Skocz do zawartości

Emigracja do kanada (PR)


Mirekj

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za odpowiedz

Ona wlasnie jest na tej liscie. Dlatego sie z nia skontaktowalam wlasciwie bo inaczej nie zawracalabym sobie glowy.

Wypelnic aplikacje moze kazdy w sumie i dolaczyc dokumenty ale licze ze ta osoba z odpoweidnim doswiadczeniem bedzie umiala zrobic to tak ze nie bede musiala ciagle czegos tam dosylac. Poza tym to jesli w miedzy czasie znajde prace to ona pomaga pracodawcy i mnie bez dodatkowych kosztow. No i pare innych uslug oferuje w cenie.

Probowalam sama sobie szukac pracy ale na odleglosc to graniczy z cudem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witaj Mirekj

Mnie podali w liście również 24 m-ce - to chyba ich standardowa odpowiedź

podobno to bardzo zalezy od tego czy aplikacja jest dla nich w 100% kompletna i jasna jeśli potrzebują czegokolwiek to przerywają proces, piszą pismo, czekają i dopiero jak dostaną to to wznawiają rozpatrywanie. To strasznie wszystko wydłuża. Dlatego z tego co wiem to lepiej dłużej aplikację przygotowywać ale być pewnym że wszystko już będą mieli i do niczego się nie przyczepią

a jak było w Twoim przypadku, dostałeś już cos wiecej oprócz tego listu potwierdzającego złożenie?

pozdro

mihu

czesc mihu

jesli mozesz to napisz jaki podali Ci w liscie z amby termin rozpatrywania sprawy, bo np. w moim przypadku - marzec 2004 podali ze ok 24 miesiace

dzieki

tu jest link do średnich czasów załatwiania spraw w różnych ambasadach w ty Warszawy:

http://www.cic.gc.ca/english/department/ti...killed-fed.html

ale z tego co wiem to jesli aplikacja jest dobrze przygotowana to ok 2-3 lata

pozdro

mihu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno tak jest, jak wszsytko jest i sprawa jest jasna to prosze bardzo.

Mnie powiedziala ta babka zeby nawet nie zawracac sobie glowy zdawaniem IELTS.

Czy jest gdzies w internecie lista dokumentow jakie nalezy zebrac?Czy tak na chlopski rozum: potwierdzenia z pracy, dyplomy, kasa i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc zmijka

no nie wiem - IELTS to podstawowy wymog, jesli nie dasz certyfikatu Interview bedzie ... zapytaj jeszcze tej swojej prawniczki i dowiedz sie cos wiecej, ale wg. mnie to na 100% lepiej dolaczyc od razu, zreszta jak nie dasz, a w *check list* jest to uwzglednione, moga ci zwrocic aplikacje, jako nie kompletna -zastanow sie nad tym, moze cie to kosztowac dodatkowe czekanie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i jesli prawniczka ci to doradzala, to lepiej sprawdz czy faktycznie jest na tej rzadowej liscie i czy ma aktualne uprawnienia ... jak juz dasz kase to pozamiatane ...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mihu

nawet nie wiesz jak sie ciesze ze sa ludzie skladajacy w Polsce aplikacje. 1,5 roku temu kiedy ja skladalem wydawalo mi sie ze jestem jedyny z Polski - serio - nikogo nie bylo na necie - to forum sie dopiero teraz rozkrecilo i kilka innych. ja po zlozeniu dostalem list potwierdzajacy, do roku mieli sie odezwac - nie odezwali sie wiec zadzwonilem i na drugi dzien wyslali mi skierowania na badanie itp. - to bylo w kwietniu, wszystko o co prosili juz wyslalem i teraz czekam, a sprawa staje sie bardziej zlozona bo malzonka moja jest w ciazy.

Kiedy zlozyles aplikacje i kiedy dostale AOR (Acknowlegment of Receipt)

pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

No wiec baba stwierdzila zeby sie nie spieszyc bo ja ucze ang i mam mgr filologii ang. Wydaje mi sie jednak, ze jesli ona jako Kanadyjka musiala go zdawac przy swoich egzaminach prawniczych to ja jako obcokrajowiec tym bardziej.

Sprawdzalam ta liste rzadowa i ona tam nadal wisi.

Moze jednak podejde do tego IELTSa jak najszybciej zanim zlozymy ta aplikacje. Wolalbym zeby wszysko bylo niz liczyc na szczescie...

Cheerio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmijka,

to ze jestes po filologii ang. o niczym nie swiadczy. przyjmij za konieczne to co kaza ci dostarczyc (check list), w wielu przypadkach osoby mieszkajace w anglii, a nie bedace anglikami - mowiace przez wiele lat na co dzien po ang musza dostarczac IELTS. i Ty takze musisz to uczynic. a jesli znasz ang., to ja osobiscie nie widze ZADNEGO problemu - idziesz na egzamin i zdajesz - bedziesz przynajmniej wiedziec ile punktow mozesz sobie doliczyc za jezyk. a jesli Pani mowila ze nie trzeba IELTSa to cos nie tak sa te jej rady - niewazne czy jest kanadyjka czy australijka w tym przypadku.

powiem wiecej - jesli jestes po studiach, to powinnas bez problmu sama wypelnic aplikacje i dostarczyc wszystko co trzeba, wystarczy robic to co napisane w instrukcjach - ja wlasnie tak robilem, chociaz nie jestem po filologii ang. nie namawiam Cie za wszelka cene, ale zastanow sie ...

pozdrawiam - Mirek

ps. jeszcze jedno, masz tutaj link na forum anglojezyczne - mozesz poczytac niektore posty - to jest scisle zwiazane ze skilled worker w wiekszosci - tutaj 90% ludzi wypelnia wlasnorecznie aplikacje

http://britishexpats.com/forum/forumdisplay.php?f=33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MirekJ

No to niezły z Ciebie PIONIER w tej kwestii!!!

Ja tym tematem też interesuję się już od około roku ale aplikację udało mi się złożyć dopiero w czerwcu - dość długo ją przygotowywałem, ale pocieszające jest to, że jak ją składałem w ambie to pani w okienku popatrzyła, pokiwała i powiedziała że wszystko dobrze przygotowane - mam więc nadzieję że to pójdzie im sprawnie. U mnie co prawda sytuacja nie "komplikuje" się tak jak u Ciebie (przynajmniej narazie) ale też już czekam na ten wyjazd - teraz to tak jakby w zawieszeniu:-)

nie wiem czy przeglądałeś kanadyjskie forum imigracyjne: misc.immigration.canada - to jest dopiero skarbnica wiedzy na ten temat Własciwie wszystkiego tam się można dowiedzieć

Pozdrawiam i również cieszę się, że nie jestem sam

mihu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku, czy ten Mirek ze strony yogi799.com to Ty?

jeżeli chodzi o egzamin IELTS - jakie są z niego wyniki - konkretne noty czy moze wyniki podawane są procentowo?

w przypadku wszelkich dokumentów - czy każda kopia dokumentu musi być poświadczona notarialnie, a następnie tłumaczona przez tłumacza przysięgłego i znów tłumaczenie ma być poswiadczone notarialnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...