Skocz do zawartości

slub z obywatelem USA w Polsce


karina r

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie dotyczy procedury otrzymania wizy imigracyjnej po zawarciu zwiazku malzensiego z obywatelem USA w Polsce. Czy moj przyszly maz moze zlozyc potrzebne dokumenty w ambasadzie w Polsce jezeli posiada tylko obywatelstwo amerykanskie???

Bardzo prosilabym jezeli ktos posiada kontak do Pani Kariny o wyslanie mi jakichkolwiek informacji na e-maila (sweetdaisy2184@hotmail.com) gdyz chcialabym skorzystac z uslug z Pani Kariny.

Dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Posiadanie jedynie obywatelstwa amerykanskiego nie jest zadnym problemem w skladaniu wniosku przez malzonka, natomiast troche utrudnia zawarcie slubu cywilnego w polsce. Przeszukaj starsze posty na tym forum w czesci emigracja a znajdziesz duzo informacji.

Duzo informacji znajdziesz rowniez na stronie ambasady USA w warszawie.

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczy procedury otrzymania wizy imigracyjnej po zawarciu zwiazku malzensiego z obywatelem USA w Polsce. Czy moj przyszly maz moze zlozyc potrzebne dokumenty w ambasadzie w Polsce jezeli posiada tylko obywatelstwo amerykanskie???

Twoj maz nie moze zlozyc na Ciebie petycji w Polsce, bo zmienily sie przepisy. Po zawarciu zwiazku malzenskiego Twoj maz musi zlozyc petycje I-130 do USCIS pod ktory podlega jego adres (nie do Chicago). Po kilku mieisacach kiedy zostanie zatwierdzona petycja, petycja przejdzie do NVC. Tam po jakims czasie (zaleznym od szybkosci wypelnienia dokumentow oraz tego jak szybko urzednicy zatwierdza sprawe) sprawa zostanie przekazana do Warszawy.

Wniosek: gdybys miala sprawe wg starych przepisow to mialabys wize imigracyjna w ciagu max. 3 miesiecy (w wiekszosci przypadkow sprawy konczyly sie nawet w 2 miesiacach). Wg nowych przepisow: bedzie wspaniale jesli wyrobisz sie w czasie 7-10 miesiecy (zwazywszy, ze np. Vermont rozpatruje petycje zlozone w marcu 2006 a gdzie jeszcze NVC oraz ambasada...).

Good luck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myslalam bedzie to trwalo okolo 7-12 miesiecy. Teraz zalezy mi na znalezieniu jakiegos prawnika ktory wypelnil by wszystkie potrzebne dokumenty, abym byla pewna ze wszystko bedzie wporzadku. czy ktos moze ma namiary na jakiegos dobrego prawnika????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karina

Kiedy nastapily zmiany w tych przepisach, ambasada przy adnotacji nie podeje daty

http://poland.usembassy.gov/poland-pl/fili...0_petition.html

Karina r

A nie wolalabys sprobowac wizy K1 (Albo K3 jesli koniecznie chcesz brac slub w Polsce). Majac K1 po trzech misisacach od zlozenia wniosku mozesz byc juz w stanach, po przyjezdzie skladasz wniosek o zielona karte co zjmuje kilka- kilkanascie misiecy, ale w miedzyczasie mozesz sie starac o pozwolenie na prace i pracowac.

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze ja kilka dni temu wrocilam z USA do Polski dokonczyc studia, ktore przerwalam 1,5 roku (do USA wyjechalam na wizie J-1 ktora potem zamienilam na F-1). Wracajac tu nie myslalam, ze ten caly proces potrwa tak dlugo. Planowalam powrot po zakonczeniu semestru zimowego, najprawdopodobniej jednak posiedze tu dluzej. Nasz slub zaplanowany jest na poczatek marca w Polsce i nie chce juz tego zmieniac (duzo czasu oraz energii poswiecilam aby ten fakt odbyl sie w naszym pieknym kraju). Do USA narazie wyjechac nie moge bo musze dokonczyc studia wiec wiza K-1 nie wchodzi w gre. Na chwile obecna potrzebuje kogos kto pomoglby mi wypelnic potrzebne dokumenty I-130 G-325a (aplikacje nie wygladaja na trudne ale jest kilka pytan z ktorymi moge miec problem). Jezeli ktos zna osoby udzielajace informacji w tym zakresie bardzo prosze o informacje.

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z moim nazeczonym pobieramy sie w Polsce w kwietniu, przykro ze przepisy ulegly zmianie ale co zrobic...

Mam nadzieje ze majac wize turystyczna bede mogla w dalszym ciagu przebywac w usa z moim juz wowczas mezem i cierpliwie czekac na te wszystkie "papierki"... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...