Skocz do zawartości

White Card-sposob na pozostanie w Ameryce?


Isza

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos wie cos na temat White Card? Tj ogolnie wiem co to jest ale czy jest ktos kto mial z tym bezposrednio do czynienia, ubiegal sie o white card albo ja ma? Czy jest szansa na White Card dla Polaka- w koncu w Polsce nie ma wojny, przesladowan itp...

Poznalam jedna dziewczyne(Rosjanke) ktora dostala white card na podstawie calkowicie zmyslonej historii, i moja przyjaciolka namawia mnie zebysmy tez sprobowaly, ale boje sie ze to by byla tylko strata czasu, pieniedzy i prosta recepta na otrzymanie biletu do ojczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie cos na temat White Card? Tj ogolnie wiem co to jest ale czy jest ktos kto mial z tym bezposrednio do czynienia, ubiegal sie o white card albo ja ma? Czy jest szansa na White Card dla Polaka- w koncu w Polsce nie ma wojny, przesladowan itp...

Co to jest White Card? Z Twojego opisu brzmi jak coś w rodzaju azylu lub uchodźstwa, czy o to chodzi?

Poznalam jedna dziewczyne(Rosjanke) ktora dostala white card na podstawie calkowicie zmyslonej historii

Ja poznałam czowieka który opowiedział mi tak fantastyczną historię zdobycia GC że wyjścia są takie:

- gość kłamie dla rozrywki i wcale GC nie ma

- gość jest mitomanem i myśli że ma GC ale tak naprawdę jej nie ma :)

- gość posiada kradziona lub podrobioną GC i jest przekonany że sam fakt posiadania plastiku czyni z niego stałego rezydenta

Być możwe w Rosji dzieje się coś co pozwoliło USCIS uwierzyć w historię tej Rosjanki, w przypadku Polski nie licz na azyl polityczny ani religijny. Podobno świadkowie Jehowy mają jakieś szanse. Wprawdzie ostatnio czytałam o przyznaniu azylu... Kanadyjczykowi - z powodu przesladowań na tle orientacji seksualnej :) więc teorerycznie wszystko jest możliwe :)

i moja przyjaciolka namawia mnie zebysmy tez sprobowaly, ale boje sie ze to by byla tylko strata czasu, pieniedzy i prosta recepta na otrzymanie biletu do ojczyzny.

Jak stwierdzą że historia jest wmyślona to masz zakaz starania sie o stały pobyt na zawsze + deportację.

Azyle i wizy religijna są ostatnio brane wnikliwie pod lupę z powodu częstych przekrętów, więc zastanów sie kilka razy zanim zrobisz coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz to ubieganie sie o azyl. Historia znana juz osobom z PA, NJ, NY i Chicago. Scenariusz ten sam: ktos pokazuje ci green card mowiac ze ma dojscia zebys i ty mial taka. Ty sie nabierasz (osoba jest podstawiona i ma placone $1,000 od kazdego naiwnego, ktorego zwerbuje) i rzekomy adwokat (tutaj nie byl to oczywiscie zaden adwokat tylko Rosjanin o imieniu David) wypelnia ci dokumenty o azyl, a ty placisz okolo 12 tysiecy za calosc.

Potem masz odciski, mozesz nawet dostac pozwolenie na prace na rok (zwykle na krocej) i masz interview na ktore David daje ci swojego rzekomego tlumacza. Ty oczywiscie wystepujesz jako swiadek Jehowy, Cygan albo Baptysta.

Po interview dostajesz decyzje, ze sprawa idzie do immigration court. I zwykle wtedy ludzie sie zaczeli zastanawiac co jest grane - ale niestety bylo juz za pozno, bo masz wtedy tylko 2 wyjscia: albo bierzesz dobrowolny wyjazd (masz na to 120 dni) albo sami cie deportuje jesli nadal bedziesz twierdzil, ze jestes Jehowym, ktorzy nie sa wcale przesladowani w Polsce ani w Rosji.

Jesli nie wyjedziesz w ciagu 120 dni - zmienia sie to w deportacje co oznacza, ze moga cie szukac a znalezc jest prosto.

Sprawy o azyl NIE da sie ot tak sobie wycofac. Chyba, ze przed pierwszym interview.

W samym NJ znam ponad setke ludzi, ktorzy dali sie na to nabrac - wszyscy maja dobrowolny wyjazd badz deportacje. Nie znam zadnego Polaka, ktory dostal azyl poltyczny czy religijny od 2002 roku.

U nas jest wolnosc slowa. A za te wymyslona historie grozi ci zakaz ubiegania sie o pobyt staly dozywotnio. Owszem, ludzie z Somalii, z Kuby itd - oni jeszcze moga sie starac o azyl, ale Polacy, Rosjanie ???

Inna wazna rzecz: ta Rosjanka nie mogla miec Zielonej Karty. Wiesz dlaczego? Bo jesli dostajesz azyl to o Zielona Karte mozesz skladac dokumenty po roku od posiadania tego azylu. I poniewaz Zielonych Kart jest malo do rozdania na rok, to teraz dostaja je osoby, ktore mialy zlozone dokumenty o te karte w 2001 roku. Wiec osoby te musialy dostac azyl w 2000 roku badz wczesniej.

Jesli ktos mysli, ze cos jest takie latwe to czemu niby tyle milionow ludzi czeka na amnestie a nie wymysla historyjki? Bo nie chca miec deportacji... i pomysla zanim w cos sie wpakuja. Immigration to nie jest budka z lodami, ze jak ci nie smakuja to kupisz nowe - immigration to jest dosc powazna instytucja z ktora lepiej nie wchodzic w konflikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Nie slyszalam zeby jakikolwiek Swiadek Jehowy z naszych krajow dostal azyl w ostatnich latach.

A ja wcale nie twierdzę ze to prawda. Ale wysłu[beeep]ę tu tyle historii - a ta wiadomośc akurat utknęła mi w pamięci ;)

Ja nie twierdze, ze Ty mowisz, ze to prawda, ale dobrze ze o tym wspomnialas, bo wiele osob ostatnio w Chicago dalo sie nabrac temu oszustowi wlasnie przy ubieganiu sie o azyl jako Swiadkowie Jehowy. Moze ktos to przeczyta zanim dac sie zalapac na te 'wyjatkowa' okazje otrzymania Green Card.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...