Skocz do zawartości

Nowy samochód a wyjazd do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Niedawno kupiłam nowy samochód z salonu Kia picanto (2022) czy będe mogła nim jeździć po stanach? Koszty dostarczenia auta z Polski do Usa nieistotne. Nie wiem za bardzo co zrobić, nie chce sprzedawać bo strace dużo kasy, oddac tez nie mam komus zeby sobie jezdzil na czas mojej nieobecnosci. Samochod zeby w garazu 3-5 lat stał nieczynny chyba też nie za dobry pomysł.

Edytowane przez Daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, Daria said:

Dzień dobry. Niedawno kupiłam nowy samochód z salonu Kia picanto (2022) czy będe mogła nim jeździć po stanach? Koszty dostarczenia auta z Polski do Usa nieistotne. Nie wiem za bardzo co zrobić, nie chce sprzedawać bo strace dużo kasy, oddac tez nie mam komus zeby sobie jezdzil na czas mojej nieobecnosci. Samochod zeby w garazu 3-5 lat stał nieczynny chyba też nie za dobry pomysł.

Najmniej stracisz jak sprzedasz w Europie przed wyjazdem. Koszt sprowadzenia auta do USA jest spory. Wszelkie papiery, które musisz dostarczyć są zapewne drogie. Do tego co z tym autem zrobisz w przypadku stłuczki? Kia Picanto nie jest sprzedawana w USA. Sprowadzanie części, blach do USA to może być majątek. Koszt ubezpieczenia takiego "egzotycznego" auta może być bardzo znaczący. Piszesz, że za 3-5 lat chcesz wrócić do Polski, to co chcesz to auto wziąć ze sobą? (koszty ponowne transportu??) Auto praktycznie będzie niesprzedawalane w USA, bo po pierwsze egzotyczne, po drugie bardzo bardzo małe jak na tutejsze warunki, po trzecie zapewne z manualną skrzynią biegów, po czwarte nie serwisowalne / nie naprawialne łatwo w USA, po piąte bez liczników w milach i po szóste z horendalnym ubezpieczeniem.

Sprzedając po roku pewnie stracisz 20-30% wartości. Zakładając, że kupiłaś najdroższą wersję to było to 76 tys PLN. Jak sprzedasz dzisiaj to stracisz 25% czyli pewnie 18-19 tys PLN. To na dolary pewnie z 4.5 tys. Myślę, że sprowadzanie, utrzymywanie, serwisowanie, ubezpieczanie i wywóz z powrotem do Europy za te 3-5 lat będzie dużo droższe niż ta suma.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...