Skocz do zawartości

Zawód pedagoga/logopedy po studiach w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

niedługo przenosimy się całą rodziną do stanów i jestem ciekaw czy macie jakąś wiedzę, doświadczenie z uprawnieniami dla logopedów, surdologopedów, audiofonologów z polskim dyplomemt. Moja żona kończyła studia audiofologiczne na UM oraz magistra (cały cykl) logopedy.  Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.  

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo informacji na ten temat w necie. Wymagania czesto roznia sie od stanu do stanu, wiec zacznijcie od tego jak to wyglada w stanie do ktorego jedziecie. Jedno jest pewne: jezeli zona chce nostryfikowac dyplom, to zacznijcie juz teraz zbierac wymagane dokumenty od uniwersytetu gdzie zrobila magistra, bo ewaluacja jest dosyc dokladna. Naprzyklad tu jest aplikacja na termporary license w stanie California, i wszystko jest ladnie wyliczone na drugiej strony tego dokumentu. 

https://dcaflow.prod.simpligov.com/prod/portal/ShowWorkFlow/AnonymousEmbed/ca825530-28a8-44be-9e24-402f5a721f43?captchaValidationPayload=Uxq1LfEAuloYwdW0fMQcj5fndiF2qxlS9iNblXYaC7ymWUnmCumgnmPW27O0e6Q1CV%2BvXyUOUS2%2F%2Bg5xQxm4IhD56JeiCGoyGGfQBuNM0%2FpRrc8NpH87zDFMRE2%2BCHO0TiQhGaQebR7i5xE%2FzSFVebT%2FWPWCormoaDrub9%2Fh5tVM3nJE%2Fz4HNKrHK2O40cpcVrpxRADklyYQlz76nmTUvHkgR4A9pS4PHDH%2Fd3HOyjwYhvx9WRbtpK1LBgmV%2FHoOqipGX5aNz%2FAop1kPUNq8fz5DhhsKQ12qwc9aCtZZcyIfu2hy1hn9DrzdgCNNOASvYXAjhA304WdU29alAq%2B8iQ%3D%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech żona zrobi nostryfikację dyplomu w USA (są firmy, które się tym zajmują), żeby sprawdzić, czy zostanie on nostryfikowany jako bachelor's (licencjat) czy master's (magister). To wszystko zależy od liczby godzin wykładów i zajęć, w których uczestniczyła.

Ja nostryfikowalam swój polski dyplom magistra w 2017 roku, i został nostryfikowany jako master's. Trochę inna dziedzina, bo filologia angielska, ale aby pracować tutaj w szkole nie musiałam zaliczać żadnych dodatkowych kursów, tylko zdać 2 egzaminy, aby otrzymać licencję.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...