Skocz do zawartości

emigracja syna - do Kariny


vaanilla

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę pomócie mi to wszystko poukładać w mojej głowie

Ty jedna i jedyna na tym forum masz ogromny zasób wiedzy jak też i wiadomości

Na GC czekałam niespełna rok(mąż obywatel amerykański), skłądając dokumenty na GC dla mnie mąż złożył dokumenty na sponsorstwo mego syna (17 lat)

Opłaciliśmy już memu synowi wizę

moje pytania:

1. jak ma odbywać się wyjazd syna z Polski

2. czy do ambasady w Polsce muszą stawić się rodzice dziecka ( jestem w stanach, ojciec dziecka jest BÓG wie gdzie)

3. czy badania lekarskie bhędzie zmuszony przeprowadzić w Polsce czy w stanch

4. jak długo czeka się w takich sytuacjach na wizytę w ambasadzie w Polsce

Karino proszę jeśli masz jakieś informacje - podpowiedz - może posiadasz inne wiadomości a ja nie zamieściłam pytania

z góry serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj maz skladal petycje I130 na mnie i na syna. po zlozeniu petycji powinno przyjsc zaproszenie na rozmowe do ambasady na ktore trzeba przyjsc z badaniami i wszystkimi dokumentami. Twoj syn musi robic badania bo ma skonczone 14 lub 15 lat, juz nie pamietam jaka jest granica. Po rozmowie konsul decyduje czy przyzna wize czy nie i jezeli przyzna to jest pol roku na opuszczenie kraju.Ojciec mojego dziecka tez jest nie wiadomo gdzie ale o niego nikt nie pytal. To tyle z moich doswiadczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vaanilla badania sie robi w wyznaczonej przychodni przez Ambasade,adresy masz na stronie:

Każda osoba ubiegająca się o wizę imigracyjną lub narzeczeńską, niezależnie od wieku, powinna przejść badania lekarskie u lekarza wskazanego przez Ambasadę. Badania są odpłatne.

Wymaganych badań nie może przeprowadzić dowolnie wybrany lekarz.

http://poland.usembassy.gov/poland-pl/medi...dical_exam.html

na tej stronie znajdziesz adresy gdzie mozna robic badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pomócie mi to wszystko poukładać w mojej głowie

Ty jedna i jedyna na tym forum masz ogromny zasób wiedzy jak też i wiadomości

Na GC czekałam niespełna rok(mąż obywatel amerykański)' date=' skłądając dokumenty na GC dla mnie mąż złożył dokumenty na sponsorstwo mego syna (17 lat)

Opłaciliśmy już memu synowi wizę

moje pytania:

1. jak ma odbywać się wyjazd syna z Polski

TZN? DOSTANIE WIZE IMIGRACYJNA, WSIADA W SAMOLOT, LECI.

2. czy do ambasady w Polsce muszą stawić się rodzice dziecka ( jestem w stanach, ojciec dziecka jest BÓG wie gdzie)

NIE MUSZA. MOZE ISC SAM. WYMAGANE PRZEZ KONSULAT DOKUMENTY MUSI MIEC ZE SOBA (M.IN. I-864 NA [u']NOWYM [/u]FORMULARZU, KTORY DOPIERO WCHODZI W ZYCIE)

3. czy badania lekarskie bhędzie zmuszony przeprowadzić w Polsce czy w stanch

W POLSCE. IM SZYBCIEJ TO ZROBI TYM LEPIEJ. PAMIETAJ O NIEKARALNOSCI!

4. jak długo czeka się w takich sytuacjach na wizytę w ambasadzie w Polsce

NIE WIEM NA JAKIM ETAPIE JESTESCIE. TZN. JAK DALEKO JEST WASZA SPRAWA W NVC. ALE ZAKLADAM, ZE WYSLALAS TE BODAJZE $380. OD TEGO MOMENTU JAKIES 3-4 MIESIACE JAK DOBRZE POJDZIE (BARDZIEJ SKLANIALABYM SIE KU 3 MIESIACOM, ALE ZALEZY OD DOKUMENTOW CZY BEDA OD RAZU ZAAKCEPTOWANE PRZEZ NVC, CZY BEDA MIELI DO CZEGOS WATPLIWOSCI, KIEDY AMBASADA DOSTANIE DOKUMENTY Z NVC, JAKA BEDZIE KOLEJKA W AMBASADZIE TZN. CZY DUZO OSOB BEDZIE SIE UBIEGALO O APPOINTMENTY W DANYM MIESIACU (JESLI JEST ZBYT WIELE OSOB WTEDY CZESC OSOB 'IDZIE' NA NASTEPNY MIESIAC) ITD.)

Karino proszę jeśli masz jakieś informacje - podpowiedz - może posiadasz inne wiadomości a ja nie zamieściłam pytania

WSZYSTKO ZALEZY JAK SZYBKO NVC ZAJMIE SIE WASZA SPRAWA. MOZE UDA WAM SIE MIEC GO TU NA BOZE NARODZENIE. PAMIETAJCIE ABY WYSYLAC WSZYSTKIE DOKUMENTY JAKIE SA WYMAGANE.

JESLI MACIE KOGOS KTO WAM POMAGA TO PAMIETAJCIE ABY 'PATRZEC MU NA RECE' KIEDY DOKUMENTY SA WYPELNIANE I WYSYLANE. WIELE OSOB TRACI CZAS WLASNIE NA TAKICH SYTUACJACH GDZIE KTOS MOWI, ZE OD RAZU COS WYSLE (JAK JEDNA AGENCJA W GARFIELD W NEW JERSEY) A POTEM PRZETRZYMYWALI DOKUMENTY PO KILKA MIESIECY I MOWIA, ZE MAJA ZNAJOMOSCI I OD RAZU SPRAWE PRZYSPIESZA ZA JEDYNE KILKA TYSIECY DOLAROW. OCZYWISCIE MIELI GUZIK NIE ZNAJOMOSCI, ALE NAIWNI LUDZIE PLACILI, BO CHCIELI ZOBACZYC SWOICH KREWNYCH JAK NAJSZYBCIEJ. TYMCZASEM GDYBY DOKMENTY BYLY WYSLANE OD RAZU, TO KREWNI BY JUZ DAWNO BYLI W STANACH.

WIELE DOKUMENTOW MOZNA ZROBIC JUZ PRZED DOSTANIEM CZYSTYCH FORM Z NVC. KIEDY DOSTANIE SIE LIST Z NVC TO OD RAZU SIE WKLADA DOKUMENTY DO KOPERTY I WYSYLA SIE. JA TAK ZAWSZE ROBIE Z MOIMI KLIENTAMI - MAMY JUZ WSZYSTKO ZROBIONE WCZESNIEJ TYLKO NIE MA WPISANYCH DAT I PODPISOW, KTOS DOSTAJE INFORMACJE CO WYMAGA OD NIEGO NVC, WKLADA DO KOPERTY PRZYGOTOWANE JUZ DOKUMENTY I WYSYLA EXPRESSEM. JESLI NIE JEST PEWIEN CO MA WLOZYC TO PRZYCHODZI, JA MU KOMPLETUJE WSZYSTKO I WYSYLA SIE TAK SZYBKO JAK TO MOZLIWE.

z góry serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...