Skocz do zawartości

Emigracja do kanada (PR)


Mirekj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

hey!

Zastanawiam się nad emigracją z Polski - może być do Kanady - może być z programu skilled worker (średnio oceniając mój angielski mam jakieś 68 ... z małżonką) tylko przerażające są podawane przez Was czasy oczekiwania... 24 miesiące??!! Wpłaca się 4 tys zł i czeka....? Kasa zamrożona (te 16 tys dolarów)? A może się coś zmieniło? Zaakceptowałbym 6 miesięczny okres oczekiwania... (akurat wakacje to bym sobie urlop wykorzystał ;-) i czas by poleciał...) Generalnie - czy jest jakiś znany sposób aby skrócic czas oczekiwania podany na stronie CIC (Warszawa 3-4 lata!!!) Wiedeń wygląda nieżle (6-12 miesięcy ;-)) Pracuję i niestety nie mam możliwości wyjechać do Kanady aby przeprowadzić tam rozpoznanie w zakresie pozyskania pracodawcy etc....

Zapytam może jeszcze w ten sposób - co Was tam ciągnie? Dlaczego nie Irlandia/Szkocja/Hiszpania.... Nie chodzi mi o dystans - teraz i tak świat to jedna mała wioska...

Pozdrawiam

A

ps jak by ktoś miał jakieś info/wiadomości/ciekawe spostrzeżenia/propozycje a nie chciał ich zamieszczać tutaj to mój e-mail -> vecna(at)wp.pl (podaje tak bo są automatyczne programy skanujące fora w poszukiwaniu adresów e-mail do spamu...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey....

Skąd takie kwoty? Płacisz 550 CAD i to fakt..ale skąd jakieś 16 tys? 4 tys to niby za co?

A przyspieszenie...chyba tylko jesli masz od razu employera...Ale i to nie wiem na pewno....

Średnio myślę, że okres oczekiwania teraz to 2,5 roku...gorzej w Londynie...A raczej z Wiedniem bym nie próbował..Prześlą do Wawy i tak, chyba że rezydujesz w Austrii....A co ciągnie...To już każdy musi zgodnie ze swoim sumieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:-)

Czemu? bo tam jest duzo miejsca:-) Europa jest dla mnie ciasna i przytlaczajaca. Po tamtej stronie oceanu to jest dopiero to:-)

Wszystko jest ogromne i to daje poczucie jakiego sie nie zapomina:-)

Jedz gdzie masz ochote, jesli nie jestes pewien to wybierz sie na urlop raz tu raz tam i zobacz gdzie ci sie podoba, zeby uniknac pozniejszego rozczarowania.

pozdr.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

Kwoty wzięte ze strony CIC : 2 osoby dorosłe - 2x550 CAD + syn 150 CAD = 1250 CAD x 2.8 = ok 4 tys za aplikacje. Ponadto w spisie "potrzebnych do aplikacji dokumentów" widnieje wpis o wykazaniu się posiadaniem środków na utrzymanie swoje i swojej rodziny przez okres 6 miesięcy w Kanadzie ( 3osobowa rodzina = 16 tys CAD (c.a. 40 tys zł)) ...

Przerażają mnie te kwoty (szczególnie ta druga...)

biednemu to tylko kłody pod nogi ... i wiatr w oczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..z tymi fees to faktycznie masz rację.......

Ja aplikuję sam to i inaczej to wyszło....

A z tymi dużymi kosztami...poszukaj...może jakieś wyceny domu/mieszkania/samochodu by wchodziły w grę? ja tego nie sprawdzałem...

Ale coś tam było o unencumbered funds.... :roll: Musisz poczytać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh PNP?

Co gorsza w moim zawodzie może NIE BYĆ pracy w Kanadzie ... pomimo że NAPEWNO istnieje firma która jest w 100 % zgodna co do profilu działalności z moją obecną pracą ...

Przy posiadaniu zatrudnienia "in advance" nie trzeba przedstawiać zabezpieczenia (16 tys CAD) ...

Z miłym chęciem bym się tam wyprowadził ponieważ wierzę że jest to kraj pozwalający na samorealizację a jednocześnie nie tak ... ee ... szurnięty jak US ;-) a właśnie te przestrzenie oraz fakt że pół kontynentu można przejechać bez wyjeżdżania poza kraj ;-). Heh ... marzenia.

jak tak przeglądam różne fora to żałuję że nie jestem francuskojęzyczny - Quebec ma preferencyjne warunki przyjęć imigrantów...[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh powinienem spać a nie sobie tu odpowiadać ;-)

Widzę że ofert PNP jest "od groma" ;-) zwykły elektryk "journeyman" zaczyna od 24dolarów za h ... 44h/week -> szkoda że ja nie mam uprawnień tylko studia skończone :-(

to tak tylko mała dygresja na boku ....

hmm jak mam zareagować na ofertę typu PNP znalezioną na stronie np Alberty? Przeprowadzam korespondencję z potencjalnym pracodawcą? Czy udeżam do CIC?

Kurcze człowiek ma stałą pracę to nie wie jak sie poruszac po rynku pracy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...