Skocz do zawartości

Zmiana statusu na wizie turystycznej?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Czy będąc w USA na wizie turystycznej można ją przedłużyć?

1/ Czy w tym czasie mąż - obywatel USA może się starać o wizę małżeńską dla mnie?

2/ Czy jeśli trwa cała procedura ja mogę przebywać w USA, jeśli mąż będzie miał "domicile" i mnie sponsorował?

3/ Czy dalsza rodzina męża może mnie cosponsorować?

4/ Jeśli nie dostanę wizy turystycznej to zamykam drogę do ESTA, a w drugą stronę - jeśli nie dostanę ESTA to czy mogę się ubiegać o wizę turystyczną? 

5/ Co zrobić, aby być w USA razem, bo przecież docelowo o to chodzi w ramach łączenia rodzin?

 

edit: edytowalem zeby latwiej bylo odpowiedziec.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ze forumowicze widza twoje poprzednie posty?

Twoja jedyna opcja to wiza malzenska.

Nie przebywasz teraz na terenie US wiec odpada opcja zmiany statusu z wizy B2. Wszelkie plany obecnie co do zmiany statusu to tzw oszustwo imigracyjne.

Zaczynajcie proces o wize malzenska. W miedzy czasie mozesz odwiedzac meza jak dostaniesz esta/B2. Potem idziesz na rozmowe w ambasadzie, dostajesz wize i jedziesz na stale. Bez kombinowania. Tak, rodzina meza moze byc joint sponsorem.

Wiekszosc par w miedzy narodowych zwiazkach przechodzi przez okres rozlaki i jakos wszyscy zyja. Wy tez sobie poradzicie.

Edytowane przez Roelka v.2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że widzą, ale nie wiem po co ta uszczypliwość z Twojej strony. Kto pyta nie błądzi, a Ty żeby odpowiadać na każdy temat też musiałaś jakoś do tego dojść. Wytłumaczysz na czym polegałoby sponsorowanie przez rodzinę męża? I czy w tym czasie można byłoby się starać o wizę małżeńską? Zasugerowałaś, że od miejsca przebywania jest zależna zmiana statusu z wizy B2, tak więc czy przebywając w USA byłoby to możliwe? I ponawiam, bo nie otrzymałam odpowiedzi - jeśli nie dostanę ESTA to czy mogę się ubiegać o wizę turystyczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sponsorem moze zostac kazdy (nie musi byc rodzina) kto wykaze odpowiednie dochody oraz zadeklaruje ze przez 10 lat bedzie za Ciebie odpowiadal finansowo w przypadku gdy nie potrafisz sama sie utrzymac.

Jednym z warunkow starania sie o wize imigracyjna jest posiadanie sponsora tak wiec te rzeczy biegna warunkowo, nie ma sponsora nie ma wniosku o wize, zostanie odrzucony.

Edytowane przez andyopole
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, andyopole napisał:

Sponsorem moze zostac kazdy (nie musi byc rodzina) kto wykaze odpowiednie dochody oraz zadeklaruje ze przez 10 lat bedzie za Ciebie odpowiadal finansowo w przypadku gdy nie potrafisz sama sie utrzymac.

Jednym z warunkow starania sie o wize imigracyjna jest posiadanie sponsora tak wiec te rzeczy biegna warunkowo, nie ma sponsora nie ma wniosku o wize, zostanie odrzucony.

Czyli jaki to byłby rodzaj wizy? I czy w jego trakcie można byłoby się starać o wizę małżeńską? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie było jasne w poprzednich postach:

Planowanie otrzymania dowolnej wizy nieimigracyjnej z zamiarem wjazdu na niej do USA i aplikowania z terenu USA o prawo stałego pobytu jako żona obywatela USA jest PRZESTĘPSTWEM imigracyjnym!!

Na tym forum pomocy jak ZŁAMAĆ prawo z założenia nie udzielamy.

Czy są ludzie którzy wjechali na ESTA / wizie turystycznej i którzy złamawszy prawo zaplanowali emigrację do USA jako małżonek: TAK. Czy wszystkim się udaje: NIE WIEM.

Oficjalna (nieprzestępcza) droga jest trudna gdyż zakłada rozłąkę na czas starania się o wizę. Dlatego nie jest "lubiana". Możliwe jest ewewntualnie czekanie obopólnie (z małżonkiem) na terenie Polski o ile ktoś inny z USA podpisze 10-letni cyrograf za Ciebie, że nie będziesz pobierała pomocy od USA. Jednak Najbardziej "legalna" droga to, że mąż wylatuje do USA, tam zamieszkuje, zaczyna wykazywać dochód, występuje o sponsorowanie małżonka, czekasz pomiędzy 9 i 12 miesięcy i otrzymujesz wizę imigracyjną i jedziesz do USA i żyjecie długo i szczęśliwie.

Każde wystąpienie o dowolną wizę nieimigracyjną dokonane z założeniem że na niej wlecisz do USA i że będąc w USA wystąpisz o prawo pobytu jako małżonek jest złamaniem prawa. Czy ludzie tak robią? Pewnie tak.

  • Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, andyopole napisał:

wydawalo mnie sie ze mowa caly czas jest o wizie "malzenskiej"...  :D

Myślałam, że wiza małżeńska obejmuje tylko najbliższą rodzinę obywatela, a rodzina męża to dosyć dalekie więzy. Poza tym pisałeś, że sponsorem może być każdy dlatego dziwię się, że każdy może być ujęty w kategorii wizy małżeńskiej. Czyli jeśli rodzina męża podpisze ten cyrograf to dostanę wizę na 100% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...