Skocz do zawartości

podroz do Polski-paszport i GC


ezza

Rekomendowane odpowiedzi

czesc, czy ktos was slyszal o czyms takim jak tymczasowy paszport US i czy jako osoba majaca GC mozna sie o taki ubiegac, czy jest to tylko dla US citizens? I drugie pytanie, czy majac GC na nowe nazwisko(po slubie) a paszport polski na stare, czy nie bede miala problemow z podroza do Polski? czy musze miec za soba akt malzenstwa i cos jeszcze w razie "W"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, czy ktos was slyszal o czyms takim jak tymczasowy paszport US i czy jako osoba majaca GC mozna sie o taki ubiegac, czy jest to tylko dla US citizens? I drugie pytanie, czy majac GC na nowe nazwisko(po slubie) a paszport polski na stare, czy nie bede miala problemow z podroza do Polski? czy musze miec za soba akt malzenstwa i cos jeszcze w razie "W"?

Paszport tymczasowy jest tylko dla obywateli amerykanskich.

Podrozujac do Polski uzywasz tylko paszportu, GC nie musisz pokazywac w Polsce, nie maja do tego prawa. Jesli zapytaja to popros grzecznie o pozwolenie z departamentu stanu na przegladanie dokumentow amerykanskich, szybko zmieknie mina urzedasowi.

W koncu lecisz do Polski, a nie USA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, czy ktos was slyszal o czyms takim jak tymczasowy paszport US i czy jako osoba majaca GC mozna sie o taki ubiegac, czy jest to tylko dla US citizens?

Wiem ze tesciowie sie o takowyz paszport ubiegali gdzies w latach dziewiecdziesiatych, ale oni emigrowali z Rosjii i nie mieli zadnych paszportow - w takim przypadku wyrabialo sie tymczasowy US.

czy majac GC na nowe nazwisko(po slubie) a paszport polski na stare, czy nie bede miala problemow z podroza do Polski?

Mozesz latac z roznymi nazwiskami, ale wez akt slubu na wszelki wypadek, a jesli masz jeszcze czas to w USA spokojnie mozna wyrobic sobie paszport na nowe nazwisko, zajzyj na strone Konsulatu RP w Nowym Jorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie, nie chodzi mi o bialy paszport. A wie ktos moze czy musze wymieniac papiery(polski paszport mam na panienskie nazisko, GC i SSN-tez na panienskie) zanim znajde sobie prace, troche to zakrecone, bo jak wypelnie wniosek o prace, to nie wiem czy na nowe, czy na panienskie nazwisko-w razie nowego, to oprocz aktu malzenstwa, nie mam nic, zeby udowodnic, ze ja to ja z nowym nazwiskiem :D Jak ktos sie orientuje, to napiszcie, jak to u was wygladalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam GC tymczasowy, zmieniłam nazwisko na męża - w Polsce byłam z wizytą nie było żadnych problemów

weż jedynie ze sobą certyfikat ślubu - nie wiem jak jest w innych stanach u mnie jest formatu A4

przy wylocie z mego miasta pokazywałam GC oraz paszport nigdzie więcej nie żądali GC

powrót GC oraz paszport wylot z Polski oraz moje miasto GC i paszport

bezproblemowo i sprawnie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałam zaznaczyć że paszportu nie zmieniałam pozostał na panienskie nazwisko i z tego powodu należy zabrać ze soba certyfikat ślubu

paszport mam jeszcze ważny dość długo i dlatego uważam że nie ma potrzeby go wymieniać jeśli jest możliwość podróżowania z certyfikatem - którego nikt odemnie nie żądał - lecz należy go posiadać - zaznaczam że musisz mieć oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaanilla a reszte dokumentow tez zostawilas na panienskie? chodzi mi o GC i SSN, mam zamiar tez wyrobic sobie prawo jazdy, bo miedzynarodowe ponoc wazne jest przez pierwsze trzy miesiace, a na moje polskie to chyba niebardzo za kolko siadac, wiec sama nie wiem, czy robic wszystko na panienskie i nosic akt slubu, czy troche sie pomeczyc i pozalatwiac, bo kiedys tak czy inaczej bede to musiala zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniłam nazwisko przy zawieraniu związku małżeńskiego to idzie automatycznie nie możesz mieć SSN i GC na inne nazwisko niż masz w akcie ślubu

SSN i GC, prawo jazdy itd. mam na nazwisko męża (wszystkie amerykńskie dokumenty mam na nazwisko męża) natomiast paszport wydany został oczywiście w Polsce więc logiczne że na polskie nazwisko - nie zmieniam bo tak jak napisałam jest jeszcze ważny a procedura zmiany jest doś czasowo wydłużona

nie martw się bierz oryginał aktu ślubu, paszport i GC i jedź

taż miałam pietra bo różnie ludzie mówią ale tak jak na forach mówią jak nic nie przeskrobałaś to śmiało możesz jechać

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...