Skocz do zawartości

papierkowy zawrot glowy czyli green card przez malzenstwo.


trantitla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Otoz wstapilem w zwiazek malzenski w sierpniu 2006 i w koncu przyszedl czas aby uregulowac swoj status. Przyjechalem do stanow w maju 2005 na wize j-1 ktora to wiza wygasla z dniem 1 pazdziernika 2005.

Moje pierwsze pytanie wiaze sie z fromularzem I-485 i I-768. A mianowicie : your current USCIS status. No wlasnie co wpisac w to pole? wpisac j-1 nawet jesli juz wiza ta wyglasla?

drugie pytanie odnosi sie do aktu urodzenia... czym sie rozni pelny od skroconego? w chwili obecnej posiadam skrocony i szkoda mi czasu na uzyskanie pelnego jesli skrocony moze byc uzyty. I czy akt ten moze byc przetlumaczony przeze mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze pytanie wiaze sie z fromularzem I-485 i I-768. A mianowicie : your current USCIS status. No wlasnie co wpisac w to pole? wpisac j-1 nawet jesli juz wiza ta wyglasla?

Ludzie różnie piszą, nawet całkiem szczerze "Out of status". USCIS tak się przecież zorientuje ;)

drugie pytanie odnosi sie do aktu urodzenia... czym sie rozni pelny od skroconego? w chwili obecnej posiadam skrocony i szkoda mi czasu na uzyskanie pelnego jesli skrocony moze byc uzyty. I czy akt ten moze byc przetlumaczony przeze mnie?

Może być przetłumaczony przez Ciebie. Jesli znajdują się na nim imiona rodziców to powinien wystarczyć. Najwyżej postaraj się ściągnąć do czasu interview pełny akt urodzenia, a do USCIS wyślij kopie ksero tego który masz przy sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zadaniem nastepnego zestawu pytan chcialbym z gory podziekowac kazdej osobie, ktora poswieca swoj prywatny i tak drogocenny czas na przejrzenie tego forum i niesieniu pomocy zagubionym (lecz zakochanym) duszom jak ja.

na dzisiaj mam problem z formularzem I=130 w pytaniu jest: "date authorised stay expire as shown on I-94 form"... hmm u mnie procz daty wjazdu na pieczatce, nie ma zadnej innej nawet na odwrocie I-94. Jest za to zapis D/S - jesli dobrze odcyfrowalem. co moze ma sens bo J-1 wystawiana jest w oparciu ds-2019 na ktorym jest podany cover period. czy moge uzyc wlasnie tej daty z ds-u?

drugie pytanie dotyczy sponsoringu. coz, moja zona nie moze sie 'pochwalic' wiekszymi zarobkami za 2005r gdyz przez pol roku byla ze mna w Polsce a drugie pol spedzila na transferze certyfikatu nauczycielskiego z jednego stanu do drugiego. w tym roku to jest 2006 od sierpnia zaczela pracowac jako nauczycielka w high school na kontrakcie 40k na rok. czy w tym przypadku lepiej jest poczekac na nastepne rozliczenie za 2006 aby wykazac jakis sensowny dochod czy wysylac papiery juz teraz - na dany moment zona zarabia wystarczajaco aby nas utrzymac 'above povert line'? w instrukcji do formy rowniez jest napisane ze nacisk jest bardziej polozony na zatrudnienie w danej chwilii? ktos mial podobna sytuacje?

i w koncu ostatnie pytanie ktore dreczy mnie niemilosiernie:

na visa journej znalazlem:

"BE WARNED:

You must qualify to file for an I-130 in the US. Not everyone does, and in some cases doing so can be considered fraud and result in being deported and banned from re-entry into the US for a period of time. If you attempt to file and you do not qualify your legal status in the US can be placed in jeopardy. J1 Visa holders will almost always require a waiver and should consult with an immigration lawyer or the USCIS for more information. If you have any doubt, consult an immigration attorney."

ja wjechalem na j-1, dlaczego moglbym sie niekwalfikowac do uzycia formy I-130? procz section 212E czyli two year rule (ktory mnie nie dotyczy) nie slyszalem o zadnym innym prawie czy paragrafie ktory by mnie z tego wykluczal. ale ze jestem swiezy i niedoinformowany dlatego zadaje to pytanko tutaj na forum.

Pozdrawiam wszzystkich!

