Skocz do zawartości

Malzenstwo z Rezydentem i co z tego wynika...


kolbet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moze ktos byl w podobnej sytuacji i cos podpowie.

Moja Zona na Green Card - dwa lata.

Czy zlozyc wniosek o sponsorowanie mnie juz teraz czy czekac az zostanie obywatelem?

Czy zlozenie wniosku o sponsorowanie i GC dla mnie, pomoze mi otrzymac pozwolenie na prace (wniosek i-765)?

Najbardziej interesuje mnie pozwolenie na prace, moj status nie ma znaczenia.

pozdrowienia

Kolbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem te strone. Jest tam poruszona masa spraw, ktore z reguly rozwiazuje sie...prosciej. Strona straszy raczej ludzi, ktorzy nie potrafia sobie poradzic w administracji.

Osoba ktora to pisze ma racje, ja nie przecze, ale jesli droga w jednym miejscu jest zamknieta, mozna wciaz znalesc inna droge do tego samego celu.

Kolbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Zona na Green Card - dwa lata.

Czy zlozyc wniosek o sponsorowanie mnie juz teraz czy czekac az zostanie obywatelem?

Trudno powiedzieć, bo to zależy od paru spraw. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby petycję złożyć już teraz i przenieść do innej kategorii gdy żona już będzie miała obywatelstwo. To zabezpieczenie na wypadek gdyby z jakiś powodów żona nie dostała obywatelstwa w planowanym czasie (różnie w życiu bywa). Z drugiej strony, jeśli jesteś lub planujesz siedzieć w USA nielegalnie to małżeństwo z posiadaczem GC nie chroni przed konsekwencjami nielegalnego pobytu i pracy.

Czy zlozenie wniosku o sponsorowanie i GC dla mnie, pomoze mi otrzymac pozwolenie na prace (wniosek i-765)?

Najbardziej interesuje mnie pozwolenie na prace, moj status nie ma znaczenia.

Nie. Taki przywilej małą tylko małżonkowie obywateli którzy złożą podanie o Adjustment of Status (oraz inni z kategorii immediate relative).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Moj moz tez mial zielono karte. zlozylismy na mnie tak papiery ale nie daja pozwolenia na prace. niby musiz czekac kolo 5 lat. Ale sa i dodre tego strony bo poniewaz the case is pending mozesz isc do szoly i nie polacic jako obcokrajowiec i wofole ja sie czolam bezpieczniej bo nie bylam nielegalnie. Niecaly rok od zlozenia papierow moj maz zrobil obywatelstow i wtedy znowyu wypelnilismy aplikacje (kolejne koszta) a wtedy to juz zaraz dostalam pozwolenie na prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj moz tez mial zielono karte. zlozylismy na mnie tak papiery ale nie daja pozwolenia na prace. niby musiz czekac kolo 5 lat. Ale sa i dodre tego strony bo poniewaz the case is pending mozesz isc do szoly i nie polacic jako obcokrajowiec i wofole ja sie czolam bezpieczniej bo nie bylam nielegalnie.

Bzdura. samo złożenie petycji I-130 do niczego nie upoważnia. Za szkołę płacisz jak każdy obcokrajowiec i jesteś nielegalnie, chyba że masz jakis status upoważniający do legalnego pobytu na terenie USA - np. status studencki (F1).

Niecaly rok od zlozenia papierow moj maz zrobil obywatelstow i wtedy znowyu wypelnilismy aplikacje (kolejne koszta)

Hmm, z tego co wiem nie składa sie od nowa petycji, tylko przenosi poprzednią do innej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem te strone. Jest tam poruszona masa spraw, ktore z reguly rozwiazuje sie...prosciej. Strona straszy raczej ludzi, ktorzy nie potrafia sobie poradzic w administracji.

Osoba ktora to pisze ma racje, ja nie przecze, ale jesli droga w jednym miejscu jest zamknieta, mozna wciaz znalesc inna droge do tego samego celu.

Kolbet

Mozna znalezc wiele drog tyle, ze wszystko zalezy od sytuacji, a ta w kazdym przypadku jest inna. I nie kazda droga ktora ktos Ci wskaze jest dobra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj moz tez mial zielono karte. zlozylismy na mnie tak papiery ale nie daja pozwolenia na prace. niby musiz czekac kolo 5 lat. Ale sa i dodre tego strony bo poniewaz the case is pending mozesz isc do szoly i nie polacic jako obcokrajowiec i wofole ja sie czolam bezpieczniej bo nie bylam nielegalnie.

Bzdura. samo złożenie petycji I-130 do niczego nie upoważnia. Za szkołę płacisz jak każdy obcokrajowiec i jesteś nielegalnie, chyba że masz jakis status upoważniający do legalnego pobytu na terenie USA - np. status studencki (F1).

NIE BYLAS NIELEGANIE? CHYBA WTEDY KIEDY MIALAS INNY STATUS NIEIMIGRACYJNY, BO JESLI JESTES NA WYGASNIETEJ WIZIE A TOCZY SIE I-130 TO NIESTETY JESTES NIELEGALNIE.

Niecaly rok od zlozenia papierow moj maz zrobil obywatelstow i wtedy znowyu wypelnilismy aplikacje (kolejne koszta)

Hmm, z tego co wiem nie składa sie od nowa petycji, tylko przenosi poprzednią do innej kategorii.

OCZYWISCIE, ZE TAK. NIE WIEM KTO WAM TAK DORADZIL, ALE DLATEGO PONIOSLAS KOLEJNE KOSZTA A MOGLAS TO OMINAC ROBIAC TZW. [beeep]LIKAT PETYCJI CZYLI PRZENIESIENIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...