Skocz do zawartości

DV 2025 - kiedy rusza + pytania odnośnie wypełniania eDV


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Xarthisius napisał:

Tez musialem sprawdzic inbox, bo nie pamietalem jaka tajemna wiedza sie dzielilem ;-)

Basically: https://forum.usa.info.pl/topic/34253-dv-2024-kiedy-rusza-pytania-odnośnie-wypełniania-edv/?do=findComment&comment=327766

tylko powtorzone na priva :)

luz  bluss, dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie starzy bywalcy tego forum oraz administratorzy. ;)

Mam dwa pytania.

1. Czy syn który ma 18 lat i został dopisany do mojego zgłoszenia  loteryjnego  w DV2025 może złożyć swój odrębny wniosek będąc w trakcie nauki w Technikum. Szkołę ukończy dopiero za dwa lata. Aktualnie jest w 3 klasie a wiec 12 lat edukacji już ma za sobą. Chodzi mi konkret czy to nie spowoduje anulowania jego wniosku i mojego??

2. Wylosowałem w edycji DV2024 numer 65xxx , zapytam naiwnie jakie są szanse na uzyskanie wizy z tej edycji. Nie wiem czy jest sens składać DS260 . Warto się angażować ?? Takie wylosowanie jest wielką przegraną czytając wcześniejszą dyskusję na ten temat. Lista rezerwowa, ale raczej bez szans??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Pawex1972 said:

Witajcie starzy bywalcy tego forum oraz administratorzy. ;)

Mam dwa pytania.

1. Czy syn który ma 18 lat i został dopisany do mojego zgłoszenia  loteryjnego  w DV2025 może złożyć swój odrębny wniosek będąc w trakcie nauki w Technikum. Szkołę ukończy dopiero za dwa lata. Aktualnie jest w 3 klasie a wiec 12 lat edukacji już ma za sobą. Chodzi mi konkret czy to nie spowoduje anulowania jego wniosku i mojego??

2. Wylosowałem w edycji DV2024 numer 65xxx , zapytam naiwnie jakie są szanse na uzyskanie wizy z tej edycji. Nie wiem czy jest sens składać DS260 . Warto się angażować ?? Takie wylosowanie jest wielką przegraną czytając wcześniejszą dyskusję na ten temat. Lista rezerwowa, ale raczej bez szans??

  1. Moze. Nie spowoduje to anulowania zadnego wniosku.
  2. Po pierwsze to gratulacje z okazji ponownego wylosowania. AFAIR w DV20 tez wygrales? Co do 2024EU65xxx to najwyzsze numery ktore widzialem to 69xxx. Ludzi w tym roku wylosowali bardzo duzo, wiec czeka Cie dlugie i nerwowe oczekiwanie na progres w VB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xarthisius napisał:
  1. Moze. Nie spowoduje to anulowania zadnego wniosku.
  2. Po pierwsze to gratulacje z okazji ponownego wylosowania. AFAIR w DV20 tez wygrales? Co do 2024EU65xxx to najwyzsze numery ktore widzialem to 69xxx. Ludzi w tym roku wylosowali bardzo duzo, wiec czeka Cie dlugie i nerwowe oczekiwanie na progres w VB...

Dziękuję za gratulację :) choć jak zobaczyłem tak wysoki numer to wyłączyłem komputer i od maja nie wchodziłem tam zdegustowany sytuacją. Tak wygrałem DV2020 i nie doczekałem się zaproszenia do ambasady. Brakło mi dwóch miesięcy, zamknęli ambasady z powodu Coronawirusa. Porównałbym te dwie sytuacje do wygranej PiS i pomimo tego rządzić raczej nie będą.

W międzyczasie znalazłem taki wpis, czy możesz się do niego ustosunkować?? Syn skończy skończy szkołę średnią w 2026 , a wiec dopiero wtedy będzie mógł na rozmowie w ambasadzie okazać świadectwo ukończenia szkoły średniej ( dość późno w przypadku wygranej, musiałby odwlekać rozmowę z konsulem aż do czerwca 2026 ). Czy jednak chodzi tutaj ogólnie o odbycie 12 lat nauki ??

Czy mogę brać udział w loterii wizowej będąc w liceum

Często powtarzające się pytanie:

Jestem w ostatniej klasie liceum stąd jeszcze nie mam średniego wykształcenia, ale w chwili losowania już będę miał. Czy mogę brać udział w loterii?

Informacja z instrukcji

Oficjalna instrukcja do loterii stwierdza że warunki udziału muszą być spełnione w chwili wypełniania formularza zgłoszeniowego. Cytat z instrukcji:

Do not submit an entry to the DV program unless you meet both of these requirements.

Nie pozostawia wiele miejsca na interpretację.

