpuszczą do samolotu a jak to Ci się uda to na 100% zostaniesz zawrócony z powrotem z lotniska USA. Twoje szanse na ponowne otrzymanie wizy są jednak znikome chyba, że zaistniała jakaś wyjątkowa sytuacja, która nie pozwoliła Ci wylecieć z USA w terminie. Ciężka choroba lub inne zdarzenie losowe.
 2. Lukasz_S

  H1-B FY 2019

  Nr 2 to I140 a nie H1b. I140 to sponsorowanie pracownicze aby otrzymać od razu zieloną kartę. Proces jest długi i wiele urzędów musi to zatwierdzić. 1 privilege wage determination 2 PERM 3 I140 4 Consular processing 5 Interview W najlepszym przypadku około roku oczekiwania. Ja właśnie zakończyłem cały ten proces pomyślnie i wczoraj miałem interview w Warszawie
 3. Nie masz szans na wizę H1b. Do tej wizy wymagany jest Bechelor degree lub jego ekwiwalent w postaci 12 lat progresywnego doświadczenia zawodowego
 4. Lukasz_S

  GC-spinsoring przez pracodawce

  Malwina nie brzmisz jak idiotka tylko wręcz przeciwnie jako osoba bardzo rozsądna. Oczywiste jest to że masz obawy i naturalne jest to że chcesz dokładnie wiedzieć jak cały proces wygląda. Przeczytałem Twój cały wątek jeszcze raz i wynika z niego że Twój mąż ma dobre wykształcenie i pracę w dziedzinie w której zarobki są dobre i specjaliści są poszukiwani. Generalnie ja na Twoim miejscu po otrzymaniu przez Twojego męża H1b nie zastanawiał bym się wogole czy po 6 latach będzie trzeba wracać z powrotem do Europy tylko jechał bym że stu procentowym przekonaniem że już nie wracam. Nawet jeśli firma nie wywiaze się z obietnicy to zawsze można znaleźć innego pracodawcę. Oczywiście musi być to znów pracodawca która ma cap examt. Człowiek z dobrym wykształceniem i specjalista w danej dziedzinie zawsze sobie poradzi z pracą i dostanie GC
 5. Lukasz_S

  GC-spinsoring przez pracodawce

  Raczej kilka miesięcy dłużej. Plus jest taki że jak Twój mąż jest na H1b to dalej normalnie pracuje i cały proces robi się "w tle". Moim zdaniem jeśli macie możliwość załatwić H1b z cap examt to ja bym tak zrobił.
 6. Lukasz_S

  GC-spinsoring przez pracodawce

  Ja akurat EB3 ale nie ma to żadnego znaczenia bo aktualnie wizy dla obu tych kategorii są "current" czyli są dostępne. Nie doczytałem że jesteście z Niemiec ale nie ma to żadnego znaczenia w czasie trwania procesu. I jest dokładnie jak vlade napisał że i485 i EAD mają duży backlog i dłużej to dwa będąc w USA.
 7. Lukasz_S

  GC-spinsoring przez pracodawce

  Mogę Ci co nieco podpowiedzieć w temacie GC na EB bo sam jestem już na ostatnim etapie. Pierw pracodawca występuje o "Privilege Wage Determintation" czyli określenie ile minimalnie osoba na takim stanowisku powinna zarabiać Według dzisiejszych statystyk trwa to ponad 2 miesiące. Następnie pracodawca wypuszcza ogłoszenie o pracę na rynek, które musi "wisieć" minimum 30 dni. Gdy ogłoszenie wygasa po 30 dniach następuje 30 dniowy okres "cool off" Czyli razem 2 miesiące. Gdy to jest załatwione pracodawca występuje o Labor Certyfication z Departamentu pracy. Trwa to w tym momencie około 150 dni jeśli Twój PERM zostanie zatwierdzony bez Auditu. Czyli 5 miesięcy. Jeśli będzie Audit to dodatkowo trzeba liczyć kolejne około 100dni. Czyli w najgorszym wypadku około 8 miesięcy Około 30% aplikacji PERM jest kierowana na Audit. Jak masz zatwierdzony PERM to teraz pora na aplikacje I-140 którą wysyła się do USCIS. Można wykupić premium processing dzięki temu USCIS wystawi approved, denial albo RFE (Request for Evidence) w ciągu 15 dni od otrzymania petycji. Jak I-140 jest zatwierdzone to leci do National Visa Center (NVC) i tam jest dalej przetwarzane. Od momentu jak NVC dostanie papiery z USCIS to 3-4 miesiące trzeba liczyć na weryfikacje dokumentów przez NVC. Jak to zostanie zakończone to dostaniesz zaproszenie na Interview to Konsulatu w Warszawie i tam będzie podjęta ostateczna decyzja. Na cały proces trzeba teraz liczyć jakieś minimum 14 miesięcy. Realnie może być ponad 1.5 roku.
 8. Lukasz_S

