Skocz do zawartości

Nareszcie mamy termin interview- i pytania


KB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Przypadki kiedy osoby mialy osobne pytania na interview to m.in. (tutaj podam konkretne przypadki):  

- dziewczyna Czeszka 23 lata; on Amerykanin 48 lat; oboje nigdy nie zonaci; on mial dziecko 8 letnie, ktore mieszkalo z matka; on mial wlasny business (nie placil podatkow uznajac, ze ma za niski dochod aby placic podatki); byl dodatkowy sponsor; wygladem w ogole do siebie nie pasowali; malzenstwo bylo tak naprawde 'dla papierow'  

- ona 27 lat Polka; on 35 lat Amerykanin; ona nigdy wczesniej nie byla mezatka, on po 4 rozwodach; nie mial stalego miejsca pracy  

- ona 42 lata Amerykanka (urodzona w Brazylii); on 45 lat Polak; oboje po rozwodach; ona 3 dzieci; on 1 dziecko; ona pracowala jako nauczycielka on jako malarz  

- ona 18 lat Polka (byla tu odkad skonczyla 14 lat); on 22 lata urodzony w Izraelu z obywatelstwem Amerykanskim; oboje uczyli sie; on wczesniej karany; (slub 'dla papierow')  

- ona ponad 50 lat Polka; on ponad 70 lat Amerykanin; ona sie nim opiekowala wiec chcial sie odwdzieczyc;  

- ona z Ukrainy 19 lat; przyjechala jako au pair; uciekla od rodziny gdzie miala pracowac, w ciagu miesiaca wyszla za maz (dla 'papierow'); on 21 lat Amerykanin bez stalego zatrudnienia, z wygladu.. bez komentarza: kolczyki i tatuaze gdzie tylko mozna bylo, pol glowy ogolone; zielone okulary; na interview przyszedl w podkoszulku pomaranczowym bez rekawow, w jeansach 3/4 dlugosci  

- ona Polka 25 lat od 4 lat nielegalnie w USA; on 27 lat Polak z pochodzenia, mial obywatelstwo Amerykanskie; oprocz konta nie mieli nic wspolnego;

Karina! Wow, nie wiem co powiedziec. :!: Szczerze sie przyznam, ze mnie pocieszylas. Ja strasze caly czas meza, ze nas beda na interview trzepali. Ale jak czytam te przypadki co opisalas, to az mi sie lzej na sercu zrobilo, bo my jestesmy nadzwyczaj normalnym malzenstwem. Dzieki wielkie!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz tego powinnas miec w paszporcie wbita osobna piecztake, ze bylas pouczona o conditional residence.

Karino,

O co chodzi z ta pieczatka, i gdzie sie ja otrzymuje?

A tak poza tym to zmienili mi dzisiaj case status online na: "On May 1, 2006, a welcome notice was mailed for this case." Tak wiec miejmy nadzieje wkrotce cos nadejdzie poczta. 6 tygodni po rozmowie w Garden City, prawie 10 miesiecy od zlozenia papierow.

Pozdrowienia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote]

Dokladnie tak. Oprocz tego powinnas miec w paszporcie wbita osobna piecztake, ze bylas pouczona o conditional residence.

przejrzalam swoj paszport kartka po kartce niczego nie ominelam -przysiegam :lol: nie mam zadnej pieczatki o pouczeniu

gdzie mam sie udac

Moze wystarczy poczenie zawarte w notice

....by law resident status is conditional, and you must apply to remove those conditionals before your card expire. When the time comes and you need filing i dalej bla bla bla....

czy ta adnotacja wystarcza?

czy msze obowiazkowo starac sie o ta pieczatke jesli tak to gdzie ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote]

Dokladnie tak. Oprocz tego powinnas miec w paszporcie wbita osobna piecztake' date=' ze bylas pouczona o conditional residence.[/quote']

przejrzalam swoj paszport kartka po kartce niczego nie ominelam -przysiegam :) nie mam zadnej pieczatki o pouczeniu

gdzie mam sie udac

Moze wystarczy poczenie zawarte w notice

....by law resident status is conditional, and you must apply to remove those conditionals before your card expire. When the time comes and you need filing i dalej bla bla bla....

czy ta adnotacja wystarcza?

czy msze obowiazkowo starac sie o ta pieczatke jesli tak to gdzie ?

pozdrawiam

Wystarczy, ze masz pouczenie w notice, ale wiekszosc oficerow wbija to w paszport (niektorzy, niestety, nie zadaja sobie jak widac takiego trudu). To nie jest sprawa zycia i smierci, ze jak nie masz takiej pieczatki to cos jest zle. To powinna byc dla Ciebie informacja abys wiedziala co masz robic w przyszlosci (tzn. ze masz odnowic GC).

Znam osoby, ktore w ogole takiego pouczenia nie mialy i zyly w swietym przekonaniu, ze niby po co maja odnawiac cokolwiek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz tego powinnas miec w paszporcie wbita osobna piecztake, ze bylas pouczona o conditional residence.

Karino,

O co chodzi z ta pieczatka, i gdzie sie ja otrzymuje?

A tak poza tym to zmienili mi dzisiaj case status online na: "On May 1, 2006, a welcome notice was mailed for this case." Tak wiec miejmy nadzieje wkrotce cos nadejdzie poczta. 6 tygodni po rozmowie w Garden City, prawie 10 miesiecy od zlozenia papierow.

Pozdrowienia

Krysia

Taka pieczatke wbija wiekszosc oficerow podczas interview. Tobie mogli nie wbic jesli np. nie podjeli jeszcze decyzji w Twojej sprawie (no bo jakby to wygladalo, ze niby maja podjac decyzje czy dac Ci Green Card, alke juz do paszportu wbijaja Ci pieczatke, ze masz te GC tylko na dwa lata - wtedy by juz to oznaczalo, ze przyznali Ci GC).

Po "Welcome notice" wszystko pojdzie bardzo szybko. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My interview przeszlismy pozytywnie, ale nie zostala podjeta decyzja bo w garden City nie robia sami FBI check tylko wysylaja potem dokumenty na Manhattan, dlatego te 6 tygodni czekania.

W paszporcie mamy tylko wpis ze bylismy, date i podpis urzednika.

Pouczenie dostalismy ustnie oraz jako post-it :lol: z data kiedy mamy sie starac o lifting conditions.

Dzieki!

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mielismy interview w Hartford o 8 rano. Poszlo bardzo szybko, moze spedzilismy tam 5-10 minut na rozmowie z oficerem imigracyjnym. Zapytal tylko gdzie sie poznalismy i poprosil o rachunki, ktore zatrzymal. Potem wbil mi pieczatke do paszportu I-551 i tam jest data dzisiejsza a dalej pisze:

"Processed for I-551 temporary evidence of lawful admition for permanent residence valid until 5/11/06 employment autorized.

Admitted C2-6 until 5/11/06 "

Czy oficer dobrze wpisal date? Czy ktos kto mial juz interview moze mi odpowiedziec jaka data powinna byc, czy nie ma tu pomylki? Chodzi mi o rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...