Skocz do zawartości

H-2B, K-1 czy K-3 ???


iris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jeszcze jedno :!: :!: Co jezeli w trakcie czekania na korąś z powyzszych wiz (H-2B,K-1 lub K-3), moje pozwolenie I-94 na pobyt w US na wizie B-1 wygaśnie i bede musiała wrocic do Polski. Nie bede mogła zosać nielegalnie, bo moje szanse na staranie się po ślubie o 'green card' znikna. Czy istnieje mozliwosc przedluzenia takiej wizy czy nie wolno mi juz nic zmieniac w trakcie procesu przyznawania H-2B, K-1 lub K-3 :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

jezeli masz juz jakas wize do stanow to zadna K nie bedzie ci potrzebna, bo ja sie zalatwia po to zeby moc wyjechac do narzeczonego jak juz innej nadziei nie ma.

Ale jesli juz bedziesz w USA to odczekaj troche biezcie tam slub i niech sklada na ciebie maz dokumenty. musi zlozyc wniosek o numer imigracyjny, wniosek o zalegalizowanie statusu - adjustment of status ( po nim dostaniecz zielona kart - troche sie czeka) oraz wnioski o zezwolenie na prace i advance parole - zeby podrozowac - na te dwa poczekasz 4 miesiace od zlozenia wniosku.

Od momentu zlozenia wniosku o adjustment of status bedziesz w stanach legalnie nawet jak ci wygasnie inna wiza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, troche sie pospieszylam z tymi pytaniami i nie doczytalam paru spraw. Fakt, staranie sie o K-1 w US jest niemozliwe, a nawet jakby bylo to i tak jest kompletnie bezsensowne, i podobnie bez sensu starac sie o H-2B bo i tak szybciej dostane pozwolenie na prace po wyjsciu za mąz i zlozeniu wszelkich dokumentow potrzebnych do otrzymania 'green card'. Mam jednak jeszcze kilka pytan:

1. Czy moge wyrobic sobie prawo jazdy w USA po zlozeniu petycji i wszystkich dokumentow przez meza, obywatela USA, czy musze czekac na 'green card' :?:

2 Czy musze czekac na 'green card' aby moc swobodnie podrozowac do Polski i spowrotem, czy fakt, ze bedac zona obywatela USA uprawnia mnie do takich podrozy :?:

3

Do tej pory ubiegajac sie o adjustment of status na podstawie sponsorowania rodzinnego wymagane bylo dolaczenie 3 ostatnich rozliczen podatkowych. Teraz wymagane jest tylko jedno, ostatnie, rozliczenie podatkowe. Dotyczy to zarowno osob ubiegajacych sie o Green Card w USA jak i przechodzacych przez proces konsularny poza USA.

Czy to prawda :?:

4

K-3     wspolmalzonkowie obywateli USA oczekujacy na zaakceptowanie petycji

           na wize imigracyjna badz na mozliwosc otrzymania 'zielonej karty'

O co tak naprawde chodzi z wiza K-3 :?: Skoro maz/zona, obywatel USA i tak musi najpierw zlozyc wniosek imigracyjny malzenski I-130 na wspolmalzonka i reszte dokumentow typu 'adjustment of status' czy 'authorization of employment', to po co starac sie o K-3 skoro po zlozeniu powyzszych wnioskow przebywa sie legalnie w USA :?: Czy byc moze dostaje sie K-3 zawsze w miedzyczasie czekania na 'green card' :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze moglabys wziasc slub w polsce? Jezeli jest taka mozliwosc i Twoj jest z pochodzenia polakiem to po slubie w polsce moze na ciebie zlozyc wszystkie dokumenty w Warszawie i masz zielona karte w cztery miesiace i zdnych wiecej problemow.

A co do twoich pytan:

1 Zeby wyrobic prawojazdy musisz miec SSN Social security number.

2. Nie musisz miec green card zeby pordozowac ale musisz miec advance parole - skladasz wniosek razem z innymi dokumentami i nie mozesz miec problemow z prawem imigracyjnym w swojej histori bo moga cie mimo wszystko niwpuscic.

3?

4. K-3 to tak jak K1 wiza ktora zalatwiasz bedac w polsce zeby cie sciagnac do USA tyle ze dla zony a nie narzeczonej.

K Odpowiada temu co zatwierdzenie I-130 i daje prawo wjazdu do USA jak zwykla jedokrotna wiza. Po przyjezdzie do USA zarowno po K1 jak i K3 musisz zlozyc wniosek o adjustment of Status itp ale juz bez I-130 i swoje odczekac. Nie warto sie w to bawic jesli juz jestes w USA albo masz inna wize. No i jeszcze przy K moga ci dac na granicy pieczatke na 3 miesiace z zezwoleniem na prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj narzeczony nie jest Polakiem, jest Amerykaninem wiec slub w Polsce nie wchodzi w gre bo trzeba dlugo czekac na pozwolenie sadowe.

A tak swoja droga, moi rodzice bardzo chca zebysmy wyprawili slub rowniez w Polsce dla calej rodziny za jakis czas kiedy wpadniemy w odwiedziny. Czy wtedy tez musze czekac na takie pozwolenia sadowe jezeli juz mam akt slubu i jestesmy malzenstwem :?: Przeciez ludzie biora czasem sluby w obu krajachi i co mimo wszystko trzeba czekac na pozwolenie sadu :?:

SSN mam wiec niby spoko, ale moj narzeczony mowi co innego,ze dopoki nie dostane 'green card' nie moge zrobic prawka w USA wiec juz sama nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja droga to nieprawda, ze o K-3 nie mozna sie starac w USA. Przytocze fragment ze strony Departamentu USA http://www.travel.state.gov/visa/immigrant...types_1315.html

The embassy or consulate where you, the spouse of an American citizen, will apply for a K-3 visa must be in the country where your marriage took place.

Wedlug tego fragmentu trzeba sie starac o K-3 w kraju, w ktorym sie pobralo, tak wiec nadal nie rozumiem sensu ubiegania sie o ta wize

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym K3 chodzi tu o to ze np po slubie w polsce trzeba sie starac o K3 w polsce itp, ale np tu przeczutalam takie cos:

K3 = The U.S. citizen marries the foreign

fiance in the USA or in another country (could be home country), the foreign fiance goes back to his/her country, the U.S. citizen applies to the Service Center for an I-130 spousal visa petition.

Poza tym podobno na K3 nie potrzeba avance parole, ma sie wize wielokrotnego wjazu i mozna przedluzyc status.

Nie wiem powoli sama jaki w tym wszystkim sens , ja jestem na K1,

duzo informacji znajdziesz na www.visajourney.com, jest tam porownanie wszelkich twoich mozliwosci, zajzyj:

http://www.visajourney.com/forums/index.ph...om&page=compare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...