Skocz do zawartości

DV 2025 - kiedy rusza + pytania odnośnie wypełniania eDV


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Alexander222 said:

Czyli data 30 marca 2026 jest poprawnie oszacowana?

Bardzo ale to bardzo teoretycznie TAK. Aby to się sprawdziło musiałbyś:
- mieć badania lekarskie rano 30 września 2025
- lekarz musiałby natychmiast wydać Tobie zamknięte w kopercie badania (nie mogłoby to odbyć się później tego samego dnia)
- zaproszenie na rozmowę do konsulatu odkładałbyś kilkakrotnie tak aby się odbyła 30 września w godzinach południowych
- w konsulacie byłyby wolne terminy 30 września w godzinach południowych
- konsul podjąłby decyzję o wizie natychmiast i nie potrzebowałby ani jednego dnia na "administrative processing"

Na spełnienie tych wszystkich warunków po pierwsze musiałbyś się wykazać nerwami ze stali,  a po drugi mieć bardzo dużo szczęścia aby to wszystko tak zagrało.

Co oznacza, że o ile wygrasz w loterii, uzyskasz wizę i będziesz z niej skorzystał (czego ci serdecznie życzę) to szansę na to że 29 marca 2026 będziesz w Polsce PRZED wylotem do USA oceniam na mikroskopijnie pomijalnie małą.

Wesołych Świat!

  • Dziękuję! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej ! 

Wiem że do wyników jeszcze dużo czasu, a szanse na bycie wybranym są małe -  ale to juz taka moja mała tradycja (po 7x HAS NOT BEEN SELECTED :D ), aby być przygotowanym na wypełnianie DS260. 

W każdym razie, mam pytanie które dotyczy procedur po byciu "wylosowany," czy ambasada jest przydzielana automatycznie na podstawie miejsca zamieszkania czy można dowolnie wybrać ? 

Na chwilę obecną mieszkam w Hiszpani, i wszystko wskazuje, że póki co tu zostanę, jednak sprawdziłem ostatnio z ciekawości informacje na stronie Ambasady w Madrycie, i okazuje się, że  np. koszt badań jest praktycznie 3 razy wyższy niż w Warszawie, do tego dochodzi fakt, że wszystkie dokumenty Polskie będą musiały być przetłumaczone, gdyż jak zakładam ambasada w Madrycie akceptuje dokumenty w jezyku hiszpanskim - analogicznie jak Warszawa po polsku (lub tlumaczanie na angielski oczywiscie) 

Czy można przy samym wypełnianiu DS-260 wskazać Warszawe mimo stałego miejsca zamieszkania które podlegało by teoretycznie pod Madryt  ? 

Dzieki! 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, abwx said:

Czy można przy samym wypełnianiu DS-260 wskazać Warszawe mimo stałego miejsca zamieszkania które podlegało by teoretycznie pod Madryt  ? 

Po wylosowaniu jestes domyslnie przydzielony do ambasady na podstawie adresu jaki podales w zgloszeniu eDV. Podczas pierwszego wypelniania DS-260 jest dropdown wyboru ambasady. Jest on calkowicie ignorowany przez KCC i dodatkowo mozna go uzyc/wypelnic tylko raz. To co decyduje o ambasadzie to adres zamieszkania jaki wpiszesz w DS. Musialbys podac jakis polski adres. Nastepnie po wyslaniu DS-260 kontrolnie wyslac mail do KCC czy zauwazyli, ze masz nowy adres. 

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja się może tu zapytam 2’ugi raz biorę udział w loterii. Swoją pierwszą loterię miałam z 10 lat temu więc nie pamiętam jak to było ale na pewno miałam podobny problem. Gdzie wy znajdujecie ten numer w swoich formularzach? W szczególności te numery UE66** lub podobne. Serio się pytam bo w 2 numerach Confirmation No i Digital Signature nie mam żadnego takiego numeru. Czy to dla tego że biorę udział z UK czy zapomniałam jakiegoś zrzutu ekranu zrobić. Tak dla ciekawostki wypełniłam wniosek w piątek 13 i może dla tego mam inne numery lub coś zapomniałam zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja się może tu zapytam 2’ugi raz biorę udział w loterii. Swoją pierwszą loterię miałam z 10 lat temu więc nie pamiętam jak to było ale na pewno miałam podobny problem. Gdzie wy znajdujecie ten numer w swoich formularzach? W szczególności te numery UE66** lub podobne. Serio się pytam bo w 2 numerach Confirmation No i Digital Signature nie mam żadnego takiego numeru. Czy to dla tego że biorę udział z UK czy zapomniałam jakiegoś zrzutu ekranu zrobić. Tak dla ciekawostki wypełniłam wniosek w piątek 13 i może dla tego mam inne numery lub coś zapomniałam zrobić. 

Po wypełnieniu formularza pokazuje Ci sie slowo SUCCESS,a pod nim Twoje imię i nazwisko,a dalej confirmation number,który z kolei zaczyna się od roku edycji,do której będzie losowanie w maju,czyli 2025....i ciag drukowanych liter i cyfry. Następnie jest Digital signature,to chyba jakby Twój cyfrowy podpis. Do sprawdzenia wyników będzie potrzebny confirmation number,a nie digital signature.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo dziękuję za tak szybką odpowiedź. Mam te wszystkie numery zapisane i zrobione zrzuty ekranu w razie W. Ale wczoraj zawędrowałam na jakieś forum gdzie dużo osób się zaczęło przechwalać jaki oni to nie mają numer. Wszyscy mieli numery 2025 AF ( wiem ze to Afryka ) i tam podawali swoje jakies niskie numery. Dla tego byłam i nadal jestem zdezorientowana skąd oni mają te numery bo ja nie mam i nie mam dostępu do sprawdzenia tego numeru. A wszystko przecież będzie wiadomo po maju. Jest szansa że my jako Europejczycy mamy później informacje? Czy po prostu Ci ludzie na tym forum/ blogu tylko się przechwalają nie podając prawdziwych informacji i wymyślają żeby się dowartościować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...