Skocz do zawartości

papierkowy zawrot glowy czyli green card przez malzenstwo.


trantitla

Rekomendowane odpowiedzi

hey, ja tez jestem wtrakcie papierkowej roboty o GC. Mozesz tlumaczyc sam ten akt urodzenia, ale idz do notariusza, by poswiadczyl , ze tlumaczenie jest zgodne z oryginalem, mi tluamczyl tlumacz i motariusz poswiadczyl, tak zeby USCIS nie czepil sie, ze sama tlumaczylam skoro nie mam licencji tlumacza.

ZADNE TLUMACZENIE TYPU ROZWOD CZY AKT SLUBU/URODZENIA NIE WYMAGA ANI TLUMACZENIA PRZEZ TLUMACZA LICENCJONOWANEGO ANI TYM BARDZIEJ PIECZATEK NOTARIUSZA. JEST O TYM WSPOMNIANE WYRAZNIE NA WEB SITE USCIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jesli otrzyma ta karte po roku od zloezenia papierow to jest to conditional GC' date=' wazna na 2 lata , potem ja trzeba odnowic. Jednak jak si eona rozwiedzie to ta conditional przepada.[/quote']

Nieprawda. Jeśli małżeństwo było zawarte w dobrej wierze to można znieść conditions po rozwodzie i wystąpić o 10-letnią GC.

Pewnie masz racje, ale to z opowiesci znajomego mam takie wiesci, wiec moze nie sa wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze' date=' by tej osobie zostala odebrana zielona karta, ale jesli udowodnia, ze ta dziewczyna wziela slub dla papierow to ona nie dostanie tej GC. Teraz podobno mozna otrzymac GC do roku czasu w przypadku slubu z obywatelem, z GC moze troszke dluzej , nie weim, ale jesli otrzyma ta karte po roku od zloezenia papierow to jest to conditional GC, wazna na 2 lata , potem ja trzeba odnowic. Jednak jak si eona rozwiedzie to ta conditional przepada.

Moje pytanie - jesli dziewczyna jest na wizie studenckiej i chce wziasc slub dla papierow z posiadaczem GC to czy warto to robic?

Jakie sa konsekwencje dla posiadacza GC? Czy moze byc mu odebrana zielona karta jesli ktos udowoni ze wzial slub dla papierow aby pomoc dziewczynie?[/quote']

W opisanym przypadku chodzi mi o to jakie sa konsekwencje dla posiadacza GC jesli udowodni sie ze wzial slub dla papierow aby pomoc dziewczynie?

Jesli dziewczyna okaze sie "upierdliwa" i nie bedzie chciala rozwodu lub bedzie szantazowac. W zyciu roznie bywa, a w USA szczegolnie ciezko komukolwiek zaufac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisanym przypadku chodzi mi o to jakie sa konsekwencje dla posiadacza GC jesli udowodni sie ze wzial slub dla papierow aby pomoc dziewczynie?

Grozi mu więzieni i grzywna. Ponieważ jest to przestępstwo imigracyjne, nie wiem czy aby nie można mu będzie odebrać GC, ale tego nie jetem akurat pewna.

Jesli dziewczyna okaze sie "upierdliwa" i nie bedzie chciala rozwodu lub bedzie szantazowac. W zyciu roznie bywa, a w USA szczegolnie ciezko komukolwiek zaufac.

BARDZO CIĘŻKO będzie mu udowodnić że dziewczyna wzięła z nim ślub dla papierów. Poczytaj inne fora imigracyjne. USCIS będzie podejrzewało że chce się odegrać na żonie lub chce się wymigać od I-864. Naprawdę rzadko się to udaje i wymaga pomocy doświadczonego prawnika. Nie wystarczy samo doniesienie do USCIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisanym przypadku chodzi mi o to jakie sa konsekwencje dla posiadacza GC jesli udowodni sie ze wzial slub dla papierow aby pomoc dziewczynie?

Grozi mu więzieni i grzywna. Ponieważ jest to przestępstwo imigracyjne, nie wiem czy aby nie można mu będzie odebrać GC, ale tego nie jetem akurat pewna.

Jesli dziewczyna okaze sie "upierdliwa" i nie bedzie chciala rozwodu lub bedzie szantazowac. W zyciu roznie bywa, a w USA szczegolnie ciezko komukolwiek zaufac.

BARDZO CIĘŻKO będzie mu udowodnić że dziewczyna wzięła z nim ślub dla papierów. Poczytaj inne fora imigracyjne. USCIS będzie podejrzewało że chce się odegrać na żonie lub chce się wymigać od I-864. Naprawdę rzadko się to udaje i wymaga pomocy doświadczonego prawnika. Nie wystarczy samo doniesienie do USCIS.

Jackie dzieki za odpowiedz. Jednak jest to ryzykowne posuniecie nie tylko dla osoby "nielegalnej" ale takze i dla tej drugiej strony. Chyba nie warto bawic sie w takie machlojki.

Bo wlasnie w zyciu nigdy nic nie wiadomo. "Papierowa zona" moze pozniej przysporzyc klopotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że sponsoring przestaje obowiązywać w ściśle określonych przypadkach:

- po 40 kwartałach pracy osoby sponsorowanej

- po uzyskaniu przez osobę sponsorowaną obywatelstwa

- jeżeli osoba sponsorowana wyjedzie na stałe z USA (utraci permanent residency)

- jeżeli osoba sponsorowana umrze

Gdy takiej osobie nie będzie się chciało pracować, ubiegac sie o obywatelstwo czy wyjechać na stałe to sponsor jest za nia cały czas odpowiedzialny finansowo.

Czytałam już o wypadkach gdy papierowa żona czy mąż dali tak w d*** że wierzyć sie nie chce. Naprawdę trzeba sie poważnie zastanowić zanim się ktoś zdecyduje na taki krok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZADNE TLUMACZENIE TYPU ROZWOD CZY AKT SLUBU/URODZENIA NIE WYMAGA ANI TLUMACZENIA PRZEZ TLUMACZA LICENCJONOWANEGO ANI TYM BARDZIEJ PIECZATEK NOTARIUSZA. JEST O TYM WSPOMNIANE WYRAZNIE NA WEB SITE USCIS.

No to pieknie sie wykosztowalam, poszlam do tlumacza w agencji i baba za dwa akty zgarnela 90 dolcow i jeszcze mowi, ze tak , ze ma byc tlumaczone przez tlumacza i pieczatka. Zdziercy. I jeszcze na dodatek jak jej powiedzialam, ze sama sobie wypelnie wszystkie formularze to ona " o nie nie nie samemu , my to robimy na komputerze i ze jej biuro jest zarejestrowane w USCIS , wiec ona zrobi dobrze za $ 300 " A ja jej na to, ze czytac i pisac po angielsku to umiem i sobie poradze. No teraz doczytalam, z emozna samemu tlumaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...