Skocz do zawartości

W dniu dzisiejszym prezydent USA ma wygłosić orędzie


maciopa

Rekomendowane odpowiedzi

No no jestem pod wrazeniem... bardzo sprytne zagranie... nie mogli by zniesc dla Polski wiz od tak sobie pomijajac prawo... wiec... stworzyli nowe i to bardzo ciekawy zapis... ktory zdecydowanie Polakom daje szanse na zniesienie wiz... no no... nie spodziewalem sie takiego zagrania... pczywiscie jeszcze wszystko moze sie zmienic Izba Reprezentantow w porozumieniu z senatem moze zmienic ustawe ale szczerze mowiac jestem w szoku bo zadko sie zdaza ze jakas ustawa zostaje radykalnie zmieniona wiec z tego zapisu wynika ze szanse na ruch bezwizowy sa naprawde wieksze niz kiedykolwiek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Poprawka daje możliwość przyjazdu bez wiz do USA obywatelom krajów, które są sojusznikami Stanów Zjednoczonych w wojnie z terroryzmem.

Warunkiem jest członkostwo w Unii Europejskiej oraz uczestnictwo bądź wsparcie operacji w Iraku w sile nie mniejszej niż batalion, czyli od trzystu do tysiąca żołnierzy.

Kraj musi być też uznany przez szefa amerykańskiego departamentu bezpieczeństwa w konsultacji z departamentem stanu za taki, który po włączeniu do programu bezwizowego nie spowoduje osłabienia bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.

i jak dzisi w radio uslyszalem tylko Polska spelnie te warunki na dzien dzisiejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek to all :););)

Dziś mogę potwierdzić że czwartki są dla mnie szczęśliwymi dniami .

Dopiero ok 10 usłyszlem Dobrą Nowinę. Ucieszylem się ogromnie bo choc sam nie zamierzam ot tak od razu tam jechać to mój syn wreszcie spełni swe marzenie. Trzy lat temu dostał odmowę i od tej pory dostaje szczękościsku na samą myśl o wizycie na Pieknej.

No i chyba nie bedzie musial. Ja jako Polak odczuwam ulgę gdyż myslę tak samo jak wielu na tym Forum - mimo tego że kolejni prezydenci naszego Kraju deklarowali sojusz i przyjażń z USA a nasi zolnierze oddali swe życie na wojnie w Iraku -Oni w zamian nie zrobili prawie nic. Niesmak

towarzyszył mi prawie każdego dnia kiedy przejeżdzam przez ulicę nazwaną imieniem Oficera ze Szczecina poległego w Iraku. No a dziś ulzyło mi. Serio.

pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To owszem dobra nowina, mozna powiedzieć, ale coś za coś. Skoro jest wymóg min. 300 żołnierzy w Iraku, znaczy, że będziemy musieli tam jeszcze pozostać (a mieliśmy sie wycofywać). Amerykanie nie są głupi i dobrze wiedzą co robią.

Poza tym osobiście - jeśli program wejdzie na 2 lata - nie liczyłbym na przedłużenie na kolejne dwa. Będziemy mogli w celach turystycznych przebywać w USA max. 60 dni (a nie 90), a że większość Polaków leci do USA pracować nielegalnie, taki czas jest niewystarczający, aby czegokolwiek się dorobić (co najwyżej, żeby zwróciła się podróż). Obawiam się więc, że odsetek nielegalnych Polaków dramatycznie wzrośnie, a co za tym idzie kolejki pod ambasadą i konsulatem niestety powrócą...

BTW: za kilka tygodni ma byc decyzja Izby Reprezentantów. Czy ktoś orientuje się, ile miałoby trwać wprowadzenie nowych przepisów w życie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja sie rowniez ciesze z wami .Wkoncu moze USA zacznie traktowac polakow jak sie nalezy  ;)

Samo zniesieni potrzeby wiz to jeszcze nie jest aż tak wiele jak nam się wydaje, niestety. Obawiam się że może być więcej "zawrotów" z granicy :) Najbardziej jednak obawiam się że Polacy po prostu będą wykorzystywać nową sytuację i po tych 2 latach próbnych wszystko wróci do stanu dzisiejszego :)

Obym nie miała racji. Znam parę osób które bardzo ucieszyła ta wiadomość, są to osoby które chcą jechać do USA pozwiedzać i dostały odmowę wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się ciesze.

Zamiast kolejnego wyjazdu do Egiptu czy Turcji polecimy na wakacje do Kaliforni. Myślałem o kilku dniach w NY, potem lot do Chicago ( następne kilka dni ) a potem wypożyczenie samochodu i już prościutko Route 66 do LA. W Kaliforni 1 - 2 tyg i powrót do Polszy.

Właśnie dlatego ciesze sie z możliwości zniesienia wiz do USA. W życiu bym tam nie pracował - pracy jest wbród w Polsce - tylko trzeba chcieć !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

visa waiver program

Przeciez wize dostaje sie na lotnisku. Immigration cofnie do kraju osoby ktore beda podejrzane ze ich przyjazd nie jest w celach turystycznych.

Czy "ruch bezwizowy" mialby objac wstrzymanie wydawania promes typu B a na lotniskach byloby tak jak obecnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...