Skocz do zawartości

Żarcie w Stanach


LEG1ON

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jackie nie wydaje mi sie, zeby bylo kilka razy drozej w porownaniu z tradycyjnymi sieciami.

Najtansze jajka kosztuja niecalego $1.00 10 szt, w whole foods kupuje najtansze jajka, ktore maja nieporownywalny smak - place za nie $2.39.

Mleko tez jest jakos 2 razy drozsze. Natomiast warzywa, owoce, to roznie. Banany organiczne $0.99, gdzie normalne kosztuja $0.69. Jest swietna kawa organiczna - rozne gatunki - mozna samemu ja zmielic, czyli gwarancja swiezosci. Nie wychodzi drogo za te przyjemnosc.

Natomiast sery-jest tam cala masa serow przeroznych. Np spory kawalej holenderskiej goudy kosztuje 5$. Ser plesniowy $7. Wydaje mi sie, ze nie mozna tej klasy produktow porownywac z np serkami plasterkowanymi, ktore maja w sobie moze 50% sera, a reszta to sztuczne dodatki.

Ostatnio kupilam ketchup organiczny -sluchajcie rewelacja! Kosztowal 2.39$, smak jak keczup robiony przez moja babcie.

Podaje wam te ceny z rachunku, bo dzis akurat bylam w whole foods.

Co jeszcze.... Soki sa drozsze, ale nie tak duzo. Np sok tropicana not from concentrate pomarancza kosztuje w normalnym supermarkecie 2.98, natomiast tej samej pojemnosci sok organic pomar. 3.69 w whole foods.

Ale musze wam napisac o chlebie. Kurna, jaki oni maja dobry chleb!! W Polsce trudno taki kupic. Chleb standardowo kosztuje 3.49$. Niewazne, czy duzy, czy maly. Sa rozne rodzaje, mozna zazyczyc sobie pokrojenia w plasterki. Sa zawsze swieze i poprostu pyszne!! Widzialam tez jakies chleby biale za 2.49.

Sorki, ze sie tak rozpisalam.

Jeszcze dodam, ze standardowo wydawalismy na zakupy spozywcze jakies 100$ w zwykklym sklepie. Teraz wydajemy 150. Mowie sie trudno, hehe. Cos za cos, ale wg mnie oplaca sie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie jajka i jakie mleko :) Np. w sieci Jewel za najtańsze mleko zapłacisz 2$ za galon, ja płacę prawie 4$ za pół galona (Stonyfield Farm). Nie wiem ile kosztują najtańsze jajka bo zostałam od razu przed nimi ostrzeżona :) w każdym razie ja płacę za ekologiczne 5$ (4.99 dla ścisłości). Co do serów - mam przed sobą "goudę" zrobioną w... Wisconsin (całkiem smaczną) która kosztowała 3.11$ za 0.45 funta. Winogrona w supermarkecie są za niecałe 2$ za funt, ostatnio zapłaciłam 3.50$ za "organiczne" (BTW - polskie słowo "organiczny" oznacza coś innego niż angielskie "organic". Długo tkwiłam w nieświadomości, dopiero mnie pewien purysta językowy nie ochrzanił :) Czy ma rację, właśnie sprawdzam, ale na razie zanosi się na to że purysta miał niestety rację). Chleb kupuję w Polskim sklepie, na zakwasie robiony, dobry :) Kosztuje niecałe 3$.

Trzeba też pamiętać że sklepach typu Whole Foods promocje i zniżki są o wiele rzadsze niż w zwykłych sklepach, gdzie można np. kupić dwa produkty za cenę jednego.

Co do tego czy się opłaca - na pewno nie wszystko. Chipsy, choćby smażone na ekologicznym oleju i posypane ekologiczna solą, są takim samym syfem jak te w podlejszych sklepach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie, to napisz koniecznie co organic dokladnie znaczy.

A tego to ja nie wiem bo to nie ja wymyśliłam :) Sama używałam określenia "organiczne" w stosunku do jedzenia i wydawało mi się to logiczne.

W odniesieniu do chemii "organic" znaczy dokładnie to samo co po polsku"organiczny", rzecz tyczy jedzenia, które wg. znajomego po polsku powinno poprawnie się nazywać "z upraw ekologicznych" lub w skrócie "ekologiczne".

Jest tu jakiś zawodowy tłumacz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodzi o to ze organic food to jedzenie nie tak plastikowe jak większość w Stanach :) jak ktoś powyżej napisał ekologiczne. A tak na przykładzie to zwykłe frytki są zrobione podobno w 30% z ziemniaków a organiczne powinny w 100%. W tym przypadku to pewnie prawda bo najlepsze frytki jakie jadłem, były kupione w "organic'u".

Ceny w "organic'ach" są faktycznie wysokie, za "naturalny" chleb chcieli 'tylko"5$, a normalny czyli plastikowy, w innym sklepie kosztował ok 2$ i był nie do zjedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...