Skocz do zawartości

Która wizę wybrać w moim przypadku


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Dostałam propozycję wyjazdu na ponad rok, z tym że miałabym pracować:

- 2 miesiące na campie dla dzieci

- miesiąc przerwy

- 9 miesięcy w szkole jako pomoc nauczyciela

- 2 miesiące na campie dla dzieci.

NIe jestem osobą wykwalifikowaną w tym kierunku. 

NA tym campie pracowałam już 2 razy, ale przez program Camp America. Teraz dostałam propozycję ze szkoły, więc przez program nie mogę tego zrobić. 

Czytałam trochę o rodzajach wiz, ale w każdym z nich coś się nie zgadza, bo albo ograniczenie czasowe, albo musisz być wyspecjalizowany w dziedzinie, albo musi być zapotrzebowanie do pracy na danym stanowisku. Wiecie może o którą wizę powinnam się starać w takim przypadku? 

Znalazłam też informację, że jeżeli jest 2 pracodawców, to mogą oni złożyć 2 petycje I-129 i powinno być w porządku. 

A może skorzystać, opcji 1 camp na wizie J-1 z programu CA i w międzyczasie starać się o wizę pracowniczą na dłużej? Nie znalazłam informacji że tak nie można. Wiem że na samą wizytę musiałabym wrócić do Polski. 

Będę wdzięczna za każdą radę

Zuza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizy pracownicze sponsoruje pracodawca i to w zasadzie nie masz wyboru wielkiego. To on prowadzi i opłaca całą procedurę. Nie wiem czy szkoły sponsorują wizę dla asystentów nauczycieli. Rozumiem że dostałaś ofertę pracy. Jesteś pewna że pracodawca ma świadomość że musi zasponsorować dla Ciebie wizę? Czy czasami nie dostałaś tej oferty przez domniemanie że masz zieloną kartę (prawo pracy w USA). Na moje byłaby to wiza H2B, ale procedura dla pracodawcy nie jest ani krótka ani tania. Jeśli nie zajmował się tym do tej pory to szanse, że zasponsoruje Tobie tę wizę są nieduże. Sprawdziłbym u pracodawcy jaką wizę zamierza Tobie zasponsorować - bo to jest ich decyzją i ich koszty. Sama z siebie chyba nie masz wyboru - polecisz na taką wizę jaką ci zasponsorują.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, mcpear said:

Jesteś pewna że pracodawca ma świadomość że musi zasponsorować dla Ciebie wizę? 

Wiekszosc Amerykanow nic nie wie na temat wiz. Zupelnie wyobrazam sobie sytuacje gdzie troche zdesperowany pracownik szkoly zlozyl oferte pracy myslac ze moze bo "przeciez pracowala u nas przedtem." 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...