Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

49 minutes ago, Krejzi99 said:

Ale niestety ta loteria chyba nie działa póki co :/ 

Na stronie jest informacja że zapis trwał od 5 października 2022 r. do 8 listopada 2022 r. i obecnie nie można się zapisać :/

Napisałem wcześniej:

23 hours ago, mcpear said:

(...)

2. Legalna - jako zwycięzca loterii. Co roku odbywa się loteria zielonych kart. Masz około 1% na szanse na wylosowanie. Składasz papiery w październiku, wyniki są w maju. (...)

===

1 hour ago, Krejzi99 said:

(...)
Nasuwa mi się tylko myśl gdzie albo jak mogę szukać takich firm/ludzi, którzy sponsorują albo po prostu pomagają w przeprowadzce do USA jeśli mówimy właśnie o legalnej pracy jako kierowca etc.
(...)

@ciucma102 wymienił w swoim poście swoim nazwę firmy: "Visa Solutions" - to jest odpowiedź na Twoje pytanie

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałem jeszcze zapytać właśnie, czy ktoś wie gdzie albo w jaki sposób szukać tych ''firm'' które sponsoruja/pomagaja w pracy w USA w celu zdobycia zielonej karty lub jak to się nazywało dokładnie w drodze do emigracji do USA. 

Gdzie szukać lub co zrobić żeby znaleźć, przepraszam za pokraczne pytanie ale nie wiem jak mogę o to zapytać żeby nie zabrzmiało to źle i żeby było jasne o co chodzi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2023 o 23:22, mcpear napisał:

Masz do wyboru kilka "prostych" dróg:(…) Jest jeszcze pare innych:
- (…)
- przyjazd na studia płatne do USA i zapisanie się do wojska na zawodowego żołnierza jest praktykowane jako droga do emigracji

-> czy ktoś może ni opowiedzieć więcej nt. zapisania się do wojska na zawodowego żołnierza? Ila lat trzeba mieć minimum?

Czy jest to ściśle związane z pójściem na studia USA czy rzdzielne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, jar9 said:

-> czy ktoś może ni opowiedzieć więcej nt. zapisania się do wojska na zawodowego żołnierza? Ila lat trzeba mieć minimum?

Czy jest to ściśle związane z pójściem na studia USA czy rzdzielne?

17 lat (za zgoda rodzica). Trzeba miec tez ukonczone liceum. Nie jest to wogole zwiazane z pojsciem na studia. W sumie moze @mcpear moglby rozwinac co mial na mysli, bo na oficjalnej stronie military jest tez wymaganie: A U.S. citizen or permanent resident with a valid Green Card.

Edytowane przez Xarthisius
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Xarthisius napisał:

17 lat (za zgoda rodzica). Trzeba miec tez ukonczone liceum. Nie jest to wogole zwiazane z pojsciem na studia. W sumie moze @mcpear moglby rozwinac co mial na mysli, bo na oficjalnej stronie military jest tez wymaganie: A U.S. citizen or permanent resident with a valid Green Card.

dokładnie, pamiętam że mnie Marines chciało zrekrutować, ale nie miałem GC i dupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, jar9 said:

-> czy ktoś może ni opowiedzieć więcej nt. zapisania się do wojska na zawodowego żołnierza? Ila lat trzeba mieć minimum?

Czy jest to ściśle związane z pójściem na studia USA czy rzdzielne?

Studia nie maja nic wspolnego z wojskiem. Do zaciagniecia sie do wojska wymagana jest zgoda rodzicow (jesli rekrut nie pelnoletni), zielona karta, albo obywatelstwo US. Trzeba tez zdac testy sprawnosci fizycznej i ASVAB.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Xarthisius said:

17 lat (za zgoda rodzica). Trzeba miec tez ukonczone liceum. Nie jest to wogole zwiazane z pojsciem na studia. W sumie moze @mcpear moglby rozwinac co mial na mysli, bo na oficjalnej stronie military jest tez wymaganie: A U.S. citizen or permanent resident with a valid Green Card.

Ja odwołałem się do filmu Nejtana (komentowanego tu na forum). Szczególnie do jego drugiej części. Autor wspomina taka właśnie drogę emigracyjna. Jakiś jego znajomy na statusie studenckim zapisał się do wojska dla GC. Ale nie umiem tego zweryfikować. Skoro nie jest to potwierdzalne to sorry

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...