Skocz do zawartości

Wniosek o Este po 10 letnim banie


Rekomendowane odpowiedzi

Najprawdopodobniej system i tak odesle Cie do konsulatu po wize B2, jesli sie w formularzu przyznasz do "starej historii". 

Jesli sie nie przyznasz to decyzja zapadnie na lotnisku w USA bo Oni tam wszystko maja w systemie.

Edytowane przez andyopole
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na to bardzo duże szanse - musiałbyś wykazać jakieś niesłychane związki z Polską (własny duży biznes, którego nijak nie można prowadzić  zdalnie np.) albo np sytuacja gdzie konsul uznałby, że jesteś za stary aby podjąć pracę na terenie USA - skoro wspominasz dzieci to zapewnie nie jesteś w wieku emerytalnym (ale mogę się mylić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mcpear napisał:

skoro wspominasz dzieci to zapewnie nie jesteś w wieku emerytalnym (ale mogę się mylić)

Nie, nie jestem w wieku emerytalnym. Odnośnie dzieci to mam ich troje, lecz tu też pojawia się pewien mankament odnośnie wiz, ponieważ wniosek składałbym dla młodszej dwójki, ponieważ najstarszy (17lat) posiada paszport US z racji jego tam narodzin. No i ta sytuacja chyba stwarza kolejny problem we wniosku do Esta lub podczas ewentualnej rozmowy z konsulem ... faktu młodocianego obywatela w rodzinie raczej nie da się pominąć więc to samo już daje do zrozumieni, że raczej nie przebywałem tam, tylko kilka tygodni  .... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile tygodni tam przebywałeś to tak czy siak jest widoczne w systemie - no chyba że nie wyjechałeś z USA drogą lotniczą a przez zieloną granicę (o co Ciebie nie podejrzewam). 17to letni obywatel jako syn to jednak problem innego rodzaju. Taki Syn za 4 lata o ile spełni dodatkowe warunki mógłby sponsorować dla Ciebie zieloną kartę. Jako konsul mógłbym podejrzewać, że taki jest twój plan. Chcesz 10cioletniej wizy aby za 4 lata prysnąć do USA jak syn stanie się 21-letnim obywatelem, który uzyska rezydencję i stanie się finansowo niezależny aby Ciebie sponsorować na GC. Tym bardziej, że z tego co liczę na szybko to byłeś w USA ponad 3 lata albo i dłużej. Więc konsul może myśleć, że teraz też chcesz prysnąć na taki sam okres czasu i zalegalizować za 4 lata pobbyt przez "syna-obywatela". W Twojej historii jest wiele czerwonych flag - niestety.

Z drugiej strony taki syn to taka "kotwica" - generalnie za 4 lata masz realną szansę na zieloną kartę. Syn musi wyjechać samodzielnie do USA, tam się usamodzielnić finansowo i ściągnąć Ciebie jako rodzica - nie wiem czy tym jesteś zainteresowany ale to może być łatwiejsze niż zdobycie wizy turystycznej.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mcpear napisał:

Z drugiej strony taki syn to taka "kotwica" - generalnie za 4 lata masz realną szansę na zieloną kartę. Syn musi wyjechać samodzielnie do USA, tam się usamodzielnić finansowo i ściągnąć Ciebie jako rodzica - nie wiem czy tym jesteś zainteresowany ale to może być łatwiejsze niż zdobycie wizy turystycznej.

Za cztery lata to syn dopiero może strać się o sponsorowanie mnie i żony a taki proces może potrwać kolejne 5 lat z czego robi się 10 a mi raczej nie będzie się chciało ruszać tam w wieku przedemerytalnym. Poza tym co z pozostałymi dziećmi ? Raczej nie ma szans na uzyskanie wiz. Dochodzę raczej do wniosku, iż szkoda mieszać co może tak naprawdę niefortunnie tylko skutkować dożywotnim banem. Pozostanę chyba przy DV lottery bo w przypadku wylosowania i rozmowy z konsulem moja historia pobytu nie przekreśla mnie wtedy na drodze do GC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Twoja historia pozwala spokojnie ubiegać się na wizy imigracyjne.

Muszę skorygować twoje postrzeganie oczekiwania sponsorowania przez syna. Rodzice obywateli nie czekają 5 lat -  w sumie rozpatrywana jest "od ręki" (w tej kategorii nie ma limitów) - czyli czeka się max 1 rok. Jak pozostałe dzieci będą po tych 10 miesiącach poniżej 21 lat i nie będą zamężne / żonate to uzyskają GC w tym samym procesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, mcpear said:

Jak pozostałe dzieci będą po tych 10 miesiącach poniżej 21 lat i nie będą zamężne / żonate to uzyskają GC w tym samym procesie.

Nie. W kategorii immediate relative, dzieci ani spouse beneficjenta nie sa traktowani jako derived beneficiaries. Trzeba ich sponsorowac osobno.

[1] https://fam.state.gov/fam/09FAM/09FAM050202.html  9 FAM 502.2-2(B)(d)

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...