Sewer(yn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam osobiście ani przez drugą osobę nikogo kto legalizował pobyt z przesiedzianej wizy J-1, więc nie pomogę. Może faktycznie najlepiej iść z tym do prawnika.

A może Karina tu zajrzy, jest prawnikiem imigracyjnym więc na pewno będzie wiedziała co masz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam osobiście ani przez drugą osobę nikogo kto legalizował pobyt z przesiedzianej wizy J-1, więc nie pomogę. Może faktycznie najlepiej iść z tym do prawnika.

A może Karina tu zajrzy, jest prawnikiem imigracyjnym więc na pewno będzie wiedziała co masz zrobić.

Witam!

Nie znam prawa emigracyjnego, ale z tego co wiem jesli ktos przesiedzial wize to tylko poprzez slub z obywatelem mozna zalegalizowac pobyt a nie z osoba posaidajaca GC.

Moje pytanie - jesli dziewczyna jest na wizie studenckiej i chce wziasc slub dla papierow z posiadaczem GC to czy warto to robic?

Jakie sa konsekwencje dla posiadacza GC? Czy moze byc mu odebrana zielona karta jesli ktos udowoni ze wzial slub dla papierow aby pomoc dziewczynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey, ja tez jestem wtrakcie papierkowej roboty o GC. Mozesz tlumaczyc sam ten akt urodzenia, ale idz do notariusza, by poswiadczyl , ze tlumaczenie jest zgodne z oryginalem, mi tluamczyl tlumacz i motariusz poswiadczyl, tak zeby USCIS nie czepil sie, ze sama tlumaczylam skoro nie mam licencji tlumacza.

uot;]drugie pytanie odnosi sie do aktu urodzenia... czym sie rozni pelny od skroconego? w chwili obecnej posiadam skrocony i szkoda mi czasu na uzyskanie pelnego jesli skrocony moze byc uzyty. I czy akt ten moze byc przetlumaczony przeze mnie?

Może być przetłumaczony przez Ciebie. Jesli znajdują się na nim imiona rodziców to powinien wystarczyć. Najwyżej postaraj się ściągnąć do czasu interview pełny akt urodzenia' date=' a do USCIS wyślij kopie ksero tego który masz przy sobie.[/quote']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze, by tej osobie zostala odebrana zielona karta, ale jesli udowodnia, ze ta dziewczyna wziela slub dla papierow to ona nie dostanie tej GC. Teraz podobno mozna otrzymac GC do roku czasu w przypadku slubu z obywatelem, z GC moze troszke dluzej , nie weim, ale jesli otrzyma ta karte po roku od zloezenia papierow to jest to conditional GC, wazna na 2 lata , potem ja trzeba odnowic. Jednak jak si eona rozwiedzie to ta conditional przepada.

Moje pytanie - jesli dziewczyna jest na wizie studenckiej i chce wziasc slub dla papierow z posiadaczem GC to czy warto to robic?

Jakie sa konsekwencje dla posiadacza GC? Czy moze byc mu odebrana zielona karta jesli ktos udowoni ze wzial slub dla papierow aby pomoc dziewczynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze, by tej osobie zostala odebrana zielona karta,

Tego akurat nie wiem, ale grozi za to więzenie i grzywna.

ale jesli udowodnia, ze ta dziewczyna wziela slub dla papierow to ona nie dostanie tej GC.

Mało tego, nie będzie się mogła ubiegać o GC do końca zycia.

Teraz podobno mozna otrzymac GC do roku czasu w przypadku slubu z obywatelem, z GC moze troszke dluzej , nie weim,

"Troszkę" to mało powiedziane ;) Bo to troszkę to na chwilę obecną ok. 5 lat.

ale jesli otrzyma ta karte po roku od zloezenia papierow to jest to conditional GC, wazna na 2 lata , potem ja trzeba odnowic. Jednak jak si eona rozwiedzie to ta conditional przepada.

Nieprawda. Jeśli małżeństwo było zawarte w dobrej wierze to można znieść conditions po rozwodzie i wystąpić o 10-letnią GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Otoz wstapilem w zwiazek malzenski w sierpniu 2006 i w koncu przyszedl czas aby uregulowac swoj status. Przyjechalem do stanow w maju 2005 na wize j-1 ktora to wiza wygasla z dniem 1 pazdziernika 2005.  

