Skocz do zawartości

czy nielegalni będą mogli podróżować samolotem po 7 maja 2025 (real id)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Chyba tak. Będą podróżować na paszport.

A przepisy się zmieniają bo kończy się możliwość podróżowania samolotem na "zwykłe" prawo jazdy. Niektóre stany dają możliwość nielegalnym imigrantom wyrobić prawo jazdy bez potwierdzania statusu, ale to prawo jazdy nie będzie "real ID"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mcpear napisał:

Chyba tak. Będą podróżować na paszport.

Do czasu jego waznosci. Zdarzylo mi sie latac samolotami pprzed legalizacja pobytu z niewazna wiza USA. TSA nigdy nie sprawdzalo czy mam wize, porownywali tylko facjate ze zdjeciem w paszporcie i go ahead. Czasy sie zmieniaja, jesli pomaranczowy dojdzie do wladzy to kto wie co jeszcze wymysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, andyopole said:

Do czasu jego waznosci. Zdarzylo mi sie latac samolotami pprzed legalizacja pobytu z niewazna wiza USA. TSA nigdy nie sprawdzalo czy mam wize, porownywali tylko facjate ze zdjeciem w paszporcie i go ahead. Czasy sie zmieniaja, jesli pomaranczowy dojdzie do wladzy to kto wie co jeszcze wymysli.

Real ID to poklosie 9/11. Dziekowac mozesz George W Bushowi. Jedyne 20 lat im implementacja zajela. Jak na standardy federalne to prawie predkosc podswietlna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Xarthisius napisał:

Real ID to poklosie 9/11. Dziekowac mozesz George W Bushowi. Jedyne 20 lat im implementacja zajela. Jak na standardy federalne to prawie predkosc podswietlna ;-)

Juz, juz mialo wejsc w zycie ale przyszedl Covid i znow sie przesunelo. W przyszlym roku konczy mi sie waznosc DL to wtedy zrobie sobie nowiuskie, z gwiazdeczka.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Xarthisius napisał:

LOL, taa i imprint DNA. Nic wielkiego, trzeba dostarczyc wiecej dokumentow przy wyrabianiu prawka i tyle. Real ID spelnia pewne wymogi odnosnie formatu (glownie ze je trudniej podrobic) i tyle.

Dobrze ze nie grzebia w przodkach bo jeden z moich mial smiertelny  konflikt z mafia chicagowska w okresie miedzywojennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...