Skocz do zawartości

Żarcie w Stanach


LEG1ON

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 115
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

No sorry, jak tu wymagac, zeby jedzenie z Shop Rite bylo dobre...

Sprobujcie sieci WHOLE FOODS z zywnoscia organiczna.

Jest tam lepsze jedzenie, jak w Polsce, gwarantuje. Wejdzcie na strone www, bo nie mam teraz czasu pisac o szczegolach, w kazdym razie jest wszystko pyszny chleb, jajka organiczne, mleko.

w produktach nie ma sztucznych skladnikow, ani nie uzywa sie pestycydow przy uprawach roslin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ambiwalentny stosunek do tamtejszej żywności bo z jeden strony wszystko smażą, grillują - a więc i ocieka to tłuszczem; natomiast z drugiej strony schudłem 6 kilo przez 3 miesiące żywiąc się właśnie taką żywnością :) jak ktoś ma tolerancyjny układ pokarmowy to i tam da się znaleźć coś dobrego ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdroższe są: mięso, jajka i mleko (nawet do 3-4 razy droższe niż w supermarkecie). Jajka szczerze polecam - są naprawdę smaczne. Warzywa i owoce - zależy, niektóre nie kosztują wiele więcej niż w supermarkecie, niektóre cenowo zwalają z nóg :) Sok pomarańczowy jest 2 razy droższy, jabłkowy podobnie.

Prócz Whole Foods polecam też sklep Wild Oats. Jeżeli kupuje sie z głową i nie wybiera najdroższych rzeczy, nie wrzuca do koszyka półproduktów lub produktów gotowych, to zapłaci się jakieś półtora raza więcej niż w zwykłym sklepie. Ja, gdy sobie poszaleję :) płacę ok. 2 do 2 1/2 razy więcej niż w supermarkecie, przy czym nie kupuje gotowego jedzenia bo siedzę w domu i mogę wszystko gotować od podstaw, czyli są to: mąka, mleko, jajka, owoce, warzywa, makaron (nie chce mi się samej robić :) ), oliwa, kawa, sery, przyprawy, ryby i mięso. Oraz środki czystości.

Kto ma dostęp do jedzenia produkowanego przez Amiszów może sporo zaoszczędzić, kurczak kosztuje trochę więcej niż ten z supermarketu (tych nie da sie w ogóle jeść) a jest przepyszny. Mają też wspaniałe masło. Inna alternatywa to kupowanie na tzw. Farmers Market, produkty są świeże, a np. biały ser jest zawinięty w papier i nie czuć go plastikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdroższe są: mięso, jajka i mleko (nawet do 3-4 razy droższe niż w supermarkecie). Jajka szczerze polecam - są naprawdę smaczne. Warzywa i owoce - zależy, niektóre nie kosztują wiele więcej niż w supermarkecie, niektóre cenowo zwalają z nóg :) Sok pomarańczowy jest 2 razy droższy, jabłkowy podobnie. (...)

Dziekuje Jackie :) , czy to wystarczy panie sly6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...