Jump to content

Recommended Posts

Witam, jestem Błażej mam 24 lata i moim marzeniem od dziecka jest zamieszkanie i pracowanie w USA. 
Nie chcę aby ktoś pomyślał że szukam tu sponsora albo niańki czy coś w tym stylu.

Chodzi mi o to że nie chcę mieszkać w Polsce dłużej przez sytuację rodzinna, ekonomiczna i pieniężna (Jestem kierowca kat.C a kategoria C+E do zrobienia-tylko egzamin, jakieś tam pieniądze mam ale w domu nigdy się nie przelewało)
Siostra wyleciała do Anglii żyje tam a ja z mamą w Polsce jakoś tam żyjemy.
Bardzo bym chciał pracować ciężko lub lekko aby tylko zamieszkać w USA i powoli wychodzić na swoje wiadomo. 
Czytałem że jest dużo formalności, problemów i ogólnie nie jest to proste.


Piszę, ponieważ potrzebuje 1 lub więcej osób, które takiej młodej osobie jak ja zechcą pomóc wyrwać się z życiowego bagna.
Potrzebuje aby ktoś po kolei na chłopski rozum wytłumaczył albo napisał mi co potrzebuje gdzie u kogo po co na kiedy i po ile :D 
Wiem że wygląda to jak prośba o zrobienia wszystkiego za mnie ale absolutnie nie, ja po prostu potrzebuje jak krowie na rowie wypunktowania co ja muszę po kolei zrobić bo nie ukrywam że jestem ''Facetem'' który załapie jak 3 razy mu się powtórzy.

Bardzo ale to bardzo bym prosił o jakieś rady lub kontakt bo nawet nie wiem jak się zabrać jakie trzeba mieć pieniądze jakie mam w ogóle szanse że te marzenie się uda i finalnie jest to takie ciężkie do opisania dla mnie bo mimo czytania wszystkiego na temat SSA ESTA i 15 innych skrótów dalej nie rozumiem prawie że nic z tego a Angielski nie jest na złym poziomie bo pracowałem u siostry w Angli w całe Wakacje jako kelner/barman.
(Mój Angielski jest na poziomie spokojnej rozmowy ale nie w stopniu takim abym sam się w urzędzie dogadał z względu na brak znajomości wszystkich tych słówek, zwrotów i nawet nie wiem co musiał bym umieć).

Link to comment
Share on other sites

Masz do wyboru kilka "prostych" dróg:

1. Legalna - jako kierowca zawodowy. Jako kierowca z kategorią C zatrudnij się jako kierowca Ciężarówek w Polsce. Jak zdobędziesz 2-3 lata doświadczenia to zacznij szukać agencji, które sponsorują kierowców zawodowych na Zieloną Kartę. Zielona Karta to dokument, który pozwala żyć i mieszkać w USA. Mówi się, że przy tej drodze koszty przeprowadzki to około 10-15 tysięcy dolarów

2. Legalna - jako zwycięzca loterii. Co roku odbywa się loteria zielonych kart. Masz około 1% na szanse na wylosowanie. Składasz papiery w październiku, wyniki są w maju. Jeśli wylosujesz to masz około roku na przeprowadzkę. Ludzie, którzy wylosowali mówili, że musieli wydać pomiędzy 15 a 20 tysięcy dolarów aby zarobić legalnie pierwszego dolara w USA

3. Legalna - jako szczęśliwy małżonek obywatela. Wybierz się na wakacje do USA. Rozkochaj w sobie Amerykankę albo Amerykanina, który będzie gotowy wziąć z Tobą ślub i sfinansować Tobie przeprowadzkę do USA. Koszty - to zależy na ile zainwestujesz w proces "podrywu". Niektórzy wydają na to niemały majątek

4. Nielegalna - przyjedź turystycznie, zaczep się do nielegalnej pracy i nie przejmuj się prawem emigracyjnym i zostań przestępcą emigracyjnym. Generalnie potrzebujesz na bilet do USA + pewnie z 2-3 tysiące aby przeżyć pierwsze tygodnie. Na tym forum generalnie w tej drodze emigracyjnej nie pomagamy bo jest ona niezgodna z prawem.

Jest jeszcze pare innych:
- inwestycja Miliona dolarów w biznes amerykański
- przyjazd na studia płatne do USA i zapisanie się do wojska na zawodowego żołnierza jest praktykowane jako droga do emigracji

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1. ESTA pozwala na wyjazd tylko turystyczny, wiec ciebie raczej nie dotyczy.

2. Pracuj nad j. angielskim :)

3. Masz do wyboru:

- Udzial w loterii wizowej gdzie mozesz wygrac szanse na otrzymanie zielonej karty.

- Sponsorowanie pracownicze - kiedys tam dosc czesto sponsorowano kierowcow ciezarowek. Nie wiem czy jest jeszcze na to pobyt. W tym przypadku musialbys znalezc pracodawce w USA, ktory chcialby w ciebie zainwestowac i zasponsorowac cie na wyjazd.

 

Link to comment
Share on other sites

Nie ma pewniej drogi którą ktoś Ci może tu wytłumaczyć krok po kroku i za rok czy coś imigrujesz.

Takich jak Ty jest dosłownie miliony (albo więcej) więc zadaj sobie pytanie dlaczego ich tu nie ma...

Link to comment
Share on other sites

Firmy polonijne nadal sponsoruja kierowcow z europy jak i rowniez visa solutions. Prawo jazdy c+e wymagane przez rok. Koszt jak wyzej napisano 10-15tys dol. Czas trwania aktualnie okolo 3 lat. 

Aktualnie polecana droga jest wyjazd do kanady na program ICE i tam zdobywanie doświadczenia jako kierowca jednoczesnie zaczynajac sponsoring do usa na tych samych zasadach jak wyzej. 

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem i bardzo pomocne jest to co tutaj piszecie.
Nasuwa mi się tylko myśl gdzie albo jak mogę szukać takich firm/ludzi, którzy sponsorują albo po prostu pomagają w przeprowadzce do USA jeśli mówimy właśnie o legalnej pracy jako kierowca etc.
+Gdzie dokładniej można składać takie podanie do Loterii na zielona kartę.
Jest to jakaś strona rządowa USA czy coś innego?

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Krejzi99 said:

Ale niestety ta loteria chyba nie działa póki co :/ 

Na stronie jest informacja że zapis trwał od 5 października 2022 r. do 8 listopada 2022 r. i obecnie nie można się zapisać :/

Tak jak napisalam, loteria jest otwarta na skladanie wnioskow na krotki okres czasu. Jeszcze nie ogloszono kiedy beda otwarte zapisy na nowa loterie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...