Jump to content

Zawód pedagoga/logopedy po studiach w Polsce


Recommended Posts

Cześć,

niedługo przenosimy się całą rodziną do stanów i jestem ciekaw czy macie jakąś wiedzę, doświadczenie z uprawnieniami dla logopedów, surdologopedów, audiofonologów z polskim dyplomemt. Moja żona kończyła studia audiofologiczne na UM oraz magistra (cały cykl) logopedy.  Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.  

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Jest sporo informacji na ten temat w necie. Wymagania czesto roznia sie od stanu do stanu, wiec zacznijcie od tego jak to wyglada w stanie do ktorego jedziecie. Jedno jest pewne: jezeli zona chce nostryfikowac dyplom, to zacznijcie juz teraz zbierac wymagane dokumenty od uniwersytetu gdzie zrobila magistra, bo ewaluacja jest dosyc dokladna. Naprzyklad tu jest aplikacja na termporary license w stanie California, i wszystko jest ladnie wyliczone na drugiej strony tego dokumentu. 

https://dcaflow.prod.simpligov.com/prod/portal/ShowWorkFlow/AnonymousEmbed/ca825530-28a8-44be-9e24-402f5a721f43?captchaValidationPayload=Uxq1LfEAuloYwdW0fMQcj5fndiF2qxlS9iNblXYaC7ymWUnmCumgnmPW27O0e6Q1CV%2BvXyUOUS2%2F%2Bg5xQxm4IhD56JeiCGoyGGfQBuNM0%2FpRrc8NpH87zDFMRE2%2BCHO0TiQhGaQebR7i5xE%2FzSFVebT%2FWPWCormoaDrub9%2Fh5tVM3nJE%2Fz4HNKrHK2O40cpcVrpxRADklyYQlz76nmTUvHkgR4A9pS4PHDH%2Fd3HOyjwYhvx9WRbtpK1LBgmV%2FHoOqipGX5aNz%2FAop1kPUNq8fz5DhhsKQ12qwc9aCtZZcyIfu2hy1hn9DrzdgCNNOASvYXAjhA304WdU29alAq%2B8iQ%3D%3D

Link to comment
Share on other sites

Niech żona zrobi nostryfikację dyplomu w USA (są firmy, które się tym zajmują), żeby sprawdzić, czy zostanie on nostryfikowany jako bachelor's (licencjat) czy master's (magister). To wszystko zależy od liczby godzin wykładów i zajęć, w których uczestniczyła.

Ja nostryfikowalam swój polski dyplom magistra w 2017 roku, i został nostryfikowany jako master's. Trochę inna dziedzina, bo filologia angielska, ale aby pracować tutaj w szkole nie musiałam zaliczać żadnych dodatkowych kursów, tylko zdać 2 egzaminy, aby otrzymać licencję.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...