W praktyce

Osoba będąca w takiej sytuacji pochwaliła się na forum, że otrzymała wizę immigracyjną. Wygląda na to, że trochę wbrew instrukcji warunki udziału są sprawdzane dopiero w momencie interview w ambasadzie.

Informacje z ambasady i profilu facebook Departamentu Stanu USA

Informacje takie pojawiają się również od osób dzwoniących do Ambasady USA w Warszawie. Wystarczające jest spełnianie wymagań w chwili spotkania z konsulem.

Pytanie zadane na facebooku departamentu stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie starzy bywalcy tego forum oraz administratorzy. 
Mam dwa pytania.
1. Czy syn który ma 18 lat i został dopisany do mojego zgłoszenia  loteryjnego  w DV2025 może złożyć swój odrębny wniosek będąc w trakcie nauki w Technikum. Szkołę ukończy dopiero za dwa lata. Aktualnie jest w 3 klasie a wiec 12 lat edukacji już ma za sobą. Chodzi mi konkret czy to nie spowoduje anulowania jego wniosku i mojego??
2. Wylosowałem w edycji DV2024 numer 65xxx , zapytam naiwnie jakie są szanse na uzyskanie wizy z tej edycji. Nie wiem czy jest sens składać DS260 . Warto się angażować ?? Takie wylosowanie jest wielką przegraną czytając wcześniejszą dyskusję na ten temat. Lista rezerwowa, ale raczej bez szans??
 
Nie obraz sie,ale z takim numerem,to powinienes juz na drugi dzien usiasc i wypelnic ds-260,a nie wylaczac komputer i po pol roku pytac sie czy warto jesczcze sie w to angazowac. A jak by Cie zaprosili na rozmowe? Nigdy nie wiadomo,kazdy rok jest inny.Sam sobie robisz schody,zwlaszcza i utrudniasz wszystko w zdobyciu wizy. A widac szczescie Ci dopisuje.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Pawex1972 said:

W międzyczasie znalazłem taki wpis, czy możesz się do niego ustosunkować?? Syn skończy skończy szkołę średnią w 2026 , a wiec dopiero wtedy będzie mógł na rozmowie w ambasadzie okazać świadectwo ukończenia szkoły średniej ( dość późno w przypadku wygranej, musiałby odwlekać rozmowę z konsulem aż do czerwca 2026 ). Czy jednak chodzi tutaj ogólnie o odbycie 12 lat nauki ??

Do czerwca 2026 to nie specjalnie moze odwlekac, bo loteria DV2025 konczy sie 30 wrzesnia 2025. Pisales, ze rok mu zostal a nie 2 lata...

Szkole musi miec ukonczona na rozmowie w konsulacie. Nie musi miec ukonczonej w trakcie zglaszania. Tak czy inaczej jest to hypothetical. Najpierw niech wylosuje, potem bedziemy sie glowic... 

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Kora83 said:

Nie obraz sie,ale z takim numerem,to powinienes juz na drugi dzien usiasc i wypelnic ds-260,a nie wylaczac komputer i po pol roku pytac sie czy warto jesczcze sie w to angazowac. A jak by Cie zaprosili na rozmowe? Nigdy nie wiadomo,kazdy rok jest inny.Sam sobie robisz schody,zwlaszcza i utrudniasz wszystko w zdobyciu wizy. A widac szczescie Ci dopisuje.

Jakby go mieli zaprosic na rozmowe skoro DV24 zaczela sie 29 dni temu, a jego numer jest powyzej cutoffu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, Inver said:

W przypadku wygranej po skończonym 1 roku studiów inż w Polsce można zacząć po przyjedzie do usa od 2 roku czy wszystko się resetuje ?
Pomińmy temat kosztów

To troche wykracza poza ramy tego watku. W ogolnosci pewnie sie daje kredyty jakos przeliczyc i moze nawet przeniesc, ale znajac ten system (credit hours = $$$) beda rzucac klody pod nogi... Again problem do ktorego mozna wrocic jak juz bedziesz go mial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Xarthisius napisał:
  1. Moze. Nie spowoduje to anulowania zadnego wniosku.
  2. Po pierwsze to gratulacje z okazji ponownego wylosowania. AFAIR w DV20 tez wygrales? Co do 2024EU65xxx to najwyzsze numery ktore widzialem to 69xxx. Ludzi w tym roku wylosowali bardzo duzo, wiec czeka Cie dlugie i nerwowe oczekiwanie na progres w VB...

@Xarthisius A czy w takim przypadku jak mamy tak dużo wylosowanych osób w tym roku i mamy numery sięgające EU69xxx to numer 25xxx ma spore szanse na powodzenie? Pytałem o to kilka miesięcy temu ale teraz mamy więcej informacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...