Jump to content

Zielona Karta- Medical Exam

Recommended Posts

Czy ktos z Was mial Medical Exam na miejscu , juz w USA ostatnio na Zachodzie? Jak to Wyglada krok po kroku? 
Mam tylko stare swoje karty szczepien, i z Covid kartki z kodem QR, czy oni sa w stanie to skanowac, czy jezeli nie to mog podwazyc szczepienia na Covid? Jak cala ta procedura wyglada?. 

Ja robiłem medical exam w 2017. Nie miałem żadnej dokumentacji. Lekarza wyszukałem w jakimś serwisie gdzie można było porównać ceny usług - wybrałem najtańszego (bo medical exams nie są pokrywane przez ubezpieczenie), który umożliwiał wzięcie szczepionek poza jego ośrodkiem. Poszedłem na badania, powiedział mi, które szczepionki muszę zrobić. Zrobiłem je z ubezpieczenia w pobliskim CVS, wróciłem tego samego dnia z szczepionkami. Na jakąś z chorób (chyba gruźlicę) robił mi jakiś test (sprawdzający czy byłem szczepiony w przeszłości czy nie) i musiałem wrócić bodajże po 3 dniach gdzie mi obejrzał miejsce testu, klepnął papiery i dał kopertę.

9 minutes ago, Mila080615 said:

ok, dzieki, czyli az tak sie bardzo nie zastanawiaja nad tym. Ale teraz ten Covid, ktos byl z Polskimi dokumentami Covidowymi? Maja narzedzia to skanowac? bo tam oprocz ogolnych danych nic nie ma  

Jezeli nie bylas szczepiona najnowsza wersja moderny/pfizera (seria 2023–2024), a w Polsce mialas na to male szanse, to i tak bedziesz musiala sie doszczepic.

https://www.cdc.gov/vaccines/covid-19/clinical-considerations/interim-considerations-us-appendix.html

Edited by Xarthisius