Skocz do zawartości

Żarcie w Stanach


LEG1ON

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mam juz sie najadac za cale wakacje teraz poki jestem w chacie, czy w ogole moge dostac takie cos jak twarożek/maślanka/schabowy w Stanach ??

heh, przypomina mi sie scena z "Kochaj albo Rzuc", jak Pawlak z Kargulem otworzyli walizke, tam chleb, wodka, mieso... a Amerykanin, "o my Good... a po co to?" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W Shop Rite lubie chleb wieloziarnisty i ciemne bulki. Niezly jest tez ten na zakwasie i te z roznymi dodatkami jak majeranek i wloskie. A jesli jedziesz do innego kraju i chcialbys miec takie jedzenie jak w Polsce, to rzeczywiscie masz problem. Wiadomo, ze polski chlebek najlepszy, ale jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma.

dokładnie i można polubić nawet za bardzo!!

ja do dziś tęsknię za amerykańskimi słodyczami - sernik z wisienkami, ciasto czekoladowe, dyniowe, lody z cookies'n'cream, mrożona herbata jaśminowa, cynamonowe płatki sniadaniowe eh mniam, mniam, mniam..

a do tego wielki wybór tanich cytrusów & owoców morza i rewelacyjne jedzonko w tanich chińskich knajpkach - zwłaszcza różne wersje kurczaków - nie to, co w polskich czerwono-żółtych budkach :wink:

no i te promocje na wielgachne kanapki w Subway'u :) aż się głodna zrobiłam ;)

do wszystkiego doszłam w kilka tygodni metodą prób i błędów, wbrew panującym opiniom obyło się bez sensacji żołądkowych

i dodam jeszcze, że na takim menu tyłam przeciętnie 1kg na miesiąc :) ale akurat w moim przypadku wyszło mi to na dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko tydzień i pyszne jedzonko

ja nie tęskniłem za naszym jedzeniem jakoś większość rzeczy smakowała

pyszne lody i kanapki w WAWA dobre dania na gotowo i chees steak oraz inne wspaniałości

i o niebo lepsza pizza niz w Polsce

jak ktoś bedzie negatywnie nastawiony to i tak nic nie bedzie mu smakować, niektóre potrawy rzeczywiście są do niczego ale jak ktoś głodny to zje wszystko :)

najpyszniejszy napój: coca cola light no fat no sugar caffeine free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpyszniejszy napój: coca cola light no fat no sugar caffeine free

To co to za cola? :) Kranowa tylko zostaje...

Z tego co sie dowiadywalem, to jedzenie w Stanach jest o wiele gorsze niz w Kanadzie, a w Kanadzie jest zdecydowanie gorsze niz w Polsce. To, ze cos smakuje bardziej... No coz... nie jest tajemnica, ze dodaje sie rozne srodki. Nawet napis 'No MSG' nie jest zadnym gwarantem. A co sie dodaje do wedlin..? Ponoc saletre. Nie wiem czy to prawda, ale jak sie skusze na wedliny z polskich sklepow, to brzuch mi pecznieje, a w Polsce nie. Polska kuchnia nie nalezy do zdrowych i tez slyszalem, ze zaczynaja stosowac zachodnie chwyty, ale chyba nadal jest to kuchnia zdrowsza... I nie chodzi mi tylko o przepisy, ale tez o pochodzenie produktow.

W przeprowadzonych niedawno badaniach dzieci u nas, stwierdzono wysokie zatrucie roznymi srodkami chemicznymi. Nie wszystkie weszly do ciala przez usta, ale jednak dosyc spora ilosc konserwantow, sztucznych kolorow i smakow jest nam regularnie wkladana. Gdy w mode weszla dieta Atkins'a postanowilem sie nia zainteresowac i wedle informacji na stornie diety, zaczelem sprawdzac liste skladnikow na kupowanych produktach. Z ciekawosci wzialem do reki paczke surowego boczku i czytam, ze jednym ze skladnikow jest cukier. Wedle obliczen jakiejs innej strony (nie pamietam, ktorej) przecietny czlowiek zjada dziennie 24 lyzeczki cukru nie zdajac sobie z tego sprawy. I nie jest tu wazne ile tych lyzeczek faktycznie jest, tylko, ze faszeruja nas roznymi rzeczami i to dlatego smakuje tak bardzo chinski bufet czy pizza.

Chlebus razowy jest zdrowy prawda? A czy wiecie, ze kolor tego chlebusia otrzymuje sie dopiero po wlaniu barwnika? Przecietnego zjadacza takiego chleba malo obchodzi co je. Nawet jesli obchodzi, jestesmy ludzmi, mamy mase rzeczy na glowie i nie sposob wszystko analizowac. Ale z drugiej strony warto tez czasem pomyslec nad powodem, dla ktorego kanadyjski kurczak nie ma wjazdu na rynki europejskie. Nie wiem, jak z amerykanskim. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie nas nastraszyłeś :)

teraz to nawet suchy chleb i woda wydaja sie się groźną dietą

ale nie przesadzajmy na cos trzeba umrzeć (i żeby nie było nie mam nałogów) a patrzenie na skład wszystkich produktów naszego posiłku moze skutecznie obrzydzić i zniechęcic

takze nie ma co się przejmować no i oczywiście w miare rozsadnie zajadać sie pysznosciami czy to z usa czy z pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja najbardziej tesknie za Doritos! tak dobrych chrupek nie jadlam w zyciu! a najlepsze sa te z guacamole! mniam mniam! mialam nawet taki okres, ze kupowalam big pack i jak sie budzilam rano to na sniadanie mialam:) ale [beeep] nie urosla :)

W San Francisco czesto jadlam w wietnamskiej knajpie- lepszego jedzonka nie jadlam. w PL u chinczyka nie wazne czy kupujesz kuraka czy kaczke czy rybe smakuje tak samo! a do tego seafood gdzie u nas drogi na maxa a tam taniocha:)

Z reszta jest burito, fajita, sushi- da rade wyzyc.

az zglodnialam!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tęsknię za amerykańskimi lodami HAAGEN-DAZS!

Są produkowane wyłącznie z naturalnych składników.

Lody w Polsce to paskudztwo!

Ci, którzy narzekają na amerykańskie jedzenie, niech przestaną kupować to co najtańsze. Niech pójdą sobie do restauracji na steka lub żeberka. Niech zjedzą tam choćby pizzę.

A Ci, którym przeszkadzają ulepszacze w produktach żywnościowych, niech kupują jedzenie ORGANICZNE, którego w Polsce w ogóle nie ma. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tęsknię tylko za ciastem czekoladowym

A tak naprawde to wydaje mi się ze to kwestia przyzwyczajenia co sie lubi a co nie. Ja przez 5 miesięcy nie przekonałam się do ich jedzenia ale moze dlatego ze w Polsce też nie odwiedzam MCDonalda i reszty oraz nie pijam zadnych napojów gazowanych. Ale jak ktoś lubi czemu nie jednak jestem wierna mielonym mojej Mamci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...