Moje pierwsze pytanie wiaze sie z fromularzem I-485 i I-768. A mianowicie : your current USCIS status. No wlasnie co wpisac w to pole? wpisac j-1 nawet jesli juz wiza ta wyglasla?  

TY WPISUJESZ "D/S" I BEDZIE TAK JAK MA BYC, BO TY NIE PODLAGASZ POD DATOWANY POWROT DLATEGO TAK SIE TO PISZE. mOZESZ WPISAC TEZ "OVERSTAYED J-1"  

drugie pytanie odnosi sie do aktu urodzenia... czym sie rozni pelny od skroconego? w chwili obecnej posiadam skrocony i szkoda mi czasu na uzyskanie pelnego jesli skrocony moze byc uzyty. I czy akt ten moze byc przetlumaczony przeze mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zadaniem nastepnego zestawu pytan chcialbym z gory podziekowac kazdej osobie, ktora poswieca swoj prywatny i tak drogocenny czas na przejrzenie tego forum i niesieniu pomocy zagubionym (lecz zakochanym) duszom jak ja.  

na dzisiaj mam problem z formularzem I=130 w pytaniu jest: "date authorised stay expire as shown on I-94 form"... hmm u mnie procz daty wjazdu na pieczatce, nie ma zadnej innej nawet na odwrocie I-94. Jest za to zapis D/S - jesli dobrze odcyfrowalem. co moze ma sens bo J-1 wystawiana jest w oparciu ds-2019 na ktorym jest podany cover period. czy moge uzyc wlasnie tej daty z ds-u?  

MASZ WPISAC: "D/S".  

drugie pytanie dotyczy sponsoringu. coz, moja zona nie moze sie 'pochwalic' wiekszymi zarobkami za 2005r gdyz przez pol roku byla ze mna w Polsce a drugie pol spedzila na transferze certyfikatu nauczycielskiego z jednego stanu do drugiego. w tym roku to jest 2006 od sierpnia zaczela pracowac jako nauczycielka w high school na kontrakcie 40k na rok. czy w tym przypadku lepiej jest poczekac na nastepne rozliczenie za 2006 aby wykazac jakis sensowny dochod czy wysylac papiery juz teraz - na dany moment zona zarabia wystarczajaco aby nas utrzymac 'above povert line'? w instrukcji do formy rowniez jest napisane ze nacisk jest bardziej polozony na zatrudnienie w danej chwilii? ktos mial podobna sytuacje?

WYMAGANY JEST DOCHOD ZA UBIEGLY ROK PODATKOWY. JESLI SPELNIA MINIMUM TO NIE MA NA CO CZEKAC TYLKO WYSLAC DOKUMENTY JUZ TERAZ. JESLI NATOMIAST ZA UBIEGLY ROK NIE SPELNIACIE POVERTY GDL TO MUSICIE MIEC BADZ SPONSORA DODATKOWEGO BADZ GWARANTOWAC ASSETS.  

i w koncu ostatnie pytanie ktore dreczy mnie niemilosiernie:

na visa journej znalazlem:

"BE WARNED:

You must qualify to file for an I-130 in the US. Not everyone does, and in some cases doing so can be considered fraud and result in being deported and banned from re-entry into the US for a period of time. If you attempt to file and you do not qualify your legal status in the US can be placed in jeopardy. J1 Visa holders will almost always require a waiver and should consult with an immigration lawyer or the USCIS for more information. If you have any doubt, consult an immigration attorney."

ja wjechalem na j-1, dlaczego moglbym sie niekwalfikowac do uzycia formy I-130? procz section 212E czyli two year rule (ktory mnie nie dotyczy) nie slyszalem o zadnym innym prawie czy paragrafie ktory by mnie z tego wykluczal. ale ze jestem swiezy i niedoinformowany dlatego zadaje to pytanko tutaj na forum.

J-1 NALEZY SIE DLA KILKU RODZAJOW OSOB PRZYBYWAJACYCH DO USA, W TYM DLA LEKARZY, KTORZY TUTAJ CHCA KONTUNUOWAC NAUKE - ONI TAKZE SA OGRANICZENI W LEGALIZACJI POBYTU JESLI MAJA WIZE J-1. W KAZDYM RAZIE TY MOZESZ SKLADAC DOKUMENTY BEZ OBAW.  

Pozdrawiam wszzystkich!

Sewer(yn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...