  Odmowa wizy

  Nie mylisz się To jest misrep i jak wyjdzie, że siostra jest nielegalnie to masz pozamiatane pewnie do końca życia. Dodam jeszcze, że bardzo prawdopodobne jest to, że druga siostra,która ma wizę ważną też ja straci, bo albo jej nie wpuszczą do samolotu już w Polsce, albo ją cofną na granicy.
 9. Witam, Orientuje się ktoś ile mniej więcej trwa otrzymanie wizy imigracyjnej po zatwierdzeniu I140? Jestem poza USA więc mam "consular processing" Dziś I140 zostało zatwierdzone i sprawa leci do NVC. Kategoria EB3 jest "Current' Ktoś się wie mnie więcej?
 10. Witam! Jestem teraz w Polsce i mam pytanie odnośnie trwania consular processing EB3. Mój PERM został właśnie zatwierdzony i teraz muszę wysłać I140 z opcją premium processing ( do 15 dni) Ile mniej więcej trwa otrzymanie wizy imigracyjnej od zatwierdzenia petycji I140? Wizy dla mojej kategorii są current. Wiem, że po I140 petycja idzie do NVC, ale ile to trwa to nie mam pojęcia. Ma ktoś taką więdzę? Z góry dziękuje
 11. Lukasz_S

  Mam do was takieee pytanieee

  Wszystko zależy od urzędnika. Bardzo często ludzie dostają na miesiąc tym bardziej jak już raz wlatywali i zostali dłużej niż zadeklarowali na lotnisku.
 12. Lukasz_S

  czas pobytu

  Jak zostaniesz dłużej niż zadeklarowałaś to może być problem, ale nie musi. Znam osobiście kilka przypadków, że ludzie deklarowali pobyt na miesiąc a po otrzymaniu pobytu na 6 msc zostawali dłużej. Najgorszy przypadek skończył się niestety banem za misrep. i możliwość dostania jakiekolwiek wizy nieimigracyjnej spadła do zera nawet po zakończeniu bana. Nie mówię, że tak będzie u Ciebie, ale niestety wszystko zależy na kogo trafisz na lotnisku. Powodzenia
 13. Witam, Mam krótkie pytanie. Jestem obecnie w USA na wizie B1 in lieu of H1b, która straciła ważność 24SEP2016 Wiza była ważna rok czasu i kilka dni przed końcem jej ważności wleciałem do USA i dostałem pobyt na 6msc czyli do marca 2017 r. Moja firma otworzyła swój oddział w USA i są na rynku już ponad 12 msc. Z racji dość poważnych kontraktów z dużymi firmami z USA firma postanowiła sponsorować mnie na green card. Proces oczywiście jest prowadzony poprzez prawników z USA. 17 Października zostało złożone do DOL PWD request i będzie trwało pewnie ponad 3 msc (spory backlog) potem zacznie się rekrutacja która potrwa 60 dni. Po tym czasie można składać wniosek o PERM. Moje I94 kończy się w marcu 2017 i będę poprzez prawnika składał petycję o przedłużenie o kolejne 6msc (kontrakt się przedłuża) Jeśli wszystko dobrze pójdzie to będę miał pobyt do września 2017 r. Jeśli do tego czasu mój PERM zostanie zatwierdzony bez auditu to będę mógł składać I485 by oczekiwać na green card w USA (w wiza biuletyn wysłanie wniosku I400 dla EB3 jest current) Dziś jednak pracodawca wysłał mi maila, że podczas procesu o green card mogę przebywać w USA maksymalnie 9 miesięcy z ostatnich 18 miesięcy. Czy to prawda? Czytałem naprawdę sporo o sponsorowaniu pracowniczym i nigdzie takiej informacji nie znalazłem .Według mnie dopóki jestem w stanie utrzymać legalny status w USA to mogę spokojnie składać I485 kiedy zatwierdza mi PERM. Zapytam oczywiście prawnika, ale chciałem też zasięgnąć waszej rady.
 14. Lukasz_S

  Nie wpuścili mnie do USA

  Jak została nie wpuszczona do USA to wątpię żeby jej wizy nie anulowali
×