Skocz do zawartości

Emerytura dla nielegalnych


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe by brać amerykańską emeryturę, naturalnie nie taką "prywatną" tylko "zwykłą" :) jeśli przebywa się w USA nielegalnie? Pytam w imieniu osoby której ojciec jest już w USA 20 lat. Posiada SSN "po kimś", tzn. ma prawdziwy numer przyznany kiedyś osobie która wyjechała ze Stanów. Od paru osób wiem (tylko nie mam pojęcia czy to jest prawda) że podobno Social Security nie wnika czy ktoś jest w USA legalnie czy nie, skoro ktoś swoje przepracował to należy się emeryturka... i wiem że są ludzie którzy biorą pieniążki pomimo nielegalnego statusu.

Jeszcze jedno, zakładając że nie jest to możliwe (lub przestało być możliwe) czy mogą odebrać emeryturę osobie która w USA była nielegalnie? O to pytam w imieniu innej osoby. Strasznych głupot i tysiąca wersji wysłu[beeep]ą Ci ludzie od Polonii w Chicago i teraz mają namieszane w głowach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe by brać amerykańską emeryturę, naturalnie nie taką "prywatną" tylko "zwykłą" :) jeśli przebywa się w USA nielegalnie? Pytam w imieniu osoby której ojciec jest już w USA 20 lat. Posiada SSN "po kimś", tzn. ma prawdziwy numer przyznany kiedyś osobie która wyjechała ze Stanów. Od paru osób wiem (tylko nie mam pojęcia czy to jest prawda) że podobno Social Security nie wnika czy ktoś jest w USA legalnie czy nie, skoro ktoś swoje przepracował to należy się emeryturka... i wiem że są ludzie którzy biorą pieniążki pomimo nielegalnego statusu.

KIEDYS TAK BYLO - TERAZ JESLI CHCESZ UBIEGAC SIE O EMERYTURE MUSISZ WYKAZAC SIE CO NAJMNIEJ GREEN CARD.

Jeszcze jedno, zakładając że nie jest to możliwe (lub przestało być możliwe) czy mogą odebrać emeryturę osobie która  w USA była nielegalnie?

NIE JESLI STARALA SIE O NIA KILKA LAT TEMU KIEDY JESZCZE FUNKCJONOWAL PRZEPIS, ZE NIELEGALNI MOGLI UBIEGAC SIE O EMERYTURY. MOGA TYLKO ZABRAC JESLI DOJDA, ZE SA JAKIES FRAUD W DOKUMENTACH WCZESNIEJ PODANYCH DO SSN BADZ IRS.

O to pytam w imieniu innej osoby. Strasznych głupot i tysiąca wersji wysłu[beeep]ą Ci ludzie od Polonii w Chicago i teraz mają namieszane w głowach :)

How do you sign up for Social Security?

You can apply for retirement benefits online at www.socialsecurity.gov or you can call our toll-free number, 1-800-772-1213. Or you can make an appointment to visit any Social Security office to apply in person.

Depending on your circumstances, you will need some or all of the documents listed below. But do not delay applying for benefits because you do not have all the information. If you do not have a document you need, we can help you get it.

Information needed:

   * Your Social Security number;

   * Your birth certificate;

   * Your W-2 forms or self-employment tax return for last year;

   * Your military discharge papers if you had military service;

   * Your spouse’s birth certificate and Social Security number if he or she is applying for benefits;

   * Children’s birth certificates and Social Security numbers, if you are applying for children’s benefits;

   * Proof of U.S. citizenship or lawful alien status if you (or a spouse or child applying for benefits) were not born in the United States; and

   * The name of your bank and your account number so your benefits can be deposited directly into your account.

You will need to submit original documents or copies certified by the issuing office. You can mail or bring them to Social Security. We will make photocopies and return your documents.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...