Skocz do zawartości

Jak wygląda przewiezienie iPhona 15 Pro Max z USA do Polski?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wiem że to pytanie było wałkowane, jednak wolę się upewnić.
Jak przewieźć iPhona 15 Pro Max do Polski z Chicago, żeby nie płacić cła i żeby nie przetrzepali walizek? Chciałam kupić ten telefon poprzez rodziców mojego chłopaka, którzy wyjechali na ferie do Stanów, ale nie chce im robić ew. problemów, dlatego przychodzę do Was. Jest dużo taniej, bo o ponad 2000 zł jeśli chodzi o najnowszy model tego telefonu w wersji Pro Max licząc już VAT z Chicago. Nie zależy mi na pudełku, ani nic. Chcę tylko by bez problemu go przewieźli. Jak to zrobić? Liczę na Wasze pomocne odpowiedzi.
Pozdrawiam ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA nie ma VAT - pewnie mówisz o podatku od sprzedaży.

Jak wyjmą z pudełka, rozpakują,  zdejmą folię, uruchomią i zrobią parę zdjęć to nie sądzę, że ktokolwiek się zapyta.

Pamiętaj IPhone kupowany obecnie w USA nie ma slotu na kartę SIM - operator musi ci "wygenerować" eSIM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mcpear napisał:

W USA nie ma VAT - pewnie mówisz o podatku od sprzedaży.

Jak wyjmą z pudełka, rozpakują,  zdejmą folię, uruchomią i zrobią parę zdjęć to nie sądzę, że ktokolwiek się zapyta.

Pamiętaj IPhone kupowany obecnie w USA nie ma slotu na kartę SIM - operator musi ci "wygenerować" eSIM

Tak, chodziło mi o TAX czyli ten podatek, który płacą w sklepach przy zakupach. A o tych kartach już czytałam, akurat SIM fizyczną mam z Orange, a wiem że oni bez problemu przerzucają SIM na eSIM.
Dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to juz nie jest problemem, ale dawniej telefony na rynek np. Północnej Ameryki były dostosowane do innych pasm częstotliwości, na których operatorzy w danym obszarze mieli zezwolenie nadawać. W efekcie np. telefon z USA albo Japonii niekoniecznie musiał działać w Europie.

Z tym ajfonem na dzisiaj nie będzie takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba dawno jest rozwiązane. We wczesnych latach 2000 był problem że USA używalo częstotliwości 1900 a Europa 900/1800. I trzeba było mieć tzw "tribanda" (Motorola takowy pamiętam produkowała), który działał po obu stronach Atlantyku. Obecnie jak przyjeżdzasz na wakacje do USA to każdy Europejski telefon wloguje ci się w roamingu do operatora Amerykańskiego i odwrotnie Amerykanie na wakacje w Europie nie muszą brać "specjalnych" telefonów. Tak więc IP15ProMax kupiony w USA zadziała w Europie :)

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, któs mi kiedyś pokazywał, że modele Europejskie i Amerykańskie różnią się jakimiś specyfikacjami co może oznaczać, że są sytuacje, że on może zachować się inaczej niż model kupiony w Europie ale nie sądzę że OP będzie odczuwać jakąkolwiek różnicę.

Z tego co pamiętam to modele kupowane w Dubaju mają sprzętowo zablokowany FaceTime i tego nie idzie obejść. Prawo UAE chyba zabrania takich technologii. Ale w przypadku modeli amerykańskich nie spotkałem się z jakimkolwiek problemem.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...