Skocz do zawartości

Karalność, zatarty wyrok, esta i oszustwo.


Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz ze kazdy moze zobaczyc twoja historie tutaj na forum? Juz zadales to pytanie. Ludzie nie sa pociagani do zadnej odpowiedzialnosci karnej za klamanie w petycji o wize. Jakby w US mieli wrzucac do wiezienia kazda osobe ktore probuje oszukac USCIS czy klamac urzednikowi na granicy to szybko by im braklo wiezien.

Za duzo o tym wszystkim myslisz. Zloz wniosek na ESTA, zobaczysz jaka dostaniesz odpowiedz. A na granicy moga cie odeslac spowrotem za cokolwiek, takie ich prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Hej, mam takie pytanie.

Jeśli osoba karana z zatartym wyrokiem w Polsce przejdzie ESTE i wleci do USA, a na miejscu nie spodoba się celnikowi i wyjdzie kłamstwo odnośnie karalności to może np dostać za to wyrok w stanach czy tylko zostaje odesłana do kraju? W sumie to nie do końca kłamstwo bo wedle prawa Polskiego jest zatarcie skazania, ale rozumiem, że w USA jest inaczej i pytają czy kiedykolwiek byłeś karany.  Przeszukałem cały internet i piszą tylko o odesłaniu do kraju, a nigdzie o odpowiedzialności karnej. Chciałbym polecieć tylko na tydzień do znajomych do Colorado. Nie planuje zostać dłużej w USA, a mam zatarte wyroki sprzed 15 lat z czasów gdy byłem jeszcze nastolatkiem. Po prostu są to błędy mojej młodości. Dziękuje za udzielone rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Xarthisius said:

Jest jakis powod dla ktorego zadajesz to samo pytanie z innego konta? Nie satysfakcjonuja Cie poprzednie odpowiedzi? Jest jakas konkretna, ktora chcialbys uslyszec, zeby dac sobie spokoj?

Op chyba chce bardzo usłyszeć ze trafi do Amerykanskiego wiezienia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2023 o 21:35, Roelka v.2 napisał:

Op chyba chce bardzo usłyszeć ze trafi do Amerykanskiego wiezienia. ;)

Nie chce, ale tak jest napisane na stronie... i sam nie wiem co o tym myśleć.

 

Cytat

"Zrobi to zaś na pewno, gdy na którymkolwiek etapie ubiegania się o wizę zataisz tego typu informacje – podobnie jak choćby te o innego rodzaju kłopotach z prawem. Wówczas możesz spodziewać się nie tylko odesłania do Polski najbliższym samolotem, ale nawet aresztowania za popełnienie tzw. oszustwa wizowego (ang. visa fraud)"

 

Edytowane przez WojciechKazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że są sytuacje, że klient jest awanturujący się  i może trafić do lotniskowego aresztu w oczekiwaniu na lot powrotny do kraju ojczystego. Są też pewnie grubsze sytuacje, gdzie ludzie z listami gończymi próbują przekraczać granice i jakieś inne grube sprawy, ale to inny kaliber. Natomiast, jak pisała @Roelka v.2, żeby tak wszystkich odsyłanych  aresztować to bez przesady. Areszt jest też oczywiście środkiem raczej tymczasowym, nie mogą Cię tam wiecznie trzymać. A raczej przy odmowie wjazdu na wizie, która będzie uznana na nie należącą się, raczej nie uruchamia się procesu, który wsadza Cię do więzienia. Bo nie ma jak odmówić wjazdu a potem wsadzić do więzienia w kraju, do którego odmówiono wjazdu....  

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...