Skocz do zawartości

Czy „gorsza” uczelnia w Polsce zamyka mi drogę na studia w USA?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Nie wiem, czy takie pytanie już się tutaj pojawiło – przeglądałam, ale nie znalazłam czegoś podobnego.

Bardzo chciałabym studiować w Stanach Zjednoczonych, niestety z wielu przyczyn, głównie z powodu mojego słabego stanu zdrowia przez dwa lata szkoły średniej nie zdecydowałam się na aplikowanie na amerykańskie uniwersytety. Zastanawiam się, czy studiując na „gorszym” (nie jest zbyt medialny i nie dominuje w rankingach akademickich) uniwersytecie zamknęłam sobie możliwość studiowania w USA? Chciałabym zrobić magisterkę z finansów na Uniwersytecie Chicago czy jest to możliwe?

Chciałabym też zapytać czy faktycznie możliwe jest otrzymanie 100% financial aid? Na stronie uczelni wyczytałam, że Uniwersytet Chicago jest need-blind i oferuje pomoce finansowe dla studentów. I czy prawdą jest to, że nie mając szczególnych osiągnięć nie mam szans na studia na prestiżowych uczelniach?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Need blind oznacza tez ze rozpatruja kandydatow ze wzgledow na osiagniecia. Czyli bez takowych raczej moze byc trudno dostac sie na darmowe studia.

Prawda jest taka ze znakomita wiekszosc international students musi za studia w US slono płacić.

Dodatkowo nie widze zeby University of Chicago oferowal need blind admissions dla studentow z za granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, melka said:

Chciałabym też zapytać czy faktycznie możliwe jest otrzymanie 100% finan

Jest bardzo, bardzo malo financial aid na studia MBA. W ogole jest bardzo malo na jakiekolwiek programy magisterskie. (Tylko studia doktoranckie sa funded, czyli nie placisz czesnego, i dostajesz  mala pensja na skromne zycie) A University of Chicago - bardzo elitarna prywatna uczelnia - ma tyle zdolnych kandydatow ktorzy z przyjemnoscia zapozycza sie na te $150 tysiecy, ze szanse sa nikle ze ten uniwersytet ci zaoferuje jakas dobra financial aid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.12.2023 o 23:05, melka napisał:

Cześć!

Nie wiem, czy takie pytanie już się tutaj pojawiło – przeglądałam, ale nie znalazłam czegoś podobnego.

Bardzo chciałabym studiować w Stanach Zjednoczonych, niestety z wielu przyczyn, głównie z powodu mojego słabego stanu zdrowia przez dwa lata szkoły średniej nie zdecydowałam się na aplikowanie na amerykańskie uniwersytety. Zastanawiam się, czy studiując na „gorszym” (nie jest zbyt medialny i nie dominuje w rankingach akademickich) uniwersytecie zamknęłam sobie możliwość studiowania w USA? Chciałabym zrobić magisterkę z finansów na Uniwersytecie Chicago czy jest to możliwe?

Chciałabym też zapytać czy faktycznie możliwe jest otrzymanie 100% financial aid? Na stronie uczelni wyczytałam, że Uniwersytet Chicago jest need-blind i oferuje pomoce finansowe dla studentów. I czy prawdą jest to, że nie mając szczególnych osiągnięć nie mam szans na studia na prestiżowych uczelniach?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

A to nie jest tak, że trzeba mieć międzynarodowa maturę i odpowiednie wyniki w nauce, żeby się dostać na uczelnię w USA?  Oprócz pieniędzy - oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, ceres said:

A to nie jest tak, że trzeba mieć międzynarodowa maturę i odpowiednie wyniki w nauce, żeby się dostać na uczelnię w USA?  Oprócz pieniędzy - oczywiście. 

Nie. Amerykanie nie maja matury, wiec ta miedzynarodowa tez malo znaczy. Stopnie, rezultaty na egzaminach SAT, SATII, esej. No i pieniadze. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, katlia napisał:

Nie. Amerykanie nie maja matury, wiec ta miedzynarodowa tez malo znaczy. Stopnie, rezultaty na egzaminach SAT, SATII, esej. No i pieniadze. 

Jednak są duże wymagania.  Najlepiej napisać e- maila do wybranej uczelni, oczywiście w perfekcyjnym angielskim, i dowiedzieć się na co kogo stać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ceres said:

Jednak są duże wymagania.  Najlepiej napisać e- maila do wybranej uczelni, oczywiście w perfekcyjnym angielskim, i dowiedzieć się na co kogo stać. 

No akurat tego sie nie robi. Wszystkie informacje -- wlacznie z dokladnym wyliczeniem kosztow -- znajduja sie na stronach internetowych kazdej uczelni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...