Skocz do zawartości

Hulajnoga elektryczna


Adam66

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Adam66 napisał:

A hipotetycznie jeśli osoba zamieszkała na terenie US prowadząca działalność gospodarczą zakupi taki towar a następnie  wysle to do Polski  czy byłaby to łatwiejsza droga 

Ponieważ czasem jest miejsce w kontenerze gdzie są wysyłane czy samochody czy też inny towar 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mcpear napisał:

Hipotetycznie to musiałby to być Twój bardzo dobry znajomy lub przyjaciel, który tobie w pełni ufa. Musisz sobie teraz hipotetycznie odpowiedzieć czy masz takich znajomych i czy zrobią Tobie taką przysługę.

Shipment międzynarodowy zamkniętej skrzyni dla obcego poznanego w interenecie gościa, który obieca na mały paluszek że na 100% w tej skrzyni nie ma ukrytych narkotyków lub innych nielegalnych substancji niesie w sobie to ryzyko, że jak ten obcy, nienznany i poznany w internecie gość przez przypadek okazałby się nie do końca prawdomówny to mogę trafić na resztę życia do więzienia.

Ja to mam takie wyobrażenie o tym być może się mylę przetsiebiorca z chicago kupuje produkt w Seattle w firmie wysyłają towar w zamkniętej skrzyni do chicago następnie w Chicago firma wysyłkowa dopełnia formalności i wysyła do Polski czy tak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego posta nie rozumiem scenariusza, gdzie tu jest owo "miejsce w kontenerze" i "przysługa". To co opisałeś to scenariusz klasycznej firmy logistycznej - typu Fedex i UPS. Oni za przysługę "znajdowania miejsc w kontenerze" każą sobie płacić i to słono bo na tym robią biznes.

Ty musisz znaleźć przedsiębiorcę, który na własny użytek wynajmuje kontener oceaniczny (nie korzysta z firmy wysyłkowej), który wysyła te 40 stopowe kontenery do Europy samemu (bez pośrednictwa firm wysyłkowych) i który ma "miejsce w najbliższym konterze" i "zrobi ci przysługę" i wyśle to za przysłowiową "flaszkę" - jak powiedziałem o ile nie jest to Twój dobry znajomy to znalezienie takiego altruistycznego gościa na publicznym internecie graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Adam66 said:

Ja to mam takie wyobrażenie o tym być może się mylę przetsiebiorca z chicago kupuje produkt w Seattle w firmie wysyłają towar w zamkniętej skrzyni do chicago następnie w Chicago firma wysyłkowa dopełnia formalności i wysyła do Polski czy tak to działa?

Ty skladasz zamowienie. Placisz. Jako adres przesylki podajesz warehouse przewoznika. Stamtad trafia to do Polski (przez izbe celna itp.) Wszystkie wieksze firmy trudniace sie wysylka do/z USA maja cos takiego w ofercie. Towary z bateriami Li-Ion sa wysylane tylko droga morska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Xarthisius napisał:

Ty skladasz zamowienie. Placisz. Jako adres przesylki podajesz warehouse przewoznika. Stamtad trafia to do Polski (przez izbe celna itp.) Wszystkie wieksze firmy trudniace sie wysylka do/z USA maja cos takiego w ofercie. Towary z bateriami Li-Ion sa wysylane tylko droga morska. 

O i dziękuję za rzeczową odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Xarthisius napisał:

Towary z bateriami Li-Ion sa wysylane tylko droga morska. 

Air Cargo firmy też zabierają. 

 

Duże firmy przewozowe również "kompletują" kontenery. W ubiegłym tygodniu mieliśmy dostawę kilkunastu palet z Azji. Wg moich obliczeń powinien przyjechac pełny kontener dwudziestostopowy, wypakowany pod sufit bo tym razem towar lekki. Przyjechał częściowo rozładowany kontener 40', plomba celna z portu w NJ więc rozładowano część na East Coast.  Moja koncepcja jest taka że nasz towar był lekki więc w celu wykorzystania tonazu dopakowano coś ciezkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...