Skocz do zawartości

Odmowa waiver


oskar05

Rekomendowane odpowiedzi

Staram sie o wize emigracyjna (moja zona ma obywatelstwo amerykanskie) Na interwiu konsul dal mi waiver gdyz kiedys mialem kuratora. Na odp. czekalismy 6 miesiecy (moja zona caly ten czas czeka zemna w Polsce)dostalem odmowe.Teraz mam 30 dni na apelacje i niewiem jak przekonac konsula o zniesienie tego waiver i w ogole co mamy robic,moze ktos mial podobna sytuacje? prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś pomoże, bo tyczy wizy K1, ale w sumie chyba odwoływanie się będzie na podobnych zasadach:

http://groups.google.pl/group/alt.visa.us....f6306ca351d2f04

Na waszym miejscu postarałabym się o prawnika. Tylko gdzie w Polsce znaleźć prawnika imigracyjnego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj o ten waiver na http://groups.google.pl/group/alt.visa.us....ed?lnk=li&hl=pl

Nie wiem czy w Polsce w ogóle są jacyś prawnicy mający pojęcie o imigracji do USA.

Z tego co wiem jest jeden, ktory podaje sie za prawnika, a zadnej licencji nigdy nie mial, zas kazdemu mowi, ze tak w Polsce jak i w USA skonczyl prawo. Jak sie okazalo w Polsce skonczyl Politechnike (moze tam kiedys bylo prawo? :) ) a w USA w zadnej szkole ani do egzaminu na licencje nikt taki nie podchodzil. ale na swojej stronie oczywiscie mowi, ze byl "Partnerem w kancelarii adwokackiej w USA". I co ciekawe, byl Partnerem w kancearii adwokackiej, po ukonczeniu kursow w roznych szkolach... Totalne brednie - w USA aby byc Partnerem w kancelarii musisz sie najpierw dobtrze napracowac jako adwokat aby cie w ogole wzieli pod uwage przy nominowaniu kogokolwiek aby byl Partnerem.

Co wiece ciezko byloby prawnikowi imigracyjnemu (czyli specjalizujacemu sie tylko w tej dziedzinie prawa amerykanskiego) prowadzic biznes w Polsce, bo tam zapotrzebowanie na takie uslugi jest praktycznie zerowe - nie to co w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie o wize emigracyjna (moja zona ma obywatelstwo amerykanskie) Na interwiu konsul dal mi waiver gdyz kiedys mialem kuratora. Na odp. czekalismy 6 miesiecy (moja zona caly ten czas czeka zemna w Polsce)dostalem odmowe.Teraz mam 30 dni na apelacje i niewiem jak przekonac konsula o zniesienie tego waiver i w ogole co mamy robic,moze ktos mial podobna sytuacje? prosze o porade

Zamiast na priv, odpowiem Ci tutaj. Otoz jest to praktycznie niemozliwe aby cokolwiek Ci doradzic NIE WIDZAC Twoich dokumentow i nie znajac szczegolow sprawy! To nie jest sytuacja kiedy ktos sie pyta jaka kawa jest dobra i prosi o porade tylko sytuacja jest bardzo wyjatkowa: juz dostales odmowe kiedy starales sie o waiver, co oznacza, ze musialy byc ku temu powody. Teraz te wlasnie powody trzeba obalic. Aby to zrobic trzeba znac doglebnie sprawe. Nie da sie komus powiedziec napisz to czy tamto, bo to sa formy prawne - trzeba wiedziec co mozna napisac i JAK to napisac. Samo napisanie, ze chce jechac do USA, bo zona jest obywatelka, nie jest niestety wystarczajace. Trzeba znalezc inne, dobre argumenty. Trzeba zrobic to formie konkretnej rzeczowej odpowiedzi, gdzie musisz przekonac dana osobe do uwzglednienia twojej apelacji. Trzeba powolywac sie na poszczegolne punkty/przepisy prawne, podwazac wydana decyzje argumentujac to precedensami (trzeba podac kiedy taki precedens mial miejsce i gdzie).

Tak w skrocie to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...