Skocz do zawartości

Zmiana statusu na wizie turystycznej?


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Dorotaa napisał:

że każdy może być ujęty w kategorii wizy małżeńskiej

no nie kazdy, tylko zona  :D

Jestes strasznie chaotyczna. Wszystkie rady juz dostalas, nic wiecej juz nie ma do dodania a Ty ciagle cos kombinujesz po swojemu. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Dorotaa said:

Myślałam, że wiza małżeńska obejmuje tylko najbliższą rodzinę obywatela, a rodzina męża to dosyć dalekie więzy. Poza tym pisałeś, że sponsorem może być każdy dlatego dziwię się, że każdy może być ujęty w kategorii wizy małżeńskiej. Czyli jeśli rodzina męża podpisze ten cyrograf to dostanę wizę na 100% ?

Nie, nigdy nie ma 100% pewnosci co do otrzymania wizy.

Czytalas w ogole ten link ktory ci wyslalam w poprzednim twoim poscie? Caly proces wizy CR1 jest tam wytlumaczony krok po kroku.

Twoj maz bedzie sponsorem. Jesli ktos z rodziny meza spelnia wymagania finansowe to moze byc joint sponsorem. Ty w trakcie procesu mozesz odwiedzac meza w US na esta/B2. Maz powinien wyjechac zeby ogarnac domicle i bez wyjatku rozliczyc sie z IRS.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałabym tego chaosem, po prostu jestem konkretna, bo nigdzie nie ma mowy o żadnym joint sponsorze. W CR1 są współmałżonkowie - składający petycję i beneficjent, a dowiaduję się, że składającym petycję może być każdy z dochodem. Nie rozumiem. Jeśli na dobrą sprawę każdy może mnie zasponsorować to czego to jest ujęte w kategorii wiz małżeńskich, skoro nie mąż obywatel miałby mnie sponsorować tylko jego rodzina, z nimi nie zawierałam małżeństwa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz.

Twoj maz jest glownym sponsorem. Zawsze. Nie wazne czy ma czy nie ma dochodu.

Jak nie ma dochodu to moze poprosic kogos kto jest obywatelem US o zostanie joint sponsorem. Ale głównym sponsorem jest zawsze malzonek. Nikt inny nie moze cie sponsorowac na wize malzenska. Tylko maz moze podpisac na ciebie petycje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zeby nie bylo, tutaj masz cytat z tego przewodnika do wizy CR1 ktory ci wyslalam:

An I-864 form is also included that must be filled out by the petitioner (living in the US). The I-864 is the Affidavit of Support form that requires copies of the petitioners past 3 U.S tax returns (or tax transcripts which are free from the IRS) as well as any bank or financial records available (see the I-864 for exact requirements based on your case). The petitioner must make at least 125% above the U.S federal poverty to indicate to the U.S government that the intending immigrant will not become a federal charge to the government when he/she arrives in the U.S.. If the petitioner cannot meet these requirements, then he/she must still file an I-864, and find a joint sponsor who can meet the requirements on his/her own. When a joint sponsor is needed ,proof of their U.S citizenship or permanent residency is required. (i.e. copy of birth certificate, immigration status etc). The joint sponsor must be residing in the U.S, and he/she must also submit his/her past 3 years U.S tax returns along with bank or any other financial records available. The joint sponsor must submit his/her own I-864 form to accompany the petitioner's I-864 form.

https://www.visajourney.com/guides/ir1-spouse-visa/

Edytowane przez Roelka v.2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Dorotaa said:

Nie nazwałabym tego chaosem, po prostu jestem konkretna, bo nigdzie nie ma mowy o żadnym joint sponsorze. W CR1 są współmałżonkowie - składający petycję i beneficjent, a dowiaduję się, że składającym petycję może być każdy z dochodem. Nie rozumiem. Jeśli na dobrą sprawę każdy może mnie zasponsorować to czego to jest ujęte w kategorii wiz małżeńskich, skoro nie mąż obywatel miałby mnie sponsorować tylko jego rodzina, z nimi nie zawierałam małżeństwa. :D

I-864 to nie jest petycja tylko Affidavit of Support form.

I-130 to jest petycja ktora sklada malzonek (nazywa sie dokladnie "Petition for Alien Relative" - kluczowe slowo to relative.

I-864 w takim przypadku _zawsze_ musi podpisac (zostac sponsorem) "petitioner" czyli wysylajacy petycje. Jezeli nie spelnia wymagac to mozna dobrac sobie dodatkowych sponsorow jak ambasada pozwala.

  • Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...