Skocz do zawartości

Karalność, zatarty wyrok, esta i oszustwo.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jestem osobą, która w wieku 17 lat była karana. Dziś mam ponad 30 lat i wyroki uległy zatarciu wiele lat temu. Uprzedzając komentarze - tak wiem, powinienem zaznaczyć, że byłem kiedykolwiek karany, ale co w przypadku jeśli zaznaczę, że nie. Czy grozi mi jakaś odpowiedzialność karna czy co najwyżej deportacja jeśli wykryją kłamstwo? Nie chciałbym otrzymać w USA pozbawienia wolności czy jakiejś grzywny z tego powodu.  Nie zamierzam zostać w USA, planuje odwiedzić tylko rodzinę, a żeby zaznaczać TAK i załatwiać wszystkie papiery sprzed X lat z tłumaczeniem i dostarczenie ich do konsula jest trochę problematyczne.  Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Roelka v.2 napisał:

Jesli zanaczysz NIE a gdzies by im wyskoczylo przy weryfikacji ze to nieprawda, to mozesz dostac dozywotni ban na wjazd do US za misinterpretation.

To czy przy procesowaniu ESTA system sprawdza kartoteki czy nie, nie wiem. Teoretycznie wedlug mnie jest to troche loteria.

No bana rozumiem, ale czy grozi mi jakaś odpowiedzialność karna za to - pozbawienie wolności, grzywna, cokolwiek innego niż ban?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ciekawskimichal said:

Jest pani w 100% pewna?

Za klamstwo sie nie idzie do wiezienia. To nie Sowiecka Rosja.

Jesli zlozysz aplikacje online i dostaniesz ESTE, i na lotnisku cos im wyskoczy to pojdziesz na bok i sie bedziesz musial tlumaczyc. Jesli sie im nie spodobasz to najwyzej Cie deportuja do Polski i dostaniesz bana za 'misrepresentation'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, roadrunner1918 napisał:

Za klamstwo sie nie idzie do wiezienia. To nie Sowiecka Rosja.

Jesli zlozysz aplikacje online i dostaniesz ESTE, i na lotnisku cos im wyskoczy to pojdziesz na bok i sie bedziesz musial tlumaczyc. Jesli sie im nie spodobasz to najwyzej Cie deportuja do Polski i dostaniesz bana za 'misrepresentation'.

No, ale to jak składanie fałszywych zeznań. Wprowadzanie w błąd urzędnika, dlatego zacząłem się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

Jestem osobą, która w wieku 17 lat była karana m.in za oszustwa internetowe. Wyrok był w zawieszeniu i od tamtej pory prowadziłem się nienagannie. Dziś mam ponad 30 lat i wyroki uległy zatarciu wiele lat temu.

 

1. Uprzedzając komentarze - tak wiem, powinienem zaznaczyć, że byłem kiedykolwiek karany, ale co w przypadku jeśli zaznaczę, że nie. Czy grozi mi jakaś odpowiedzialność karna czy co najwyżej deportacja jeśli wykryją kłamstwo? Nie chciałbym otrzymać w USA pozbawienia wolności czy jakiejś grzywny z tego powodu.  Nie zamierzam zostać w USA, planuje odwiedzić tylko rodzinę, a żeby zaznaczać TAK i załatwiać wszystkie papiery sprzed X lat z tłumaczeniem i dostarczenie ich do konsula jest trochę problematyczne.  Chodzi mi tylko o ESTA (wiza turystyczna) 

2. Czy jeśli miałem wyroki w zawieszeniu i to w latach młodości to zmienia jakkolwiek sytuacje ? Czytałem, że wyroki do 18 roku życia oraz te w zawieszeniu nie pozbawiają możliwości wjazdu do USA. 

3. Czy oszustwa internetowe to przestępstwo moralne według USA i jeśli tak to czy 2 punkt zmienia coś z tą moralnością czy nie zostanę wpuszczony?

4. Czy jeśli pojadę do konsula, przedstawię swoją karalność i dostanę wizę to to, że byłem karany zwiększa prawdopodobieństwo, że i tak nie zostanę wpuszczony na teren USA?

 

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi

 
  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...